11.16.2017

S citrusmi na kraj sveta


Vitajte pri dnešnej predvíkendovej recenzii. Musím povedať, že na tento predĺžený víkend som sa obzvlášť tešila, lebo sa mi opäť raz podarilo prechladnúť. Bohužiaľ som tento týždeň aj školila a nejaké to voľno nepripadalo do úvahy. V každom prípade, moja imunita akosi štrajkuje - nemáte nejaký tip, čo s tým? Ako jej trochu pomôcť naštartovať sa? Všetky tipy ocením! Tak, ale späť k dnešnej recenzii. Prírodných deodorantov sme tu už mali hojne. No zatiaľ žiadny nebol od značky Weleda. Popravde, Weledu vlastne len objavujem a postupne sa zatiaľ s ňou zoznamujem. Ako prvý kúsok by som Vám dnes predstavila Citrus Deodorant.Deodorant viete kúpiť v 3 veľkostiach (30, 100, a 200 ml) ja som si na skúšanie kúpila 30 ml. Musím povedať, že z balenia som nadšená. Prvou vecou je to, že je vyrobené zo skla. Druhou je to, že veľkosť je úplne ideálna na prenášanie v kabelke. A po tretie, že balenie viete v pohode otvoriť a kedykoľvek zatvoriť. Tým pádom si ho môžete znovu naplniť, stačí kúpiť si veľkú 200 ml náplň. A napokon, ako zmienila v recenzii Bianca TU, môžete ho v pohode zobrať do lietadla, lebo tento typ balenia je povolený. Inak, deodorant kúpite aj v roll-on forme, recenziu písala Veronika TU.


Samotný deodorant tvorí priehľadná tekutina, ktorá výrazne vonia po citrusoch. Ale nie je to taká sladká citrusová vôňa, ale skôr horko-kyslá. Vo mne evokuje skôr citrónovú kôru, než citrónovú dužinu. Ja mám citrusy rada, takže mi vôbec nevadí. Navyše je nenormálne svieža, čiže pre deodorant je ideálna. Spôsob aplikácie je pomocou rozstrekovača, čo nie je mojim úplne preferovaným spôsobom, ale tak treba vyskúšať. Na aplikáciu bohato stačia 2-3 streknutia. Potom treba momentík počkať, kým deodorant zaschne a môžete sa veselo obliekať. Výrobca na balení uvádza, že deodorant potláča nepríjemných pach tela bez ovplyvňovania prirodzených funkcií kože. Nebráni dýchaniu pokožky. Vďaka sviežej vôni je vhodný tiež ako osviežovač vzduchu. Ak by ste od neho čakali, že sa ráno nastriekate a celý deň budete v pohodičke, tak budete sklamané. Vrstvu deodorantu treba tak zhruba po 4-5 hodinách obnoviť. Nie je to nič hrožné, ja to mám spojené s prezliekaním sa pred obedom do "civilu". Inak je ale deodorant veľmi funkčný, pot spoľahlivo zamaskuje a ja sa počas dňa vôbec necítim. Dokonca, aj keď ráno idem do práce pešo rýchlejším krokom (=nestíham), tak sa necítim spotená. Vtedy ale radšej hneď po príchode do práce deodorant dopĺňam. 


Pre citlivejšiu pokožku môže byť problémom obsah alkoholu v zložení. Mňa našťastie nedráždi, ale zásade deodorant nepoužívam po holení. Jediným jeho snáď mínusom je, že sa trochu rýchlejšie míňa. Resp., mne sa zdá, že sa mne rýchlejšie míňa. V každom prípade ale ide o funkčný produkt, z ktorého mám osobne naozaj radosť a odporúčam skúsiť. 30 ml balenie stojí 6,49e, 100 ml balenie 11,89e a náhradnú náplň v objeme 200 ml kúpite za 19,89e. 

Aké máte skúsenosti s prírodnými deodorantmi? Skúšali ste tento kúsok? Alebo iné produkty od značky Weleda?

4 komentáre:

 1. Takýto deodorant som ešte nikde nevidela a vyzerá zaujímavo. :)

  www.annslifea.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento deodorant jsem nikdy neviděla :) Určitě m pe zaujal :) Tuto značku mam poměrně rada :)

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som rada :) ja stále objavujem, kúpila som si na skúšku ten set tradičných produktov a arnikový olej je zatiaľ veľmi sľubný :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019