1.27.2018

Oranžový šampón, ktorý vonia ako tráva


Krásnu sobotu prajem. Dnes mám pre Vás opäť pripravenú recenziu na šampón. Z hľadania vyhovujúceho šampónu pre mňa je už pomaly taká malá odysea, ak blog sledujete už nejaký čas, určite viete. Ak nie, pod štítkom "vlasy" sa dozviete viac. Tentokrát som skúšala šampón Dercos od Vichy, ktorý je určený na normálne až mastné vlasy. Vichy šampón som myslím ešte nemala, takže som bola veľmi zvedavá na výsledky.Z oficiálneho popisu sa dozvieme len to, že šampón účinkuje dvojito - proti lupinám a proti ich opätovnému výskytu. Je vhodný pre mužov aj pre ženy s mastnou pokožkou hlavy, proti lupinám a svrbeniu vlasovej pokožky. Obsahuje Selénium DS*, čo je prírodná aktívna látka, dermatológmi klinicky uznávaná pre svoju účinnosť. Bojuje proti lupinám a odstraňuje aj tie pretrvávajúce. Okrem toho obsahuje aj CohesylTM, ktorý funguje ako lepidlo spevňujúce bunky vlasovej pokožky a predchádza tak vzniku lupín. Šampón má už nové balenie, takže ak si ho budete chcieť kúpiť, neriaďte sa týmito fotkami. Nové balenie je rovnako plastová tuba v bielo-zelenej farbe, ale pôsobí omnoho príjemnejšie, sviežejšie a modernejšie.

Nové balenie, zdroj obrázku: notino.sk


Samotný šampón je trochu také malé prekvapenie. Konzistencia je skôr hustejšia, ale na vlasy sa nanáša bez problémov. Dobre pení a stačí ho fakt málo. Má úžasnú oranžovú farbu a vonia ako tráva. Doslova, ako čerstvo pokosená jarná tráva. Musím povedať, že ma umývanie s ním celkom baví. Po nanesení je potrebné nechať šampón pôsobiť na vlasoch 2 minúty a poriadne zmyť. Zmýva sa dobre, vlasy vyčistí a odmastí.Efekt proti lupinám je výborný. Od prvého použitia boli vlasy do 10 dní bez lupín, pokožka nesvrbela a mastenie je primerané. Za celý čas, čo ho používam som musela suchý šampón použiť asi 2x. Používame ho s drahým už mesiac, vlasová pokožka ma svrbí výnimočne a lupiny som už dlho nevidela. Môžem len odporúčať. Myslím,že do veľkej miery na tom má zásluhu to Selénium DS, ktoré je jednou zo zložiek aj šampónu Nodé DS+ od Biodermy, ktorý mi tiež veľmi vyhovoval. Pri Dercose je výhodou výrazne nižšia cena a stačí ho nechať pôsobiť len 2 minútky, kým u Biodermy je to 5. Kúpite v 3 rôznych veľkostiach - 100, 200 a 390 ml.

Tiež zápasíte s lupinami? Aký šampón používate? Aký je Váš obľúbený šampón?

4 komentáre:

 1. Dávnejšie som ho používala. Nebol zlý, no šampúchy od Ponio mi teraz vyhovujú oveľa viac. A sú i lacnejšie :-) Teraz som v akcií objednávala šampón od Eucerinu, tak som zvedavá, aký bude.
  Mačka z blogu Kaviareň u mačky

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ponio sú aj moje top, akurát problém je to, že moja vlasová pokožka si po dlhšom používaní na šampón zvykne a prestáva účinkovať, preto sa ich snažím striedať :)

   Odstrániť
 2. Mě zatím žádný šampon na lupy nepomohl..Tak nějak jsem to vzdala..

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To ma mrzí :( skúšala si aj Ponio šampúchy? Tie sú podľa mňa spolu s Biodermou Nodé DS+ a týmto Vichy top :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019