10.20.2017

Krémový prírodný deodorant


Krásny piatkový podvečer prajem. Už nejaký čas sa snažím nájsť dokonalú alternatívu pre antiperspiranty z radu prírodných deodorantov. Zatiaľ ma najviac presvedčili pazúchy od Ponio, tie však robia žlté fľaky na bielom oblečení, čo je pre mňa neprípustné, nakoľko som v práci vždy v bielom. Dlhšiu dobu mi na FB vyskakovala reklama značky Manna a teraz som sa konečne dokopala k objednávke krémového deodorantu Geránium & Rozmarín


V zložení deodorantu nájdete bambucké maslo, kukuričný škrob, kokosový olej, esenciálne oleje z geránia, rozmarínu, tymiánu, eukalyptus, geraniol, citronellol, limonene a linalool. Značka má má certifikát Cosmos Natural. Produkt nebol testovaný na zvieratách a je vegan. 


Samotný deodorant mi docestoval domov zabalený vo veľmi peknej plechovičke na šrubovanie so žltou nálepkou na vrchnej strane. Balenie sa mi zdá trošku vintage, čo sa mi na ňom veľmi páči. Samotný deodorant je takej žltkavej farby a vonia veľmi pekne bylinkovo, mne najviac za rozmarínom a eukalyptom. Vôňa je dosť univerzálna, podla mňa pokojne aj unisex. 


Konzistencia je fakt zvláštna. Pomerne hutná a pevná. Pred jeho nanesením do podpazušia je potrebné deodorant trochu zahriať v prstoch, aby sa mierne roztopil a zmäkol. Na tento typ nanášania som si trochu musela zvykať, lebo trvá trochu dlhšie ako pri klasických tyčinkách či guličkách a zároveň je potom potrebné poriadne si umyť ruky, čo opäť zožerie trochu času. Proste sa s ním trošku musíte pobaviť. 


Deodorant po nanesení na pokožku potrebuje chvíľku na vpitie a zaschnutie, takže odporúčam chvíľku počkať aby ste si nezašpinili oblečenie. Čo sa týka efektivity, deodorant sľubuje zabráneniu množenia baktérií, ktoré spôsobujú zápach pri potení a to plní. V bežný pracovný deň som bola počas dňa úplne OK. To, že sa potím som cítila až ku večeru, keď som už bola doma. Avšak tie dni, ktoré boli pre mňa stresujúce alebo som sa viac hýbala mi deodorant nestačil a cítila som sa celkom skoro. Otázkou je, že neviem, či produktu nanášam dosť a správnym spôsobom.

Manna krémový deodorant je taký štandardný prírodný deodorant, takže u mňa stále víťazí Ponio. Deodorant v 50 ml balení stojí 12,90 a dostupný je ešte vo verziách: levanduľa a čajovníkový olej, geránium a ylang ylang a v neparfumovanej verzii. Rovnako si môžete zakúpiť skúšobné balenie všetkých 4 verzií. 

Používate prírodne deodorant alebo dávate prednosť antiperspirantom? Máte skúsenosti s produktmi značky Manna? 

2 komentáre:

  1. Love your post dear ♥
    If you want check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

    http://herecomesajla.blogspot.ba/

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019