9.29.2017

Filmové a knižné tipy na jeseň

zdroj

Ahojte, vitajte pri dnešnom článku. Asi môžem smelo povedať, že leto nám skončilo. Dni sú chladnejšie, sychravejšie a viac nám prší. Neviem ako Vy, ale ja mám takéto dni rada, lebo konečne prichádza pre mňa filmový a knižný čas. Rada sa v tieto dni rada skrútim pod deku alebo perinu s teplým čajom, prípadne kávou a pohružím sa do príbehu.


zdroj

zdroj

zdroj

V poslednom čase som kino a filmy skôr zanedbávala a keď už, pozerala som skôr seriály. Avšak aby sa nepovedalo, bola som aj v kine a to konkrétne na vojnovú drámu môjho obľúbeného režiséra Christophera Nolana Dunkirk. Predpokladám, že to nie je film pre každého, ale veľmi zaujímavým spôsobom ukazuje okolnosti evakuácie britských vojakov z pláže mesta Dunkirk, ktoré je obkľúčené nemcami. Ja osobne vojnové filmy nemám rada, ale z tohto som bola nadšená. Ďalší film sme s drahým pozerali doma a je to trochu starina. Ide o príbeh náhodného stretnutia Boba a Charlotte s názvom Stratení v preklade, ktorí sa ocitajú osamotení v Tokiu a robia si navzájom spoločnosť. Veľmi milý a príjemný oddychový film z dielne Sofie Coppoly. Okrem tohto som si cez predĺžený víkend pozrela aj oba diely filmu Sex v meste. Seriál bol mojou srdcovkou už veľmi veľmi dávno a nedám naň dopustiť. Oba filmy ma však fascinujú svojou farebnosťou (lokácií, kostýmov) a ilúziou "života". Nemôžem povedať, že ide o výnimočný alebo snáď najlepší film na svete, ale občas mám proste chuť vrátiť sa späť do tohto príbehu a čakať, či Carrie nakoniec zažije svoj happyend. 
Keďže som spomínala seriály, tak Vám tiež predstavím 3, ktoré ma v poslednom čase zaujali. Prvým je The Affair. Hlavným hrdinom je ženatý otec 4 detí, stredoškolský učiteľ a spisovateľ Noah, ktorý cestuje s rodinou na leto ku svokrovcom. Stretáva sa tam s vydatou servírkou Allison, ktorý skrýva niekoľko tajomstiev. Je to klasický príbeh nevery, ktorý sa postupne v druhej sérií rozširuje aj o krimi zápletku. Osobne si myslím, že tvorcovia mohli ostať pri 2 sériách, lebo tá tretia ma už tak nebavila. Má aj zaujímavú formu, každý diel je rozdelený na 2 časti, kde vidíte rovnaké udalosti zo zorného poľa 2 rôznych osôb. Rozpozeraný mám aktuálne aj seriál Love, ktorý sa točí okolo života dvoch hlavných postáv. Mickey je produkčná v rádiu, má trochu problém s pitím, drogami a svojim ex. Gus je trochu nudný týpek, ktorý pracuje v televízií ako učiteľ detských hercov. Zatiaľ som si pozrela len zopár dielov a zatiaľ vyzerá sľubne. No a do tretice mám rozpozeraný aj dokumentárny seriál The Keepers o vyšetrovaní otvoreného prípadu vraždy dvoch mladých žien v americkom Baltimore v roku 1969. Jednou z obetí bola aj rádová sestra Cathy, ktorý bola učiteľkou na cirkevnej strednej škole a vyšetriť prípad sa rozhodli práve dve jej bývalé študentky, teraz už dámy v dôchodku.
V rámci kníh som sa nejak zasekla pri čítaní odbornej literatúry, aktuálne totiž mám na starosti interné školenie v práci o komunikácií, tak snáď to všetko dobre dopadne. Držte prsty! V rámci ale oddychu som sa držala svojho obľúbeného žánru - detektívky a prečítala som toľko ospevované Dievča vo vlaku od Pauly Hawkins. Nemôžem povedať, žeby sa mi kniha nepáčila, ale samotný príbeh mi prišiel trošku predvídateľný. Na druhú stranu však môžem povedať, že ma bavila linka samotnej Rachel, ktorá sa týkala jej alkoholizmu. Tá bola napísaná dosť autenticky. V detektívkovej oblasti bola však na istotu nová kniha od autorov, ktorí vystupujú pod pseudonymom Lars Kepler Lovec králikov. Severské detektívky ja veľmi môžem a tie od Larsa Keplera obzvlášť. Dokonca ma bavia ešte viac ako tie od Jo Nesboa. Lovec králikov nebol výnimkou a zhltla som ho za necelé 4 dni. No a do tretice som sa rozhodla siahnuť aj po knihe od slovenského autora Jozefa Kariku Tma. Vzala som si ju na dovolenku a pri písaní tohto článku som ju ešte nemala dočítanú, bude update ;)

Aké zaujímave filmy či seriály ste v poslednom čase videli? Aké knihy ste čítali?

2 komentáre:

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019