12.22.2017

Opäť ďalší šampón?


Vitajte pri dnešnej recenzii. Cca pred mesiacom som začala pomaličky pripravovať článok s tohtoročnými objavmi. Prezerala som si publikované recenzie na blogu a zistila som, že nemám čo zaradiť do kategórie vlasy. Všetky mnou obľúbené, používané a funkčné šampóny už používam dlhšie. Tak som trochu podľahla panike a rozhodla som sa ešte ku koncu roka čosi vyskúšať. Nakoniec to vyšlo na sadu šampónu a kondicionéra pre mastné vlasy s lupinami od MannaOba produkty majú balenie vo forme tuby, pričom sa od seba líšia farbou. V modrej tubičke sa nachádza šampón a v béžovej kondicionér. Mám rada tieto sady so zladenými obalmi, lebo položené vedľa seba na poličke vyzerajú fakt veľmi pekne. Stoja na vrchnáku, čo mne dosť vyhovuje, keď dolujem posledné zvyšky produktu z balenia. Na druhú stranu u šampónu to nebolo práve najšťastnejšie riešenie, pretože je dosť tekutý a po otvorení balenia sa na vás radostne začne liať. 


Pri šampóne na webe výrobca uvádza, že prírodný šampón od Manny je vyrobený pre mastné vlasy s lupinami. Do šampónu jantárovej farby sa dostali šetrné, prírodné zložky. O čistenie Vašich vlasov sa postarajú prírodné zložky prísne rastlinného pôvodu, za jemnú penu a vhodnú hustotu zodpovedajú tiež látky rastlinného pôvodu, kyselina citrónová sa do ňho dostala preto, aby nastavila vlasom vhodnú hladinu pH. 


Šampón je tmavšej farby, presne ako píšu, takej jantárovej. Konzistencia je podľa mňa dosť tekutá a fakt si treba dávať pozor, aby ste sa šampónom neoliali. Ako hlavné zložky výrobca uvádza tymiánový esenciálny olej a hammamelový prášok, za ktorými šampón aj celkom intenzívne vonia. Vôňa je výrazne bylinková a mne osobne nie je veľmi príjemná. Nejaký čas som si na ňu musela zvykať. Pení tak prijateľne. Na vlasoch nevytvorí mega penu, ale viete ho rozpeniť pre zľahčenie nanášania na vlasy. Zmýva sa dobre a rýchlo a vlasy umyje od mastnoty. Dobre funguje proti svrbeniu vlasovej pokožky. V podstate ma začína svrbieť až okolo obeda v deň, keď si plánujem vlasy umývať. S lupinami je to trošku horšie. Keď si prstami prejdem po vlasovej pokožke, tak ich cítim, ale pokiaľ sa neškrabem, tak padajú minimálne. 


Druhým produktom je kondicionér, o ktorom sa na webe dočítame, že ide o kondicionér zložený výlučne z prírodných, rastlinných zložiek a surovín, dokonca sa do Vášho balzamu na vlasy dostal aj ricínový olej. Výrobca sľubuje, že balzam skvele ošetruje vlasy a je požehnaním pre lámavé končeky vlasov. 


Samotný kondicionér má príjemnejšiu textúru ako šampón. Je skôr krémový a veľmi dobre sa na vlasy nanáša. Je jemne žltej farby a obsahuje v sebe drobné tmavé zrniečka. Obsahuje rovnako ako šampón tymiánový esenciálny olej a zázvorový prášok. Vôňa je podobná, bylinková, ale cítim tam aj zázvor. Inak, tá vôňa vo mne evokuje chlad a osvieženie. Kondicionér nanášam na vlasy po umytí. Rozotriem ho po dĺžkach, pričom sa skôr vyhýbam vlasovej pokožke. Musím sa inak priznať, že ide môj asi druhý používaný kondicionér, lebo som sa vždy bála, že si použitím kondcionéru alebo balzamu spravím medvediu službu a vlasy budem mať po umytí rovnako mastné ako predtým. Našťastie, tohto kúsku sa to netýka. Vlasy sú po umytí stále čisté a nemastné, no sú zároveň veľmi príjemné a hebké na dotyk. Navyše, krásne sa lesknú a veľmi dobre rozčesávajú. Takže, v konečnom hodnotení ma z tejto dvojky zaujal skôr kondicionér, ktorý mi celkom na vlasoch vyhovuje. Šampón je skôr taký priemer, nenadchol ma, rovnako ho ale nepovažujem ani za úplný fail. Opäť by som si ho ale nekúpila. Oba produkty sú v 200 ml balení, šampón samostatne stojí 10,90e a kondicionér 12,90e. V sade ich spolu máte za 23,50e. Vyzerá to tak, že tento rok bude článok o top produktoch bez kategórie vlasy... 

Máte problémy s lupinami a mastnými vlasmi? Máte skúsenosti so šampónmi značky Manna? Aký šampón a kondicionér momentálne používate? 

4 komentáre:

 1. Tiež ma svrbievala pokožka hlavy ale ako som začala používať prirodnejšie šampony svrbenie prestalo ale šupinata koža v hlave ostala zatiaľ nezabralo nič myslim že lupiny to nemám lebo sa to nevyskytuje v celej hlave, no tieto maju pekne obaly vyzeraju dobre:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Možno to máš len nejako lokálne... Mne sa na svrbenie a lupiny zatiaľ najlepšie osvedčili tuhé šampóny od Ponio, buď Orient Chai alebo ichtamol :)

   Odstrániť
 2. Tyhle produkty od Many vůbec neznám ale vypadají dobře. Já na lupy netrpím ale přírodní produkty na vlasy vyhledávám a hodně se mi po nich zlepšily vlasy.

  Terezah-style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja to mám rovnako, tiež odkedy používam prírodné produkty mám omnoho lepšie vlasy :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019