10.14.2017

Tekuté zlato od Nuxe


Vitajte pri dnešnej recenzii. Oleje sa v poslednom čase stávajú stále obľúbenejšími a do ich výroby sa púšťa stále viac kozmetických spoločností. Ja ako jeden z prvých registrujem už pomerne legendárny produkt - olej Huile Prodigieuse od Nuxe. Musím priznať, že som ho doma mala nachystaný už dlhšie, ale jeho používanie som si šetrila na chladnejšie počasie a konečne prišiel jeho čas. Ide teda o multifunkčný suchý olej, ktorý je vhodný na použitie na telo, tvár aj vlasy. V zložení obsahuje vysokú koncentráciu vzácnych rastlinných olejov (makadámiový, mandľový, lieskovoorieškový, kaméliový, borákový, olivový a slnečnicový) a vitamínu E. Zloženie oleja je unikátne tým, že sa do pokožky rýchlo vstrebáva pre získanie hodvábne jemnej pokožky a nádherne lesklých vlasov v 1 kroku. Výrobca ešte uvádza, že 97,8% obsahu je prírodného pôvodu. 


Už samotné balenie oleja je nádherné. Jednoduchý sklenený flakónik so zlatým vrchnáčikom. Trošku horšie je vymyslené dávkovanie produktu, pretože flakónik nemá rozprašovač, ale dobrá správa! Verzia s rozprašovačom sa tiež dá kúpiť. Konzistenciou ide o klasický olej, jemne zafarbený na zlato. Je dosť výrazne kvetinovo parfumovaný, čo bol aj jeden z dôvodov, že som si ho šetrila na chladnejšie počasie. Vôňa je veľmi príjemná a na pokožke sa drží niekoľko hodín po nanesení. Čítala som aj zopár recenzií, kde vôňa nebola hodnotená ako príjemná, ale vône sú dosť subjektívne, takže si musíte urobiť názor samé. Za mňa vôňa áno. 


Ja som stále trochu opatrná s používaním olejov na tvár, takže som si ho nanášala len na telo a skúsila na vlasy. Na telo je úplne perfektný, najlepší aký som kedy mala doma. Veľmi dobre hydratuje a vyživuje pokožku. Tá je po nanesení jemná, ale zároveň suchá, neostáva na nej žiadny mastný film ani lepkavý pocit. Naozaj sa veľmi rýchlo vpíja. Nanesiete a o pár sekúnd sa môžete obliekať. Úplne skvelý je napríklad na suché lakte, ktoré dobre premastí.


Keďže moje vlasy sa pomerne jednoducho a rýchlo mastia, olej som skúšala niekoľkokrát naniesť len na dĺžky. Treba samozrejme dávať pozor na množstvo, v tomto prípade fakt platí, že menej je viac. Vlasy boli po použití pekne lesklé, celkovo pôsobili zdravým dojmom a samozrejme krásne voňali. Na vlasoch sa vôňa oleja nedrží tak dlho ako na pokožke, ale aj ten kratší efekt má svoje čaro. 


Ja olej jednoznačne odporúčam vyskúšať. Predáva sa v 50 ml verzii za 13,90 a 100 ml verzii za 22,90. Dostupná je aj 100 ml verzia s rozprašovačom, rôznymi dekoratívnymi flakónmi a dokonca aj v trblietavej verzii

Poznáte tento olej od Nuxe? Máte s ním skúsenosť? Používate telové oleje? 

2 komentáre:

  1. Zloženie je vcelku fajn. Cakala som nieco horsie :-). Na tvar by som vsak asi radsej nedavala. S univerzalnymi produktmi na vsetko som opatrna.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ja by som asi tiež bola opatrná. Hoci si viem predstaviť, že ak by som mala normálnu alebo suchú pleť bez nedokonalostí, tak by som to skúsila :)

      Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019