9.05.2017

Originál vs. Dupe - súboj riaseniek


Ahojte! Zvyknete si kupovať dupe produkty? Produkty lacnejších značiek, ktoré by mali svojou funkčnosťou nahradiť drahšie produkty? Ja sem tam po nejakom siahnem, napríklad pomerne známe sú Iconic paletky od MUR, ktoré sú dupe Naked paletiek od Urban Decay. Rovnako majú svoje dupe produkty aj riasenky. Dnes si teda porovnáme legendárnu riasenku Benefit They´re Real a jej dupe Absolute Lashes od W7, keďže som bola zvedavá, či sa dá dosiahnuť rovnaký efekt za štvrtinovú cenu.


OBAL
Čo sa týka obalu, je v podstate identický - strieborný, ktorý sa postupne odspodu rozširuje a má úzky vrchnáčik.  TR bola ešte balená v papierovej krabičke, v ktorej sa dokonca nachádzal aj leták. Tým pádom na obale nie sú okrem názvu riasenky žiadne iné nápisy. AL bola chránená len priehľadnou fóliou a preto sú všetky potrebné informácie natlačené na obale. Za obal teda dostávajú bod oba produkty.
They´re Real: 1
Absolute Lashes: 1


KEFKA
Obe riasenky majú plastovú kefku s od seba dosť vzdialenými štetinkami. Avšak, zdá sa mi, že AL ich má predsalen trochu hustejšie pri sebe a na koncoch sa zužuje. Obe kefky dokážu zachytiť všetky mihalnice, rovnomerne ich obaliť farbou a pekne oddeliť. S oboma sa mi pracuje dobre, takže bod patrí obom riasenkám. . 
They´re Real: 1
Absolute Lashes: 1


FARBA
Obe riasenky sú čierne. TR sa mi však zdá "čiernejšia", teda jej efekt je výraznejší. Rovnako je dostupná aj v hnedom odtieni. Za výraznosť a lepší výber patrí bod TR. 
They´re Real: 1
Absolute Lashes: 0


EFEKT
TR je riasenka mojich snov. Riasy nádherne oddelí, jemne predĺži a zhustí. Riasy sú krásne výrazné už v prvej vrstve. Efekt je možné znásobiť vrstvením, pričom to podporí najmä objemový efekt riasenky. Treba len dávať pozor a nenanášať zbytočne príliš veľa vrstiev, aby neboli riasy zlepené. AL má tiež veľmi príjemný efekt, najmä však oddeľujúci a predlžujúci. V prvej vrstve pôsobí však dosť prirodzene a na dosiahnutie výraznejšieho efektu je potrebné nanášať viac vrstiev. Riasy sú však potom "ťažké" a majú tendenciu strácať svoj tvar. Bod jednoznačne patrí TR.
They´re Real: 1
Absolute Lashes: 0

Benefit They´re Real
W7 Absolute Lashes

VÝDRŽ
Obe riasenky držia nalíčené celý deň, akurát AL po niekoľkých hodinách začne opadávať pod oko. Pri TR opadávanie vôbec neregistrujem, takže dostáva odomňa jeden bod. .
They´re Real: 1
Absolute Lashes: 0


CENA
They´re Real kúpite za cca 22e, Abolute Lashes okolo 5e. Takže samozrejme dávame bod riasenke AL.
They´re Real: 0
Absolute Lashes: 1


CELKOVÉ HODNOTENIE
Riasenka They´re Real od Benefit získala v mojom hodnotení 5 bodov a riasenka Absolute Lashes od W7 3 body. Osobne by som teda určite opäť siahla po They´re Real, ktorá sa už teraz dostala pomerne vysoko v mojej riasenkovej top 5-ke a určite si ju zadovážim opäť. 

Poznáte tieto riasenky? Aké sú Vaše skúsenosti s nimi? Ktorá riasenka je Vaša top? Kupujete si dupe produkty?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019