11.19.2017

Moja jeseň vo fotkách


GIVEAWAY!

Krásny nedeľný podvečer! Vonku mám stále hnusnejšie a mne už začína pomaly ale isto chýbať leto a teplé počasie. Navyše, ani ten dážď mi na nálade nepridáva. Jedinou vecou, ktorá ma ako-tak drží v psychickej pohode je jesenné obliekanie a moje nové chutné členkové čižmičky, ktorými som si splnila jesenný sen o pohodlných topánkach na podpätku. A druhou vecou je nakupovanie vianočných darčekov. Rozhodla som sa nenechať nič na náhodu a väčšinu vecí mám už vybratých, asi polovička je objednaná a nejaké kúsky už sú aj doma. Ako ste na tom s darčekmi Vy?


povedzte, môže byť ešte rozkošnejšia?

ten jednorožec má úplne dostal... keby som nebola na bicykli, beriem ho domov :D

hmlisté ráno cestou do práce

tento drobec sa túlal okolo mojej práce, cestou domov som ho vzala so sebou a strávili sme spolu krásny víkend

v nedeľu šiel drobec už do nového bytečku

Od kedy som písala takýto "zhrňujúci článok" naposledy, ubehol už nejaký čas. V podstate sa asi 3 týždne po návrate z Korfu veľmi nič nedialo. 24.10. sme sa s drahým vybrali na cestu do Prahy. A prvýkrát vo svojom živote som zmeškala vlak... Teraz po nejakom čase už uznávam, že som si to spôsobila sama, lebo som si nechala veľmi krátky čas na prestup. Bohužiaľ, stálo ma to 2 hodiny môjho života a 80e navyše. Nabudúce už budem múdrejšia! :)

reštauračný vozeň smerom do Prahy... kam sa hrabe Regiojet!V Prahe mám sesternicu, takže sme bežali rovno k nej a užili si pohodový večer. Keďže sme s drahým obaja už v Prahe boli niekoľkokrát, klasickú trasu Václavák-Staromestské námestie-Karlov most-Hrad sme vynechali a užili si skôr tie nepoznané a neprebádané uličky. Prvý deň sme sa z bytu vybrali pešo smerom do centra. Cestou drahý stretol kamaráta z výšky, ktorý v Prahe dokončuje školu a tak sme sa s ním šli pozrieť do areálu univerzity. Študuje architektúru na ČVUT, takže sme obkukli fakultu architektúry, ale omnoho viac nás zaujala Národní technická knihovna. Pre mňa pomerne nenápadná stavba zvonku, ale úžasne hravá vnútri. 
tieto sú moje vysnívané, ak by ste ma chceli sponzorovať, poteším sa :)

tieto ma dostali

Ďalší deň sme v Prahe venovali výstave topánok Manola Blahnika, kde som ja teda krochkala blahom a v duchu len rozmýšľala, koľko mi to bude trvať, kým si našetrím na jeden taký pár (a teda, asi to nebudú 2 mesiace). Topánky boli úžasné! Hotové umelecké diela. Drahý síce ohŕňal nos, že sú veľmi vysoké a nie sú funkčné, ale nech si hovorí, proste tomu nerozumie :D. Z kopy topánok ma najviac zaujali červené lodičky s folklórnou výšivkou a potom dobre známy model Hangisi, ktorý hral dôležité miesto v prvom filme Sex v meste. Po výstave sme sa trochu túlali ešte po meste a potom sme sa vybrali smerom do O2 arény na koncert nášho milovaného Nicka Cavea a jeho The Bad Seeds. Bol to jeden z najlepších koncertných zážitkov môjho života. Nick je fakt rodený šoumen a vôbec mi nevadilo, že hrali bez predkapely. 


úžasný Nick Cave ♥

po dlhom čase dobrý burger

Ďalšie dni v Prahe sa potom už niesli len v znamení návštev kamarátov (dokonca som si stihla odbehnúť aj do Děčína za kamarátkou) a malých nákupov. Cestou späť sme opäť nemali šťastie, pretože sme cestovali práve vtedy, keď sa Českom prehnal silný vietor, ktorý pozhadzoval traťové vedenia a nejaké stromy. Domov sme teda dorazili v pondelok ráno o pol šiestej s 5-hodinovým meškaním. Malo to len jednu výhodu - mala som o jeden deň dovolenky viac :). 

Děčín
Posledným takým zaujímavým zážitkom bola dosť nečakaná účasť na prehliadke Dajany Rodriguez, Jaroslavy Wurll Kocanovej a Zuzany Zliechovcovej vrámci Košického Fashion Weeku. Kamoške sa podarilo vyhrať lístky na prehliadku a potom na VIP raut, ktorý organizovala Dajana Rodriguez. Šaty a kabelky boli stelesnenou dokonalosťou a na môj wishlist okrem topánok od Manola pribudli ďalšie kúsky... Fotky sa mi veľmi fotiť nedarilo, ale celú prehliadku viete nájsť na nete a fakt sa ju oplatí pozrieť!


prehliadka Dajana Rodriguez&Jaroslava Wurll Kocanová&Zuzana Zliechovcováa ešte som stihla aj jednu halloweensku párty, uhádnete môj kostým? :D

Aká je zatiaľ Vaša jeseň? Kde ste boli? Čo ste videli? 

4 komentáre:

 1. pekné fotky :) vyzerá, že si mala super jeseň .. ja som s darčekmi pomaly začala, ale tiež to nechcem nechávať na poslednú chvíľu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem! A som rada, že nie som jediná, kto už kupuje darčeky :)

   Odstrániť
 2. To je hezké! Mi se nejvíc líbí ta první fotka se sladkýma šnekama, asi mám hlad :D Nějak jsem letos na Vánoce zapomněla, tak začnu s dárečky až teď, až si ujasním, co a komu. Výlet v Praze musel být super, jen to pětihodinové zpoždění by se mi nelíbilo :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019