12.04.2017

Ako na bolesť krku s Weledou

Vitajte pri prvej decembrovej recenzii. Zima je pre mňa dosť náročné obdobie. Stačí malé prefúknutie a svalstvo v okolí krku začína robiť zaujímavé veci. Ráno sa budím s točením hlavy, počas dňa prichádzajú bolesti krku a potom hlavy. A jediné, čo mi na to pomáha (okrem liekov, ktoré ja nerada jem často) je teplo. Dnes som pre Vás preto pripravila recenziu na produkt, bez ktorého si neviem v poslednom čase predstaviť svoje dni -  Masážny olej s arnikou od značky Weleda.


Podľa výrobcu prispieva olej k pružnosti pokožky a podkožného svalstva, navodzuje pocit príjemného tepla. Využívajú ho profesionálni aj amatérski športovci na aktivizujúcu prípravnú masáž pred tréningom (olej pomáha prekrviť a prehriať svalové tkanivo, zabraňuje vzniku kŕčov), tiež na masáž na uvoľnenie a regeneráciu po fyzickej aktivite (svalstvo nevychladne príliš rýchlo a nedôjde tak k preťaženiu či natiahnutiu svalov). Podporuje tiež prirodzenú regeneráciu pokožky. Olej bol súčasťou Rodinného setu tradičných produktov a som veľmi rada, že ho set obsahoval. Predtým som si nemyslela, že mi na tú bolesť môže niečo také jednoduché pomôcť. Olej proste stačí jednoducho naniesť krúživými pohybmi na pokožku v mieste, kde to je potrebné (v mojom prípade oblasť krku, pliec, trapéz) a jemne premasírovať. Zvyšok už olej urobí sám. Začne mierne prehrievať a pomaly, postupne uvoľňovať stuhnuté svalstvo. Vďaka tomu sa postupne zmierni bolesť krku a ja som schopná aspoň o čosi viac fungovať. Je jasné, že bolesť krku úplne neodstráni a pokiaľ už stihne prísť aj bolesť hlavy, tak je aj tabletka nevyhnutná. Ale pri tých miernejších bolestiach, je naozaj na nezaplatenie. 


Zloženie samotného oleja tvoria slnečnicový a olivový olej, parfémová zložka, výťažok z kvetov arniky, výťažok z listov brezy, limonene, linalool, geraniol a coumarin. Olej je žltkastej farby a vonia výrazne bylinkovo. Do pokožky sa vpíja pomalšie a ak ho použijete veľa, má tendenciu zanechávať trochu mastný film. Ak sa použije menšie množstvo, tak sa do pokožky dobre vpije. 


Ja masážnemu oleju s arnikou dávam zelenú, ide o výborný produkt, ktorý mi doslova zachraňuje krk. Balenie má objem 100 ml a jeho cena sa pohybuje okolo 13e. V ponuke je aj kabelkové 10 ml balenie a veľké 200 ml. 

Máte skúsenosti so značkou Weleda? Skúšali ste arnikový masážny olej? Máte aj Vy v zime nejaké zdravotné problémy? A ako ich riešite? 

2 komentáre:

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019