9.20.2017

Ako som si k jednému odličovaču musela dokúpiť druhý


Vitajte pri dnešnej recenzii. Odličovanie považujem za jeden z najdôležitejších krokov vrámci starostlivosti o pleť. Rokmi som si obľúbila odličovanie micelárnymi vodami, pretože mi príde najrýchlejšie a po ich použití mám vždy pocit čistej pleti. Vôbec mi napríklad nevyhovovalo použitie hydrofilného oleja ani čistiaceho gélu na mokro. Naposledy sa mi dostala do rúk micelárna voda od značky Lirene. Ako obstála? A prečo som si musela dokúpiť druhý odličovač?Micelárna voda 3 v 1 od Lirene je určená pre oči a tvár a v zložení neobsahuje alkohol. Výrobca na obale uvádza, že má ľahké zloženie s micelami, pre účinné a veľmi jemné čistenie bez použitia vody. 3 v 1: 1. čistí, 2. odstraňuje make-up a 3.tonizuje. Obsahuje D-panthenol a med, ktoré upokojujú, zjemňujú a hydratujú pleť. Vitamín C z extraktu z aceroly pomáha regenerovať a rozjasňovať pleť. Je ideálna pre všetky typy pokožky, dokonca pre citlivú. Výsledkom by mala byť efektívne a jemne vyčistená, upokojená a rozjasnená pleť. 


Micelárna voda je príjemne sviežo parfémovaná biela kvapalina v plastovej tube. Pleť odličujem klasickým vatovým tampónom, na ktorý micelárku nanesiem a potom postupne vyčistím celú tvár. Okrem očí. Ono, voda totiž pekne odstráni makeup, púder, lícenku, dokonca rúž či tiene. Ale s riasenkou, gélovou linkou a tekutým matným rúžom pohne len veľmi málo. Je pravda, že ja sa neodličujem pred zrkadlom. Takže keď som začínala vodu skúšať, klasicky som sa odlíčila naslepo, kým bol čistý tampónik a vliezla som si do sprchy. Všetko bolo v poriadku, kým ma nezačali štípať oči. Tak som si ich rýchlo vymyla čistou vodou v domnení, že mi do očí zašiel šampón. Po sprche som si utrela tvár do uteráka, na ktorom som zanechala veľké čierne fľaky od riasenky. Ona absolútne na riasenku nefunguje, akoby som ju odličovala úplne čistýma a suchým tampónom. Takže micelárka je OK na odlíčenie makeupu a vyčistenie tváre, ale na riasy ju budete používať zbytočne. To je aj dôvod, prečo som bola nútená zaobstarať si ako doplnok k tejto micelárke aj odličovač očí.


Voľba padla na Jemný odličovač očí od L´Oreal, ktorý sľubuje veľmi šetrné a dokonalé odlíčenie očného líčenia. Je obohatený o allantoín, ktorý je známy pre svoje upokojujúce účinky. Je vhodný pre majiteľky citlivých očí a nositeľky kontaktných šošoviek.


Ide opäť o priehľadnú tekutinu s veľmi zaujímavou parfumáciou. Je jemne krémová, jemne kvetinová a v pozadí cítim trošku chemickejšiu vôňu. Balenie je malé hranaté, vyrobené z plastu. Otvor z ktorého tekutina vyteká je trochu väčší a odporúčam dávať pozor, aby ste zbytočne nevyliali viac, ako bude potreba. Odličovačom odstraňujem očný makeup opäť pomocou vatových tampónov. Tampón jemne priložím na zatvorené oko, nechám zopár sekúnd vsiaknuť a zotieram. Odličovač nemá problém s riasenkou, očnými tieňmi ani tekutou linkou. Stačí zopár ťahov a všetko ide pekne dole. V očiach neštípe, ani ich žiadnym spôsobom nedráždi. Inak, je úplne v pohode použiteľný aj na zvyšok tváre, makeup a iné pleťové líčidlá s ním idú dole tiež bez akýchkoľvek problémov. 


2 prejdenia tampónom, použité produkty tekutá linka vo fixke Bourjois, matný tekutý rúž Pupa
  
Ani jeden z produktov nezanecháva na pleti mastný film (micelárka zanecháva jemne lepkavý pocit na pleti), rovnako sa s nimi vyhnete aj pocitu "špinavej" pleti. Ja osobne najradšej odličujem jedným produktom celú tvár, takže po micelárnej vode Lirene už určite nesiahnem. Odličovač očí by som si pokojne kúpila opäť. Micelárna voda 3 v 1 od Lirene sa predáva v 200 ml balení za 3,90. Jemný odličovač očí od L´Oreal kúpite v 125 ml balení za cca 3,07e. 

Čím sa odličujete Vy? Obľubujete micelárne vody/mlieka/oleje? Používate rovnaký odličovač na tvár aj oči?

* príspevok je prednastavený, na všetky komentáre odpoviem po návrate z dovolenky :)

2 komentáre:

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019