4.14.2016

On - môjho srdca šamp(i)ón


Viete, čo je skvelý pocit? Keď po dlhom a úpornom hľadaní nájdete to, čo dokonale spĺňa Vaše požiadavky. Niekedy je to práca, niekedy chlap a niekedy... šampón! Ja som ho konečne po dlhom čase našla. Dokonalý, funkčný a najmä prírodný šampón - Active Shampoo značky Annemarie Borlind. Za odporúčanie ďakujem Bielej Mačke!Šampón je podľa výrobcu určený na prevenciu a redukciu lupín. Mal by podporovať prirodzenú rovnováhu pokožky hlavy a zmierňovať svrbenie. Obsahuje Zinc PCA, ktorý ma antimikrobiálne účinky a dokáže regulovať tvorbu mazu. Okrem toho aj Pšeničný proteín, ktorý viaže vhlkosť, spevňuje vlasy, dodáva im lesk a viac pružnosti. Šampón neobsahuje sulfáty, parabény, silikóny, parafíny, PEG ani syntetické farbivá. Neobsahuje ani zvieracie výťažky.


Šampón je balený v bielej tube s modrým vrchnákom. Otváranie je pohodové (= nezlomila som si žiadny necht). Produkt z tuby dostanete von celkom ľahko. Šampón je pomerne tekutej konzistencie, čo je ale trochu nevýhoda, lebo vtedy mám tendenciu používať väčšie množstvo výrobku. Samotný šampón je priehľadný, jemne žltkavý. Vôňu neviem prirovnať k ničomu konkrétnemu, je skôr svieža ale nie úplne príjemná. Chvíľku trvalo, kým som si na ňu zvykla.


Vlasy šampónom umývam dvakrát. Pri prvom umytí šampón pení menej, ale pri druhom nanesení tvorí dosť bohatú penu, až sa mi nechce veriť, že je to prírodný výrobok. Vtedy ho nechávam pôsobiť na vlasoch trochu dlhšie. Vymýva sa veľmi dobre. Účinok je famózny. Môžem povedať, že výskyt lupín sa výrazne minimalizoval. Samozrejme, nezmizli úplne, ale ich množstvo je asi tak 5% oproti plnému stavu pri používaní nevhodného šampónu. Svrbenie pokožky hlavy taktiež skoro úplne vymizlo. Objavuje sa už len pred umývaním, kedy sú aj vlasy celkovo dosť mastné a tešia sa do vody. Šampón nie je primárne určený na rýchlo sa mastiace vlasy, takže musím umývať obdeň. Samozrejme, ten druhý deň moje vlasy už nevyzerajú úplne sviežo, ale pomáham si suchým šampónom a zvládam to relatívne bez problémov. Myslím, že keby som bola majiteľkou normálnych vlasov, bola by som úplne spokojná.


Ja sa z tohto šampónu veľmi teším, a plánujem sa k nemu čoskoro vrátiť (ale najskôr musím minúť zásoby). Šampón sa dá kúpiť na nete v objeme 200ml za cca 11,5e.

Aký šampón používate Vy? Riešite zloženie šampónov? Skúšali ste nejaký prírodný šampón? 

8 komentárov:

 1. wow :o obalovo na fotke vyzeral skoro ako make up :D ale vyzerá celkom použiteľne, ikeď cena ma trošku odhovára :o

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jo, cena je vyššia. Ale v konečnom dôsledku sa až tak výrazne neodlišuje od Bioderma Nodé DS+, ktorý som používala a tiež celkom sedel. A má myslím aj väčší objem :)

   Odstrániť
 2. Jej, recenzia na moj oblubeny sampon. Pouzivam pravidelne. Striedam ho s mojim dalsim objavom - sampuchom od Ponio.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tým ichtamolovým? :) Aký je?

   Odstrániť
  2. Ichtamolovy mam len kratko, ale zatial vyzera fajn. Predtym som mala ten, co je urceny na lupiny a super vona, vela peny a ucinny. Takze uz mam spolu s annemari alternativu na striedanie a dalej uz ani nehladam.

   Odstrániť
  3. Super, teším sa a recenziu :)

   Odstrániť
 3. Oh very interesting product
  xx

  www.sakuranko.com

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018