3.04.2016

Trendy v líčení na jar/leto 2016

zdroj obrázka

Vonku je teplejšie! Čo to znamená? Áno, konečne sa blíži toľko očakávaná jar! Ja už sa veľmi teším, a nielen na krajšie počasie, ale aj na nové trendy v obliekaní a najmä líčení. Trochu som sa pohrabala na nete, prezrela si inšpirácie a tie Vám chcem predstaviť rovnako aj s niekoľkými produktmi z kategórie dekoratívky, ktoré Vám dopomôžu vytvoriť želaný look. Čo pre nás teda dizajnéri ja túto sezónu pripravili? 

Kým v zimnej sezóne sa trendy týkajúce líčenia pleti prikláňali viac k nahému, prirodzenému looku, tentokrát dominovala na mólach najmä žiarivá pleť. Vizážisti sa hojne hrali aj s kontúrovaním a veľkú obľubu si získal aj bronzový, opálený nádych pleti. Trochu kuriozitou je tento rok trend pehavej pleti. Tie, ktoré pehy máte ich určite nezakrývajte, a tie ktoré pehy nemáte použite kajalovú ceruzku vo vhodnom odtieni (napr. karamel?). 
Čo použiť: rozjasňovač theBalm (Mary-Lou Manizer) - 16,50e; rozjasňujúci makeup Max Factor Skin Luminizer - 10,80e; bronzujúci púder Rimmel (Sun Love) - 3,50e

zdroj fotiek

Trendy v očnom makeupe dosť kopírujú trendy zo sezóny jeseň/zima. Stále aktuálne ostávajú výrazné linky (aj farebné) a tzv. očný makeup, ktorý nosíte už niekoľko dní. Na výslní ostávajú aj tropické farby očných tieňov a ich zaujímavé kombinácie. Prím si ale drží modrá farba. Tiene môžete nanášať na viečko precízne, alebo ich proste ledabolo rozmazať kam sa vám zachce, dokonca môžete vytvoriť aj vzhľad masky. Svoju dávku pozornosti si získalo aj obočie, ktoré môže byť buď veľmi husté a výrazné, alebo na druhú stranu tenké (ozaj, na prehliadke značky Ashley Williams modelkám časť obočia prekryli korektorom). Pozornosť by ste mali venovať aj mihalniciam, ktoré by tentokrát mali byť výrazné, preferované sú skôr umelé v bábikovskom vzhľade. 
Čo použiť: paletka očných tieňov MuR Dia De Los Muertos - 11e; mono očný tieň Artdeco Shine Couture (Glam blue night) - 11,76e; ceruzka na oči Rimmel ScandalEyes (Black) - 2,70e.

zdroj fotiek

Líčenie pier ostáva pomerne voľné. Môžete siahnuť či už po krvavo červenom rúži alebo tmavom rúži so snahou vytvoriť vzhľad "upíra". Veľmi obľúbené boli matné, plne krycie odtiene. V prípade, že chcete šokovať, odporúčam naniesť na pery zlatú farbu. Tá sa na mólach objavovala dosť často. Ak však nemáte toľko odvahy, mám verziu aj pre vás - bezfarebný, alebo len jemne ružový lesk.
Čo použiť: rúž NARS (Jungle Red) - 18,90e; matný rúž Rimmel Lasting Finish (106) - 3,10e; lesk na pery s benefitom Dior Addict Lip Maximer - 30e. 

Niekedy mám pocit, že už sa nedá v trendoch vymyslieť nič nové, kreatívne a hľa, potom objavím zlatú na perách či umelé pehy. Osobne plánujem ostať skôr pri zemi a do praxe prenesiem trend žiarivej pleti, farebné očné tiene a snáď sa odvážim konečne aj na tmavší rúž. 

Zaujali Vás tieto trendy? Ktoré by ste si vedeli predstaviť aj na sebe? Riadite sa trendmi? 

2 komentáre:

  1. Tredny v líčení mam vždy velmi rada a rada sa nimi inšpirujem, mne osobne sa páčia tie výrazné pery a nahé oči, tento štýl mam velmi rada :-))

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018