1.09.2018

Nadýchané kokosové mazadlo


Krásny utorkový podvečer prajem. Dnešná recenzia je ešte taký malý rest z minulého roka, kedy som tento produkt dostala. Všeobecne sa teraz v poslednom čase snažím mať doma otvorené len jedno telové mazadlo, takže ku skúšaniu som sa dostala až po viac ako mesiaci. V každom prípade ide o limitku, u nás v DMke ju ešte majú, čiže ak Vás zaujme netreba čakať. Predstavujem telové maslo Alverde s vôňou kokosu. A ešte v úvode sa ospravedlňujem za fotky, lebo fotiť produkty v zime, keď človek ide do práce za tmy a za tej tmy sa aj vracia, je ako za trest :/. 


Telové maslo má klasické téglikové balenie v modro-bielej kombinácií, na nálepke je obrázok kokosových orechov. Obsah je vnútri chránený ešte hliníkovým viečkom. Výrobca uvádza, že telové maslo s kokosovým extraktom intenzívne ošetruje suchú pokožku bez ponechania mastného filmu. Receptúra s bambuckým maslom a šťavou z aloe vera, špeciálne vyvinutá pre veľmi suchú pokožku, pokožka bude hladká a chránená pred vysušením. Bez čisto syntetických vonných, farbiacich a konzervačných látok. Suroviny z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva. Bez obsahu zložiek na báze minerálnych olejov. Dermatologicky testované. Vegan. 


Samotné telové maslo je bielej farby a má hutnejšiu konzistenciu, podobnú ako jogurt. Vďaka hustejšej konzistencii sa maslo trochu horšie na pokožku nanáša a rozotiera. Zanecháva biele šmuhy, ktoré je potrebné poriadne do pokožky vmasírovať. Do istej miery je to aj vďaka jeho výživnosti. Pokožka je po použití úžasne hydratovaná a vyživená, zanecháva na nej jemne mastnejší film, ale ten sa postupne do pokožky vpije. Vôňa masielka je kokosovo-krémová, mne najviac pripomína kokosovú šľahačku, ktorú som raz jedla. Vôňa sa na pokožke asi 2 hodinky udrží, ale na oblečení ostáva omnoho dlhšie. Napr. na pyžame som ho cítila aj druhý deň. 


Masielko je podľa mňa super. Odporúčam jednoznačne aj majiteľkám suchej pokožky, určite bude vyhovovať. Navyše, ide o produkt prírodnej kozmetiky. 200 ml balenie kúpite za 3,19e.

Používate telové maslá? Akým produktom sa momentálne staráte o svoju pokožku? Vyhovuje Vám kokosová vôňa v kozmetike? 

Za zaslanie produktu ďakujem DM drogérií. 

2 komentáre:

  1. Ooooooooch ♥ To vypadá božsky! Je s tím roztíráním podobné tomu jejich oříškovému, co voní jak cukrová vata? Nebo je ještě hutnější?

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. To orieškové som nemala, takže to neviem porovnať. Ale vyzerá, že by to mohol podobný alebo ten istý produkt snáď len v limitovanej verzii s kokosom. Ale to len hádam podľa balenia :)

      Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019