1.06.2018

Zo sveta arabských parfémov


Vitajte pri prvej tohtoročnej voňavej recenzii. Už dlhší čas som chcela nazrieť do sortimentu arabských parfémov. Keďže pod pojmom arabský parfém som si predstavila niečo korenisté, sladké a skôr ťažšie, najlepší čas na to je pre mňa určite v zime. Ako prvá ma zaujala značka Al Haramain, ktorá ponúka obrovské množstvo rôznych druhov pre ženy, mužov, unisex, ale aj vône do bytu. Keďže som už v minulosti mala dobrú skúsenosť s parfémovanými olejmi, rozhodla som sa pre parfémovaný olej Sultan, ktorý je na Notine najpredávanejší. 
Olej dorazil domov zabalený v krásnej červenej krabičke s metalickými vzormi. Jedna strana krabičky bola v klasickom písme, druhá strana v arabskom. Vnútri sa nachádzal doslova poklad, ktorý hneď moju poličku s vôňami posunul na vyšší level. Nádherný zlatý, zdobený flakónik s červeným sklíčkom na vrchnáku. Balenie je vyrobené z kombinácie plastu a skla, vršok je kombináciou kovu a skla. Keďže ide o olej, nemá balenie rozstrekovač, ale na aplikáciu slúži sklenená pipeta. 


Parfémovaný olej aplikujem na miesta tela, ktoré sú viac prekrvené, lebo teplo vraj pomáha uvoľňovaniu vône. Takže vezmem pipetu a jemne ju otriem o lakťové jamky, za uši a do dekoltu. Spočiatku je vôňa dosť intenzívna, ale postupne vyprchá na takú intenzitu, ktorá je pre mňa ok aj v práci a môžem ju teda bez problémov používať cez deň. Výdrž je v podstate celodenná. Síce stále slabne, ale na pokožke ju cítim ešte aj večer po príchode z práce. Zloženie nie je usporiadané do pyramídy. Obsahuje tieto vonné zložky: škorica, jahoda, pačuli, jazmín, malina, levanduľa, santalové drevo, jantár, ruža, ylang-ylang, pižmo, kvetinové tóny, vanilka, broskyňa, ananás. Vôňa je spočiatku výrazne sladká a korenistá, neskôr tie korenisté tóny idú trochu do pozadia. Výrazné potom ostávajú najmä sladké a jemne kvetinové tóny. Konkrétne zložky ale popísať teda neviem, skôr ich vnímam ako celý komplex. Pravdepodobne kvôli tomu nepyramídovému zloženiu. 


V balení sa nachádza len 12 ml produktu, čo sa môže zdať málo, ale po mojich skúsenostiach s inými olejmi môžem zodpovedne povedať, že sa nie je čoho obávať, lebo na jedno použitie potrebujete necelú kvapku. Cena je viac ako priaznivá, väčšinu olejov kúpite pod 10e (niektoré aj pod 5e), čo je fakt perfektná kúpa. Ja som určite s Al Haramain neskončila, a už teraz mám vo výhľade ďalšie oleje, napríklad Aysha, Black alebo Fantastic. 

Máte skúsenosti s arabskými vôňami a parfémovanými olejmi? Zaujala Vás táto vôňa? Aké vône preferujete v chladnejšom počasí? 

6 komentárov:

 1. Práve som si ho objednala, som naň zvedavá :-)
  Všetko dobré v Novom roku!!!
  A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak dúfam, že sa ti bude pozdávať! :)

   Odstrániť
  2. Dorazil pred pár dňami a páči sa mi vonia, dokonca ju cítim aj večer, po nanesení ráno... Super tip, ďakujem :-)
   Inak mám alergiu na parfumy, tak dúfam, že to v tejto forme bude ok...

   Odstrániť
 2. Páni, vypadá skvěle:D. A ten flakonek je vážně nádherný...no a musí vonět úplně úžasně:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019