5.20.2016

Mydlo s čokoládou pre mačičky


Je zopár vecí, ktorým osobne nedokážem odolať. Napríklad taká pizza, čokoláda či čokoľvek súvisiace s mačkami. No, a keď 2 z týchto vecí spojíte, moja ruka po tom okamžite chňapne! Tak to totiž bolo aj v prípade tohto produktu, ktorý Vám chcem predstaviť.Aromaterapeutické Čokomydlo Mačacie jazýčky od výrobcu Mydlárna u dvou koček som si doviezla ako darček z jesennej dovolenky v Bojniciach, kde som na ňho natrafila v jednom kvetinárstve. Zaujalo ma samozrejme v prvom rade obalom s mačičkami a v druhom rade prívlastkom aromaterapeutické. Mydielko obsahuje 70% čokoládu a sľubuje vďaka kakaovému maslu zjemňujúce účinky na pokožke. Okrem toho obsahuje aj éterické oleje z mandarínky, pomaranča, klinčeka a škorice. Trochu som googlila a zistila som, že škorica je v aromaterapii používaná najmä pri ochoreniach dýchacích ciest, upokojuje a povzbudzuje pri únave, uvoľňuje myseľ pri depresiách. Pôsobí ako afrodiziakum a analgetikum (proti bolesti). Čo sa týka čokolády nenašla som o nej veľa, len toľko, že pôsobí relaxačne. 


Mydielko má takú akurátnu veľkosť do ruky a používa sa pohodlne. Na navlhčenú pokožku sa nanáša úplne jednoducho. Nepení nejak extrémne, vytvára skôr jemnejšiu penu. Pri mydlách sa ja vždy osobne trochu obávam zmývania z pokožky. Mám to tak nejak zafixované, že to nie je také jednoduché. V tomto prípade to išlo bez problémov. Mydlo vonia skôr po škorici ako po čokoláde, čo pre mňa nie je sklamanie, pretože aj škoricu mám rada. Pokožka po sprche s týmto mydlom nie je vysušená, ale telovým mliekom sa tak či tak potrebujem natrieť. 

Sprchu s čokomydielkom si dosť užívam a myslím, že ešte dlho budem, keďže z neho ubúda veľmi pomaly. Neobsahuje živočíšne produkty, konzervanty, parfémy ani chemické farbivá. Mydielko má 90g a stálo cca 4e. 

Používate klasické tuhé mydlá? Aké sú Vaše obľúbené? Aké vône preferujete? 

10 komentárov:

  1. Na toto mýdelko jsem Koukala na vánočních trzích, ale nekoupila jsem si ho. Chyba! Čokoládu a kočky taky miluju, skořice navrch je nejlepší :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Kombinace čokolády a obrázků kočičáků? To nemá chybu! :-)
    Bebe

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018