4.29.2015

Šampanské na očiach


Hoci krémové, mastné a ceruzkové očné tiene veľmi neobľubujem, veľmi som sa potešila, keď som tento kúsok našla v Ladyboxe. Už dlhšie som si chcela zaobstarať niečo podobné, v nejakej viac-menej neutrálnej farbe, najmä ako praktického pomocníka napríklad na cesty. 


Očný tieň v tyčinke Sumita Eyeshadow Pencil má klasické ceruzkové balenie, ktoré sa nedá postupne vytáčať, takže ceruzku musíte pravidelne zastrúhavať (a ja doma nemám také veľké strúhadlo). Na obale nájdete strieborným písmom základné info (ktoré sa postupne zošúchava) a v spodnej strane je pásik s farbou konkrétneho odtieňa, čo je veľmi praktické, ak ich vlastníte viac. Tieň má doslova krémovú konzistenciu, ktorá sa jednoducho a pohodlne nanáša na viečko. Trošku horšie je to s rozmazávaním, nedá sa úplne plynule rozmazať a je potrebné získať s používaním ceruzky trochu praxe. Odtieň ale veľmi svojmu názvu nezodpovedá, champagne si predstavujem trochu inak, skôr béžový s jemným zlatým nádychom. Sumita Eyepencil Champagne je skôr stredná-hnedá so strieborným shimmerom. Tento odtieň nepoužívam samostatne, väčšinou ho zvyknem vo vnútornom kútiku oka trochu oživiť jemnou zlatou alebo béžovou farbou (najčastejšie z Gosh paletky). 


Na hodnotenie výdrže očných tieňov, navyše krémových nie som asi tá správna osoba. U mňa akékoľvek tiene - krémové či práškové (no, tie práškové predsa vydržia trochu dlhšie), trblietavé či matné, s bázou či bez bázy vlastne vydržia vlastne rovnako dlhú dobu. Cca okolo obeda už pozorujem postupné vytrácanie tieňov v záhybe očného viečka a postupné zlievanie tieňa do linky. Tá sa dá samozrejme rozmazať, ale už to nevyzerá tak dobre, ako by mohlo. Škoda. Pri použití namiesto očnej linky nemôžem k výdrži povedať ani jedno krivé slovo. 

Ceruzka Sumita v odtieni Champagne má veľmi peknú a univerzálnu farbu, ktorá je ideálna aj na bežné nosenie, ľahko sa používa a u žien s menej mastnými viečkami bude výbornou voľbou. 

Používate ceruzkové tiene? Ktoré sú Vaše top? Aká je ich výdrž na Vašich očiach? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018