5.02.2017

Vyber so mnou darček pre svoju maminu


Ahojte! Vítam Vás pri prvom májovom článku na blogu. Máj je môj obľúbený mesiac, pretože je pre mňa taký celý sviatočný. Okrem dvoch voľných dní hneď na začiatku mesiaca a mojich narodenín oslavujeme v máji aj deň matiek (14.5.). Tento deň je príležitosťou urobiť radosť svojej maminke a poďakovať jej za všetko, čo pre svoje dietky (Vás) urobila a stále aj robí. Na tento sviatok už myslia aj eshopy a napríklad notino vytvorilo aj špeciálnu kolekciu darčekov pre maminu. Pre mňa je darček na deň matiek už taká tradícia odkedy som bola malá. Väčšinou som mamine spravila raňajky, alebo natrhala nejaké kvietky v záhrade. Samozrejme, odkedy som už staršia pribudol vždy aj nejaký kúpený darček. Každý mamina je iná a preto je dôležitá vybrať darček na mieru. Po čom by som teda siahla ja?


zdroj: pixabay

zdroj: pixabay

KVIETKY. Myslím, že kytička kvetov je fakt takou veľkou klasikou a určite sa hodí aj na túto príležitosť. Či už kytičku kúpite v kvetinárstve, využijete donášku, natrháte na lúke (alebo u suseda v záhrade) alebo siahnete po kvietku v peknom črepníku, som presvedčená, že maminu potešíte. Hlavne pozor pri veľmi voňavých kvetoch. Nechcete predsa mamine spôsobiť bolesti hlavy, že? 

zdroj: pixabay

zdroj: pixabay

ŠPERKY. Nemyslím si, že musíte kupovať rovno diamantové náhrdelníky a náušnice. Aj malý a jednoduchý šperk dokáže maminu potešiť. Či siahnete po zlate, striebre alebo bižutérií už závisí od Vášho rozpočtu. Niektoré maminy túžia po originalite a určite ocenia aj nejaké dizajnové alebo menej tradičné kúsky. 

Chloé Chloé, Givenchy Ange ou Démon, YSL Black Opium; zdroj: notino.sk

PARFÉM. Klasika nad klasiku. Vyberajte podľa toho, aké má mamina preferencie. Myslím, že vedľa určite nemôžete šliapnuť s nádhernou púdrovo-kvetinovou Chloé Chloé. Ak má mamina radšej výraznejšie kvetinové kompozície skúste napríklad veľmi zaujímavú Givenchy Ange ou Démon či trochu sladšiu YSL Black Opium

Shiseido Concetrate, Caudalie resveratrol Lift, Soaphoria hroznový olej; zdroj: notino.sk

PLEŤOVÁ STAROSTLIVOSŤ. Keďže starostlivosť o deti je doslova prácou, väčšinou sa odrazí aj na pleti. Siahnite preto po vhodnej a kvalitnej starostlivosti o pokožku. Moja mamina si veľmi obľúbila značku Shiseido, a som si istá, že výživný pleťový krém Shiseido Concetrate by jej určite urobil radosť. Ak má mamina rada prírodnú kozmetiku, tak ju určite potešíte nočným regeneračným krémom od Caudalie Resveratrol Lift či panenským hroznovým olejom Soaphoria, ktorý pomáha s vypnutím pleti. 

Lancome Grandiôse, Dior Diorshow, Helena Rubinstein Lash Queen Sexy Blacks; zdroj: notino.sk

DEKORATÍVNA KOZMETIKA. Každá mamina je v prvom rade žena a môžeme predpokladať, že chce vyzerať dobre, páčiť sa sama sebe a ostatným. Vhodným darčekom býva teda aj dekoratívna kozmetika. Väčšinou maminy už neholdujú výraznému, šialenému líčeniu ale dávajú prednosť kvalitnej dekoratívnej kozmetike. Každej žene však spraví radosť riasenka, napríklad Lancome Grandiôse či Dior Diorshow. Ak sa Vám riasenka zdá málo, siahnite po sade raisenky, odličovača a očného krému Lash Queen Sexy Blacks od Helena Rubinstein

zdroj: pixabay

zdroj: pixabay

KABELKA. Ďalšou možnosťou ako maminu potešiť je kabelka. Priznám sa, kabelku mám tento rok pripravenú pre maminu ja. Opäť pri kabelke vyberajte niečo, čo bude elegantné a zároveň využiteľné. Pokojne siahnite po väčšej kabelke v bussiness štýle, ktorú mamina využije do práce či štýlovej clutch kabelke vhodnej do spoločnosti. 

zdroj: pixabay

zdroj: pixabay

RELAX/ZÁŽITOK. Do tejto kategórie spadá obrovské množstvo darčekov, ktoré vytvoria príjemné spomienky. Poukaz na masáž, ku kozmetičke, kaderníčke či víkendový wellness pobyt. Lístky do divadla, kina, na koncert či skok padákom pre tie odvážnejšie. Možností je nekonečne veľa. 

zdroj: pixabay

KNIHA. Pre chvíle oddychu a relaxu je k dispozícií množstvo rôznych knižných titulov. Či už chcete spraviť mamine radosť románom, detektívkou, kuchárskou knihou, literatúrou pre rozvoj osobnosti či odbornou literatúrou, určite máte z čoho vyberať. Ak neviete vybrať, nechajte si v kníhkupectve poradiť. 

Oslavujete deň matiek? Zvyknete mamine kupovať darček? Čo máte pripravený tento rok? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019