1.17.2016

Čím čistím štetce?


Tento týždeň sme na blogu mali štetcový špeciál. Predstavila som Vám svoje najpoužívanejšie štetce na tvár a potom obľúbené štetce na oči a pery. O štetce sa treba ale aj starať, takže dnes Vám predstavím môjho aktuálneho obľúbenca, určeného presne na štetce - Sefiros špeciálne mydlo pre dokonalé čistenie kozmetických štetcov, značky Barbara Hofmann. V minulosti som už vyskúšala celkom dosť výrobkov na čistenie štetcov (elf, Missha, Ebelin), niektoré mi vyhovovali viac a niektoré menej. Väčšinou šlo o tekuté produkty, mydielko som si teraz kúpila prvýkrát.
Mydlo prišlo zabalené vo veľmi praktickej plechovke a ešte v ochrannom obale. V prvom rade parádne vonia, ako citrónový koláčik, proste niečo sladké citrónové. Je guľatého tvaru a žltkastej farby.Používanie je úplne jednoduché. Navlhčíte štetec vlažnou vodou, napeníte mydlo a penou dôkladne vyčistíte štetec. Opláchnete vodou a podľa potreby zopakujete. Po dôkladnom odstránení aj zvyškov peny zo štetca ho jemne vysušíte papierovou servítkou a štetec necháte prirodzene vyschnúť, najlepšie chlpom dole alebo vo vodorovnej polohe. V žiadnom prípade sa štetce nesmú fénovať ani sušiť na horúcom radiátore, pretože by sa mohli poškodiť.Mydlo čistí výborne. Odstraňuje aj najmenšie zvyšky produktov zo štetca, či už ide o práškové, tekuté alebo krémové produkty. Použitie je tiež mega jednoduché, takže môžem osobne len odporúčať. Kiež by ma mydlo ale motivovalo čistiť štetce častejšie :). Gramáž mydla je 100g a jeho cena sa pohybuje okolo 6e.Ako čistíte štetce Vy? Aké prípravky na čistenie používate? 

2 komentáre:

  1. Ja pouzivam detsky sampon a Brushegg, diky kteremu se stetce krasne vycisti :) Jinak si planuji poridit i cistic od Ebelin, abych je jim mohla mit prubezne, prece jen tech stetcu nemam moc stejnych :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Mne sa detský osvedčil tiež, ale štetec na makeup potrebujem vyšší level :) a Ebelin odporúčam, je super... ale len na štetce na práškové produkty :)

      Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018