11.20.2012

AVON Ice Sheers Luscious


Dnešnou recenziou by som sa rada vrátila späť k letu. Parfémy, ktoré používam si často vyberám práve podľa ročného obdobia. V lete sa snažím, aby vôňa pôsobila skôr sviežo a jednoducho, no keď sa vonku ochladí, nevadia mi ani ťažšie sladké vône. Ako som už spomínala v predošlých článkoch, preferujem ovocné vône. Najradšej mám citrusové tóny, ale nepohrdnem ani marakujou či malinou.
Toto leto mi spoločnosť robila vôňa Salvatore Ferragamo Incanto Shine. Bohužiaľ, čo sa páči a vyhovuje mne, nemusí vyhovovať ostatným. Keďže som v lete mesiac pracovala u mamky v kancelárií, bola som nútená zmeniť svoju vôňu. Mamka je veľmi citlivá a z výraznejších vôní ju bolieva hlava. Okrem toho nemá rada ani vôňu marakuje, ktorá je jedným z najvýraznejších tónov Incanta. Bola som už teda rozhodnutá, že si nejakú novú musím kúpiť, keď som doma úplnou náhodou našla skoro zabudnutú toaletnú vodu Ice Sheers Luscious z AVON-u.
Vôňa je sama o sebe celkom výrazná, ale nie natoľko, aby vadila. Keďže ide o toaletnú vodu, svojou intenzitou sa perfektne hodí práve na letné obdobie. V zložení obsahuje citrusy, kvet pomarančovníka a citrón amalfi. Zloženie je v podstate veľmi jednoduché, ale aj napriek tomu ide o zaujímavú vôňu. Nie je to typická citrónová vôňa. Citrón je skôr okorenením, prvým výrazným tónom. Po dlhšom čase však ustúpi do pozadia a pocítite niečo trochu sladšie – kvet pomarančovníka. Práve ten vnímam ako najvýraznejší tón z celého zloženia. Keďže ide o toaletnú vodu, jej výdrž nie je najdlhšia. Po niekoľkých hodinách ju už nie je cítiť, preto je potrebné sa počas dňa prestriekať.
Flakón je vyrobený z hrubšieho matného skla, na ktorom sa nachádza názov radu IceSheers. Balenie obsahuje klasický rozprašovač, ktorý je chránený pevným žltým uzáverom. Dodaný bol v jednoduchej žiarivo žltej krabičke.
Čo ma však prekvapilo je zafarbenie samotnej toaletnej vody. Väčšinou som zvyknutá na to, že vo farebných flakónoch je bezfarebný produkt. Táto vôňa je však prifarbená na žlto. Neviem prečo je to tak, ale v každom prípade mi to príde zbytočné. Okrem toho, že zafarbenie nemá žiadny význam, niekto môže mať obavy z toho, že mu vôňa zafarbí biele oblečenie. A navyše u ľudí, s citlivejšou pokožkou môžu farbivá pokojne vyvolať alergickú reakciu.
Napriek tomu som s touto vôňou v lete bola veľmi spokojná a rada by som ju odporučila tým z Vás, ktoré nemajú rady prešpekulované či komplikované vône. Flakón obsahujúci 50ml príjemného letného osvieženia zoženiete už len na parfums.sk za výbornú cenu 7,9E.
Rad toaletných vôd AVON IceSheers bol v ponuke v lete asi pred dvoma rokmi (2010). Vône mali byť chladivé a prezentované v kampani boli ovocím zmrazeným v kockách ľadu. Okrem žltej Luscious, bola v ponuke aj zelená Refreshing (hruška, melón, vanilka) a fialová, ktorej názov sa mi však nepodarilo vypátrať.

Tipy na vône s podobným zložením: Hermes EauD´Orange Verte, Trussardi Donna 2011, Gucci Flora by Gucci, DiorJ´adore, VersaceYellowDiamond, PacoRabanne Lady Million, AnnickGoutalNinfeoMio, PierreBalmainVentVert,

Ako ste na tom Vy s vôňami z AVON-u? Vlastníte nejaký? Kde zvyknete vône nakupovať? Preferujete internetové alebo kamenné predajne? Delíte vône na letné a zimné?

2 komentáre:

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018