12.13.2017

Nekozmetické tipy na vianočné darčeky


Vitajte pri dnešnom článku. V nedeľu som Vám na blogu predstavila niekoľko kozmetických tipov na darčeky pre blízkych (alebo pre seba, neposudzujem!). Keďže nie každý z našich blízkych holduje kozmetike, je fajn mať v zálohe aj niekoľko iných možností. Tieto sú podľa mňa veľmi klasické a veľa sa s nimi pokaziť nedá.


PREDPLATNÉ - tento rok je to môj premiérový darček. Predplatné som zaobstarala manželovi a keďže došlo k určitej komunikačnej chybe medzi mnou a oddelením predplatného, prvé číslo časopisu mu už prišlo v pondelok a prezradilo ma to :/. No ale nevadí, hlavné predsa je, že ho to potešilo. V podstate ide o veľmi univerzálny dar, lebo existuje také množstvo rôzne zameraných časopisov, že si určite vyberie každý. Či máte vedľa seba módnu ikonu, poľovníka alebo začínajúcu cukrárku, s predplatným vždy vyhráte.


KNIHY - jeden z najklasickejších darčekov, ktorý zvyknem dávať pravidelne (nielen) na Vianoce. Opäť je to veľmi univerzálny darček, len sa treba vedieť trafiť do preferencií. My sme tento rok kúpili knihu v podstate skoro každému. Pre moju maminu sme vybrali druhé pokračovanie Neapolskej ságy od Eleny Ferrante, pre chlapov zas reportážne knihy zo série Prekliati reportéri od vydavateľstva Absynt. Osobne som tento rok prečítala mnoho zaujímavých kníh a môžem odporúčať napríklad roztomilé komiksy o Myšej hliadke či knihy od autorky severských detektívok (nie úplne klasických, na aké sme si zvykli napr. od Jo Nesba) Karin Fossum. Pre tých, ktorých zaujíma slovenská politika, určite stojí za reč veľmi dobrá kniha od novinára Daniela Vraždu Kotleba. 


HUDBA - viem, že CDčka už veľmi nie sú v móde a všetci hudbu streamujeme alebo sťahujeme, ale... čo je lepšie ako fyzické CDčko, ktoré Vám obľúbený interprét na koncerte môže podpísať? Navyše také CDčko je využiteľná vec - prehráte na veži, v počítači ale pocestuje s vami aj v aute. Fajn darčekom môže byť ale aj vinyl, prípadne predplatné do niektorej hudobnej streamovacej služby. Zaujímavej hudby je momentálne neskutočné množstvo, mne v poslednom čase veľmi lahodí slovenská tvorba a najviac ma asi z noviniek zaujali The Tolstoys a Fresh out of the Bus. Odporúčam však aj nový album Modrých Hôr Luxusklan a už teraz sa neviem dočkať ich januárového koncertu. A keď už sme pri koncertoch - vstupenky na koncerty a festivaly sú tiež cool darček.


POUKAZY - podľa mňa stále málo využívaná kategória, ktorá dokáže ale veľmi potešiť. Navyše, vďaka zľavovým portálom viete vychytať aj dobré ceny. Napríklad ideálny dar pre mňa by bol poukaz na masáž. Nechápem, že to ešte nikto nevyužil! Tu sa tiež môžete vyblázniť - masáž, wellness, pobyt, letenky, výlet, kurz taliančiny či varenia a podobne. To sú darčeky pre dlhú radosť. Ja som napríklad z tejto kategórie tento rok vybrala pre maminu reflexnú masáž chodidiel.


JEDLO - nečíta? Počúva len rádio? Najradšej sedí doma? Ale jesť musí určite! Vianoce sú ideálny čas na ochutnávanie rôznych špecialít a zaujímavých jedál. Pri jedle možno zariskovať a vybrať aj niečo, čo ten druhý ešte nikdy nejedol. Čo tak nejaká luxusná čokoláda, pralinky či veľké balenie niektorej zo superpotravín? Je kávičkár? Chce to nejakú výberovú kávu. Je to čajová lady? Dajú sa kúpiť sady čajov v nádherných baleniach či dózach. Alebo môžete skúsiť čajík namiešať z byliniek samé (v tom prípade si ale pozrite aké majú bylinky účinky). Niektorých poteší aj fľaša dobrého vína, či kvalitnej whiskey, koňaku či slivovice.


PONOŽKY - Vianoce bez ponožiek nie sú Vianoce! Nejaký čas boli úplne najväčším failom, ktorý nikto dostať nechcel. Odkedy sa ale na trhu objavili farebné a vzorované ponožky, tak sa to trošku zmenilo a opäť sú obľúbené. Ponožky momentálne naozaj kúpite v nespočetnom množstve farieb či vzorov, viete ich človeku personalizovať podľa toho, čo má rád. Pre starších sú k dispozícií aj zdravotné ponožky, jednofarebné s povolenou gumičkou.


POMOC - na záver trochu iná kategória a tou je kategória pomoci. V súčastnosti je množstvo ľudí, ktorí vám povedia, že na Vianoce nechcú darček. Existuje však možnosť ako ich obdarovať a zároveň im nič nedať. Objavila som dva skvelé projekty, ktoré môžete podporiť v mene niekoho iného. Prvým projektom je Dakujeme.sk kde môžete podporiť jednotlivcov alebo rodiny a spraviť im pekné Vianoce. Ide o čisto slovenský projekt a teda podporujete slovenských občanov. Druhým projektom je Skutočný darček. V tomto projekte môžete podporiť aj ľudí v chudobných krajinách svete, najmä v Afrike a Ázií ale aj na Slovensku. Kúpiť môžete napríklad kozu, ovečku, záchod alebo zasadiť stromček. Z tohto portálu dostanete dokonca aj darčekový certifikát, ktorý môžete potom dať do obálky niekomu blízkemu (tomu, čo od vás nechcel darček :)).

Inšpirovala som? Aké darčeky ste tento rok ne/kupovali? Aký darček by ste si chceli nájsť pod stromčekom?

titulná fotka: pixabay, logá: skutocnydarcek.sk, dakujeme.sk 

2 komentáre:

  1. Vau to predplatne časopisov by ma teda nenapadlo super napad:)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Určite odporúčam, manžela to neskutočne potešilo :)

      Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019