9.26.2017

Ziaja Med - liečivé šampóny


Vitajte pri dnešnej recenzii. Ak môj blog sledujete dlhšie, tak viete, že mám veľký problém s vlasovou pokožkou, lupinami a svrbením. V podstate mám niekoľko šampónov, pri používaní ktorých nemám absolútne žiadny problém. Bohužiaľ, nemôžem ich používať dlhodobejšie bez rizika, že si moja pokožka na nich zvykne a tým pádom mi prestanú účinkovať. Preto sa snažím ich obmieňať a skúšať aj rôzne nové kúsky. Tentokrát som si na odporúčanie Veroniky kúpila dva šampóny z MED kolekcie od Ziaja.Oba šampóny sa predávajú v rovnakých bielych plastových tubách. Konzistenciou sú trochu hustejšie, priehľadnej farby a majú jemnú mentolovú parfumáciu. Oba celkom dobre penia, ale na poriadne napenenie a nanesenie na celú hlavu potrebujem použiť trochu väčšie množstvo ako u iných šampónov. Vlasy sú po ich použití dobre umyté a zbavené mastnoty. Balenia majú 300 ml a kúpite ich za cca 6e. Prvý, ktorý som vyskúšala bol Ziaja MED Anti-Dandruff Treatment. Ide o špeciálny šampón s piroktonom olamín a a zinkom - látkami s preukázanou vysokou účinnosťou pôsobenia proti lupinám. Vytvorený na základe inovačnej umývacej formuly, ktorá uľahčuje odstraňovanie lupín. Na obale sa nachádza veľká kopa rôznych informácií, napr. o zložkách, derma efekte a účinnosti. Šampón sľubuje redukovať príčiny a prejavy lupín a zabraňovať ich opakovanému vytváraniu. Zároveň uľahčuje oddelenie lupín od pokožky hlavy. Znižuje mastenie vlasov.  Šampón je ozaj veľmi dobrý, pekne odstraňuje lupiny a upokojuje pokožku hlavy. Bohužiaľ, moja vlasová pokožka je dosť vyberavá a efekt ostáva len jeden deň po umytí. Na druhý deň je už pokožka plná lupín a dosť svrbí. Samozrejme, potom sa dosť škrabem a vlasy mám hneď mastné. Produkty s piroktonom olamín som používala už aj dávnejšie a vtedy mi účinkovali veľmi dobre. Zrejme je na túto látku moja pokožka už zvyknutá. Druhý šampón je Ziaja MED Antipruritic Treatment, ktorý mi odporúčala priamo Veronika. Je to opäť špeciálny šampón, ktorý obsahuje kukuričný sirup a inulin - zložky s preukázaným upokojujúcim účinkom, ktoré pôsobia proti podráždeniu a majú ochranný účinok na pokožku hlavy. Čo sa týka účinnosti, šampón sľubuje obnovu prirodzenej rovnováhy citlivej pokožky hlavy. Pôsobí jemne a upokojujúco, nenarúša prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky. Hydratuje, zmäkčuje, upravuje elasticitu a uľahčuje rozčesávanie vlasov. Šampón som začala skúšať s veľkými očakávaniami. Veľmi dobre upokojuje vlasovú pokožku a tá takmer vôbec nesvrbí. Nefunguje ale proti lupinám a tie sa tvoria v podstate celý čas počas používania šampónu, hneď zopár hodín po umytí vlasov. Potom sú samozrejme všade - na vlasoch samotných, na pleciach, na oblečení. Pokožka začína svrbieť v deň plánovaného umývania vlasov. Vďaka tomu, sa ale v podstate veľmi neškrabem a vlasy sa mastia menej. 

U mňa teda Ziaja MED šampóny nepochodili a neplánujem si ich opakovane kupovať. Avšak, ak máte menší problém s lupinami a vlasovou pokožkou ako ja - lupiny sa Vám objavia len občas (či už zo stresu, pôsobením vonkajších vplyvov a pod.), tak by Vám tieto šampóny mohli sedieť.

Aké šampóny preferujete? Máte problémy s lupinami či svrbením pokožky? Aký šampón používate momentálne? 

* príspevok je prednastavený, na všetky komentáre odpoviem po návrate z dovolenky :)

2 komentáre:

 1. na lupiny je najlepší nizoral.ani h&s nezabere vždy.mesačná kúra a pokožka hlavy je fit.
  zjaja,no ako to povedať slušne.asi nie je reálne vyrobiť 300 ml šampon za 6e aby do neho dali fakt dosť obohacujúcich látok a ešte na tom aj zarobiť..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne Nizoral nikdy nezaberal, hoci som ho v minulosti opakovane skúšala. Za mňa najlepšie sú tie tuhé Ponio...

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019