6.28.2016

Olej miesto parfému


Keď som dostala ponuku vyskúšať niečo z ponuky značky Frais Monde vrámci spolupráce s eshopom Elnino, bola som spočiatku veľmi zmätená, pretože táto značka ponúka obrovské množstvo zaujímavých produktov. Čo ma ale v ich ponuke zaujalo najviac boli parfémované oleje. Ako už viete, preferujem svieže vône, citrusové alebo ovocné, no tentokrát som nechcela nič prvoplánové, ale niečo zaujímavé a rafinované. Našťastie, komunikovala som s Veronikou, ktorá je social media specialist pre eshop Elnino a spoločne sme vybrali verziu Crema di Arancia e Foglie di peperoncino, čiže krémový pomaranč a chilli lístky. Okrem plného balenia tohto oleja mi Veronika pribalila aj vzorky troch iných olejov.
Balenie oleja je vyrobené z priehľadného skla so zeleným plastovým vrchnáčikom a pôsobí hrozne maličké a rozkošné. Pod vrchnáčikom sa nenachádza rozprašovač, olej sa z flakónika vylieva a priamo aplikuje či už na pokožku alebo inam.


Podľa odporúčaní by sa mal olej aplikovať na teplé miesta na tele. Ja ho zvyknem nanášať do lakťových jamôk, za uši a do jamky, ktorá sa nachádza na spojnici krku a dekoltu. Môj predpoklad, že balenie vypoužívam za 2 týždne sa nenaplnil, pretože vôňa je ozaj veľmi intenzívna a na aplikáciu bohate stačí použiť zopár kvapiek. Keď už sme pri vôni, tak je geniálna. Spočiatku svieža, ovocná, pomarančová, ktorá je nasledovaná jemne pikantným závanom chilli. Výdrž na pokožke je výborná, vôňu cítim od rána od aplikácie až do poobedia, čo je cca 6-7 hodín. Keď som písala článok a chcela som presnejšie oňuchať jednotlivé vône, tak som si ich naniesla na rôzne miesta na predlaktie. To bolo ráno okolo 10:00 a ešte večer po 20:00, už po sprche som ich tam cítila!  Pokožka po aplikácií oleja nie je mastná ani lepkavá.


Okrem klasického nanesenia na pokožku namiesto parfému si viem predstaviť ešte aj podporenie vône zamiešaním niekoľkých kvapiek do neparfumovaného telového mlieka či použiť olej aj do vlasov. V každom prípade myslím, že ide o veľmi multifunkčný produkt.


Na testovanie mi Veronika prihodila aj 3 vzorky iných olejov:
- Musk and Mulberry (Mošus a moruša) na počudovanie je vôňa tohto oleja spočiatku veľmi intenzívne citrusová. Postupne sa rozvíja do kvetinovej kompozície, citrusy sa vytrácajú a celková intenzita vône trochu klesá.  Táto vôňa je však stále dosť výrazná a volila by som ju skôr na večer.
- Mulberry Silk (Hodvábna moruša) aj táto vôňa je spočiatku výrazne citrónová. Nasledovaná je sladkými tónmi (vanilka, karamel, cukríky), citrusy ostávajú však stále prítomné. Je jemnejšia a použiteľnejšia na bežné nosenie. Z trojice vzoriek ma zaujala najviac a som naklonená kúpe plného balenia.
- Seaspray, Orange and Berries (Vôňa mora, pomaranč a bobuľové ovocie) z celej trojice vzoriek je toto najsviežejšia vôňa. Cítim v nej citrusy v kombinácií s akvatickým tónom, pričom výsledok je výrazne unisex. Bobuľové ovocie som nejak nezaregistrovala. Vôňa sa po nanesení mení a rozvíja len minimálne.

Parfémované oleje si ma jednoznačne získali na svoju stranu a myslím, že pri jednom jedinom neostanem. Majú zaujímavé vône, sú intenzívne a ozaj veľmi dobre použiteľné. Balenie 10ml oleja sa cenovo pohybuje od 7 - 9 eur.

Vyskúšali ste niekedy parfémovaný olej? Aká bola Vaša skúsenosť? Akú vôňu aktuálne používate? 

Ďakujem eshopu Elnino za poskytnutie produktu a vzoriek.

4 komentáre:

 1. Mám doma parfemované oleje od Frais Monde a jsem naprosto spokojená, vůně vydrží mnohem déle než u klasického parfému!
  Beauty by K. - na blogu najdeš soutěž :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O parfemovaných olejoch som ešte nepočula ale tento nápad sa mi celkom páči kedže ja nie som milovníčka voňaviek a parfémov najradšej mám antiperspirant. Tento musí pekne voňať normálne som si vôňu predstavovala pri čítaní:))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite vyskúšaj, tie vzorky sú lacné a máš tam dosť na poriadne oskúšanie :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018