11.09.2016

S myrtou proti lupinám


Niekedy som si myslela, že problémov s lupinami, svrbiacou pokožkou hlavy a mastnými vlasmi sa nikdy nezbavím. Vyskúšala som už množstvo šampónov, mám aj svojich obľúbencov, ale v poslednom čase si všímam, že pri dlhšom používaní si moja pokožka na šampón zvykne a ten prestáva fungovať. Preto sa ich snažím striedať a tým pádom môžem skúšať nové kúsky. Naposledy ma zaujal šampón Klorane Myrte proti mastnými lupinám a na mastné vlasy.


Šampón prišiel zabalený v krabičke, ktorá bola husto popísaná ako informáciami o výrobku, tak aj históriou spoločnosti Klorane. Ja som si istý čas myslela, že ide o prírodnú kozmetiku, ale nie je to tak. Šampón obsahuje Myrtu, čo je ker tradične používaný pre svoje posilňujúce a astringentné vlastnosti. Druh Myrtus communis je bohatý na polyfenoly, čo sú látky so silne čistiacimi vlastnosťami a pôsobením proti lupinám. V šampóne sú kombinované s pyritiónom zinku a spoločne obmedzujú množenie kvasiniek zodpovedných za tvorbu mastných lupín. Šampón by mal okamžite odstraňovať mastné lupiny a šupinky. Zároveň by mal obnovovať fyziologickú rovnováhu vlasovej pokožky. Neobsahuje parabény. Po otvorení krabičky na Vás vykukne priehľadná plastová tubička s jednoduchou nálepkou.Samotný šampón je výrazne zelenej farby a má dosť tekutú konzistenciu. Na jedno nanesenie ho však netreba veľa, keďže veľmi dobre pení (obsahuje SLS). Má dosť výraznú bylinkovú vôňu ktorá mne pripomína hlavne rozmarín. Vlasy umývam dvakrát. Prvýkrát ich len navlhčím, nanesie trochu prípravku a zmyjem, pri druhom nanesení nechám šampón pôsobiť 3 minútky a potom zmývam. Z vlasov sa vymýva ľahko a rýchlo a vlasy poriadne umyje. Počujem ako mi vŕzgajú v rukách. Po umytí sú vlasy svieže a cítiť z nich jemný závan bylinkovej vône, ktorý ale po krátkom čase vyprchá. Vlasová pokožka je upokojená a nesvrbí. Rovnako lupiny sú minimalizované. Netvrdím, že vymizli úplne, ale 90% je preč.Už nejaký čas som prešla z každodenného umývania na umývanie obdeň. Pri tomto umývaní sú vlasy prvý deň úplne v pohode a vyzerajú veľmi dobre. Na druhý deň ráno už cítim, že nie sú úplne svieže. Počas dňa postupne mastnejú, no stále na zvládnuteľnú úroveň. Nepredstavujte si, že vyzerám ako po kúpeli vo fritéze. Niekedy keď zmoknem, alebo som nervózna a hrám sa s vlasmi, tak vyzerajú horšie. Vtedy zvyknem použiť suchý šampón a všetko je okey. Vlasová pokožka ma zvykne trochu svrbieť, ale až druhý deň popoludní. V každom prípade je to zvládnuteľné svrbenie, ktoré ma nejak extra netankuje. Množstvo lupín je celý čas minimálne.


Šampón je pre mňa teda celkom prekvapením a pokojne po ňom siahnem aj v budúcnosti. Balenie v objeme 200 ml kúpite za 8e. Klorane je tak nejak špecialista na šampóny a v ich sortimente si určite vyberiete ten svoj.

Poznáte/používate šampóny Klorane? Aký šampón aktuálne používate? Máte nejaký dlhotrvajúci problém, týkajúci sa vlasov?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2018

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2018