2.05.2018

Kadidlo na pleť!


Krásny pondelkový podvečer prajem. Tak, najhorší deň v týždni máme za sebou :) neviem ako je to u Vás, ale pondelky sú pre mňa výnimočné ťažké dni. Obvykle sa domov dotrepem s bolesťou hlavy alebo nie práve najlepšou náladou. Takou malou terapiou pre mňa potom býva teplá sprcha a následné krémovanie celého tela, čo ma inak až tak veľmi nebaví. Našťastie, voňavá a zaujímavá kozmetika to zachraňuje. Už je to nejaký čas, čo som do svojej večernej starostlivosti o pleť pridala aj tonikum, v poslednom čas vo forme prírodných kvetinových vôd. Za jednu z najzaujímavejších jednoznačne považujem Akamuti Frankincense Water, teda Kadidlovú vodu
Kadilo máme snáď všetci späté so sakrálnymi priestormi, bohoslužbami a náboženskými rituálmi. Získava sa zo živice kadidlovníka, čo je vraj veľmi odolný stromček. Má veľmi výraznú, typickú a nezameniteľnú vôňu. V aromaterapii sa používa pri úzkostiach či nervovom napätí (pondelkový ideál). Najviac benefitov ponúka vo forme kvetinovej vody najmä pre suchú, starnúcu a zrelú pleť. Je však vhodná aj na jazvy a kožné vredy, vrátane akné, na strie a dokonca aj na ekzém. Pomáha sťahovať póry a redukovať nedokonalosti pleti. 


Iste viete, že kvetinové vody bývajú veľmi mutlifunkčnými produktmi, a môžete z nich vyťažiť mnoho. Ja kadidlovú vodu používam rôznymi spôsobmi. Takým základom je, že ju aplikujem na pleť po večernom čistení. Kvetinová voda pokožku dočistí, stiahne póry a pripraví pleť na ďalšiu starostlivosť vo forme krému alebo séra. Keď si pripravujem na pleť práškovú masku, zvyknem ju okrem čistej vody riediť aj kvetinovou vodou. Najmä pri mojej obľúbenej Tarike sa to obzvlášť hodí, pretože samotná maska pleť trochu vysušuje. 


Ďalej používam kvetinové vody aj na poškodenia pokožky. Či už ide o porezanú pokožku, podráždenú alebo popálenú, kadidlo napomáha jej upokojeniu a regenerácií. Vhodná je vraj aj na vlasovú pokožku, čo tiež plánujem vyskúšať. Samozrejmosťou sú ale aj iné formy použitia. Ako prírodný, zdravý osviežovač vzduchu alebo už v spomínanej aromaterapii. Pomôcť môže zvládať nervozitu či úzkosť napríklad pred spaním. Vodu stačí jednoducho nastriekať na vankúš a uložiť sa do postele. 


Kvetinové vody považujem jeden zo svojich najväčších objavov a najradšej by som doma mala celú zbierku. Je pravda, že sa míňajú veľmi pomaly, takže ich doma nemám 5, ale len jednu, ktorú používam pravidelne a po spotrebovaní si kúpim a otvorím druhú. Myslím, že by bola škoda vyhodiť taký kvalitný produkt lebo sa pokazil. Kadidlovú vodu kúpite na nete za cenu cca 9 e. Plastové balenie s rozstrekovačom má objem 100 ml. 

Ako zvládate pondelky? Používate kvetinové vody? Skúšali ste kadidlovú? Máte skúsenosti s aromaterapiou? 

4 komentáre:

  1. Tyhle vody mám moc ráda. Taky je přidávám do masek a všude kde se dá. S touhle nemám žádné zkušenosti, ale nevypadá špatně.
    welcometomyworld

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Keď sme boli v Ománe, animátorky nám chválili kadidlový olej, vraj výborne hojí a pokožka je po ňom krásna, takže nepochybujem, že aj táto vodička má skvelé účinky:)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019