10.26.2017

Sladká piňakoláda


Vitajte pri dnešnej recenzii! Čím je vonku chladnejšie, tým viac sa vo vôňach posúvam od citrusových a ovocných smerom ku sladším. Teraz sa mi akurát doma stala taká zaujímavá vec - skoro celá moja telová starostlivosť je kokosová. Sprchový krém, peeling, krém na ruky, tekuté mydlo a dokonca aj odličovacie obrúsky. Dnes Vám predstavím peeling Tropical Coconut Sugar Body Scrub od Ziaja a na zvyšok si posvietime nabudúce.Výrobca na obale uvádza, že peeling je esenciou tropického kokosu. Sľubuje odstrániť odumreté bunky pokožky a vyhladzuje epidermis. Podobne ako balzam vytvára na povrchu kože zamatovú vrstvu. Zanecháva pokožku mäkkú a pružnú s príjemnou zmyselnou vôňou. Je vhodný na každodenné použitie. Malo by ísť o limitku. 


Balenie má peeling rovnaké ako majú ostatné peelingy od Ziaja. Klasický téglik so šrubovacím vŕškom. Tentokrát v bielej farbe s ilustráciou kokosového orecha a plážového dáždnika. Vnútri bol obsah ešte chránený hliníkovým viečkom. Samotný obsah je nažltlej farby a má takú mierne mazľavú konzistenciou, pravdepodobne vďaka vysokému obsahu vazelíny. Peeling vonia geniálne, úplne ako piňakoláda - kokos, ananás, cukor, smotana. Pri takýchto vôňach mám vždy pocit, že sa sprchujem s jedlom a mám chuť ochutnať. 


Peeling sa z téglika veľmi ľahko na pokožku nanáša a rozotiera. V porovnaní s peelingom Cupuacu sa mi zdá, že v tomto kokosovom je omnoho menej cukrových kryštálov a má trošku slabšiu vyhladzujúcu schopnosť. Dokonca pokožku ani tak dobre nepremasíruje, čo je celkom škoda, pretože na to sa ja vždy pri používaní peelingu teším. Na môj vkus sa aj trochu horšie zmýva z pokožky. Na pokožke po umytí ostáva trochu mazľavý, mastný film. Pokožka je síce hydratovaná a vyživená, ale ten mazľavý film mi je osobne nepríjemný a musím sa poriadne osprchovať, aby som sa cítila okey. Po sprche sa už nepotrebujem natrieť telovým mliekom. 


Peeling do sprchy Tropical Coconut síce dokonale vonia, ale peelingová schopnosť a tá mazľavosť pokožky po použití mi popravde dosť vadí a opakovane po tomto peelingu už asi nesiahnem. Téglik v objeme 100 ml stál cca 4,5e. 

Máte skúsenosť s týmto peelingom alebo iným peelingom od Ziaja? Aký peeling aktuálne používate? Aj u Vás sa s príchodom jesene menia preferované vône kozmetiky? 

2 komentáre:

 1. Zkušenost s produktem nemám. Mazlavá konzistence je horší, škoda, taky nemám ráda když je produkt mazlavý nebo příliš mastný apod. Vůně je naopak plus, to si pak musíš připadat jak někde na tropickém ostrově, teda jen když zavřeš oči :-)

  Terezah-style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne práve vadí ten mazľavý pocit na pokožke po zmytí. Ale vôňa je top, presne ako píšeš - na tropickom ostrove ❤

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019