11.07.2017

Vône jesene


Ahojte! Vitajte pri dnešnom trochu netypickom článku. Myšlienku na takýto post som nosila v hlave už nejakú dobu a akurát dnes naň vyšiel skvelý čas, pretože som cez víkend nestihla nafotiť produkty na recenzie :). Čím je vonku chladnejšie, tým viac sa môj nos začína kamarátiť so sladkými, korenistými a orientálnymi vôňami. Naopak, začínajú ho iritovať vône ovocné, citrusové, svieže. Takže ako vonia moja jeseň?


Moja jeseň vonia ako... 


Káva - káva ako nápoj je môj každodenný rituál,bez ktorého pomaly ani oči neotvorím. Je jednou z vecí, na ktoré sa každý deň teším. Rannú kávu pijem najmä pre "kofeínové nakopnutie", ale ďalšie už idú kvôli chutí a najmä nádhernej vôni. Mojím tajným snom je mať kávovar aj v práci, ale potom sa bojím, že by som sa predávkovala kofeínom... Kozmetiky s vernou vôňou kávy je ako šafránu, ale najvernejšia sa mi zdá v produktoch Aroma Ritual od Dermacol, vo verzii Írska káva. Akonáhle sa ochladí, začínajú môj instagram bombardovať fotky z kaviarenských reťazcov s populárnym tekvicovým latté, ktoré som ešte neskúšala, ale predstavujem si ho, že vonia za kávou a korením, čo musí byť dokonalé! Kde majú podľa Vás najlepšie? Poraďte, pôjdem vyskúšať :). 


Vanilka, karamel - počas jesene mi vonia všetko sladké. Čo môže byť miestami aj problém, pretože so sladkou vôňou prichádza aj chuť na sladké :D. Či už ide o tóny vanilky, karamelu alebo cukru. Dokonca zvládam aj sladšie parfémy. Jedným zo sladkých kúskov, ktorý ma zaujal v poslednom čase je Black Opium od YSL. Základ kompozície tvorí pačuli, céder a vanilka. V srdci sa nachádza káva a jazím. V hlave sa snúbia tóny ružového korenia, kvetu pomarančovníka a hrušky. V tejto vôni si neužívam jednotlivé zložky, ale baví ma celá jej kompozícia. Pre mňa ideál na chladné večery. 


Škorica, klinčeky, zázvor - údajne majú všetky tieto koreniny hrejivý účinok na organizmus. Myslím, že na tom asi aj niečo bude, keďže v lete ich nemôžem ani cítiť, ale akonáhle sa ochladí, neviem sa ich nabažiť. Korenisté vône som v minulosti veľmi nemala rada a vzťah k nim som si musela postupne vybudovať, ale o to viac ich teraz zbožňujem. Okrem toho, že prehrievajú, mi tieto voňavé tóny vždy pripomenú čarovné a magické krajiny orientu a vynorí sa mi obraz nádherne farebného a voňavého trhu s koreninami. Vidím tie plátenné vrecká, kopcovito naložené práškami a drobnými kúskami najrôznejších veľkostí, farieb a vôní. Mimochodom, takýto trh je jeden z mojich cestovateľských snov. Vôní s obsahom škorice je omnoho viac, ako som si myslela, no najviac ma svojim zložením, nádherným flakónom (a cenou) zaujal parfémovaný olej Sultan od značky Al Haramain. Vždy som túžila vyskúšať niektorý z orientálnych olejov a tento sa zatiaľ vyšvihol na prvé miesto v mojom wishliste. 

Ako vonia Vaša jeseň? Ktoré vône vyhľadávate a ktoré naopak odkladáte? 

zdroj obrázkov: notino, pixabay

2 komentáre:

 1. Mne k jeseni patrí práve tá škorica a potom ešte pomaranče. To mi hned navodi taku atmosféru vianoc, pretože cez leto si na pomaranče ani len nespomeniem a dopujem sa nimi až na jesen a zimu.

  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och, pomaranče! Tie sú pre mňa už skôr zimnou záležitosťou :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019