Ďalšia prírodná šampónová nádej

9/06/2015 01:26:00 PM


Napriek tomu, že mám svoj obľúbený šampón, ktorý na moje vlasy perfektne funguje už niekoľko rokov (Garnier Fructis Citrus Detox Antidandruff), stále dúfam, že nájdem vhodnú alternatívu z radov prírodnej kozmetiky. Dvakrát sa mi to už skoro podarilo. Veľmi mi sedela vzorka šampónu i+m (bol skvelý proti lupinám, ale nie na moje vlasy), ktorý bol v Ladyboxe a potom som bola úplne unesená zo šampónu značky O´Right s tea tree olejom (ten sa však u nás už nepredáva). Takže som bola nútená hľadať ďalej.


Pri poslednom výlete do Čiech sme sa zastavili v obchode so zdravou výživou a prírodnou kozmetikou. Tam som narazila na šampón značky Jāsőn. O tejto značke som raz čítala, tuším to bolo u Bielej Mačky. Z ponuky ma celkom zaujal Normalizing Tea Tree Treatment Shampoo, ktorý obsahuje pro-vitamíny a výťažky z rastlín, a nemal by obsahovať parabény, SLS, vazelínu, umelé farbivá a ftaláty. Sľubuje normalizovanie suchej pokožky hlavy s lupinami. Výrobca odporúča používať aspoň 3x týždenne. 


Šampón je balený v klasickej tube, ktorá sa však pomerne ťažko otvára (a mokrými rukami dvojnásobne). Balenie nie je nejaké extra zaujímavé, ale je funkčné. Nájdete tam všetky potrebné info o výrobku. Samotný šampón je klasický priesvitný gél, ktorý veľmi výrazne vonia za čajovníkom. Niekedy som túto vôňu nemala rada, ale v poslednom čase mi už prestala vadiť. Šampón používam cca 4x týždenne (vlasy si umývam obdeň). S klasickým šampónom som si zvykla naniesť šampón 1x a bolo hotovo. V tomto prípade nanášam 2x. Keďže ide o prírodný výrobok, šampón menej pení a je trochu náročnejšie ho naniesť poriadne na celé vlasy a najmä všade na vlasovú pokožku hlavy. Čo sa týka výsledku som spokojná. Prvý deň sú vlasy vo výbornom stave, pekné, celkom lesklé a bez lupín. Druhý deň už pozorujem mastenie (moje vlasy boli predtým zvyknuté na každodenné umývanie) a okolo obeda ma už začína dosť svrbieť vlasová pokožka a začínajú sa tvoriť lupiny, čo je nepríjemné.


Moje celkové pocity z tohoto šampónu sú skôr pozitívne, avšak stále to nie je 100% úplne to, čo hľadám, pretože si odmietam vlasy umývať každý deň. Bohužiaľ, chemický Garnier zatiaľ nikto neprekonal. Takže idem hľadať ďalej. Šampón v 517 ml balení stál 246 kč, čo by malo byť okolo 10e. 

Aký je Váš obľúbený šampón? Máte skúsenosti s touto značkou? 

You Might Also Like

8 komentářů

 1. O této značce snad slyším poprvý. Můj oblíbený šampon je Aussie, ale také ještě hledám lepší. :)
  http://anyworld0036.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam, že sa podarí nájsť ten top aj pre Teba! :)

   Odstrániť
 2. Aj ja o tejto značke počujem prvýkrát, ale vyzerá super :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. O tejto znacky pisala Zdenka z Beauty and Sensitivite. Recenzovla deodorantant, ktory mam v plane vyskusat ak vsak niekde tuto znacku najdem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zrejme si niekde spomínala ten deodorant, pretože ten blog nepoznám :)

   Odstrániť
  2. Našla som ;) bol to komentár k článku o Balea antiperspirante :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2017

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2017