9.11.2013

Filmový tip na september 2013

Tentokrát som pre Vás vybrala film, na ktorý som skoro zabudla. Ešteže existuje ten Bažant kinematograf. Upustíme od zahraničných filmov a  dáme si českých Samotárov. 

(zdroj)
Oficiálny text:
 • Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. Rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr se rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Hankou. Tu chce získat pro sebe neurotický doktor Ondřej, který dívku už léta pronásleduje svou vtíravou pozorností. Ondřejova manželka Lenka si však odmítá připustit, že by otec jejích dětí mohl zradit jejich úhledný maloměšťácký život. Do osudů obou dvojic zasáhnou i křehká makedonská barmanka Vesna hledající v Čechách ztraceného otce, cynický manipulátor Robert a oddaný milovník marihuany Jakub. Kontrast k osudům osamělých mladých lidí, kteří se více či méně úspěšně pokoušejí vyznat sami v sobě, tvoří Hančini usedlí rodiče a skupinka japonských turistů toužících poznat "typickou" českou rodinu... Příběhy samotářů uprostřed davu, kteří si připadají bezmocně vláčení zlomyslným osudem uvnitř svých ekonomicky pohodlných životů, vyprávějí autoři v tragikomické poloze.(http://www.csfd.cz/film/7064-samotari/)

Neviem, či medzi Vami existuje niekto, kto tento film ešte nevidel. Ak áno, určite to napravte. Okrem kopy skvelých, zábavných hlášok ho doprevádza aj skvelá hudba. Dovolím si tvrdiť, že soundtrack Samotárov je jeden z najlepších, aké som kedy počula. 

Videli ste Samotárov?

Bonusovka :)


8 komentárov:

 1. Přijmi mé pozvání na GIVEAWAY - http://handbagforladies.blogspot.cz/2013/09/firmoo-giveaway.html u mě na blogu. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. videla som, už straašne dávno. neviem, asi si ho budem musieť pozrieť druhýkrát, lebo mi pripadal vtedy nezaujímavý, ale každý o ňom básni, tak asi mi niečo ušlo (bola som chorá a unudená, je to dosť možné, že som nevnímala celkom všetko :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nevidela som ich alemože to byť zaujimave teda:)
  http://aj-ro-na.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018