2.14.2018

Micelárny vodo-gél


Vitajte pri dnešnej recenzii. Možno by ste dnes očakávali nejakú valentínsku recenziu či valentínsky článok, ale ja osobne veľmi Valentína neriešim, takže som nepovažovala za dôležité také niečo pripraviť. Namiesto toho mám pre Vás recenziu na vec výsostne praktickú. Je ňou detoxikačný micelárny gél Elixir Jeunesse od Yves Rocher. Gél som si nekupovala, ale bol súčasťou vianočnej edície Box4You, ktorý sme dostali ako darček od Asociácie blogerov.Gél obsahuje koncentrovaný výťažok z Aphloie. Podľa popisu by mal posilňovať reparačné a obranné systémy pleti. Pokožka je jemná, hydratovaná a detoxikovaná. Svieža hydratačná textúra odstraňuje stopy líčenia a nečistôt. Na pleť sa má aplikovať ráno a večer. Je vhodná na použitie aj na oči. Blbé je, že na obale sa nedozviete nič o spôsobe použitia. Takže ja som nevedela, či sa s tým odlíčiť, alebo je to snáď čístiaci gél na mokré použitie... Našťastie, nakoniec som sa k návodu dostala na stránke značky. Podľa toho by sa na pleť mal nanášať pomocou vatového tampónika a je určený na odličovanie.


K baleniu sa asi ani veľmi nemá zmysel vyjadrovať, je to obyčajná plastová tuba. Jedinú výhradu mám snáď len k vrchnáku, lebo sa na môj vkus ťažšie otvára. Ale možno dlhším používaním sa to trochu "vychodí". Obsah je priehľadný a veľmi príjemne, sviežo vonia. Na obale sa v angličtine píše o vode, v slovenčine o géle. V skutočnosti je konzistencia niekde medzi tým. A to je vec, ktorá mi na ňom veľmi vadí. Totiž, nie je to voda, ktorá sa vsaje do tampónika a Vy sa odličujete navlhčeným tampónikom. Ale zároveň, to nie je gél, ktorý sa na tampóniku udrží. Je to presne niekde medzi tým, takže keď nanesiem gél na tampón v množstve, ktorý na odlíčenie potrebujem, tak mi potom všade z toho tampónika steká. To ma strašne irituje a aj samotné odličovanie (ktoré tiež nejak extra nemilujem) mi začína poriadne liezť na  nervy.
Čistiaca a odličovacia schopnosť gélu je však veľmi dobrá. Veľmi pekne odlíči makeup a pleť vyčistí. Pleť je po použití celkom jemná, nie je ani premastnená ale ani vysušená. Podľa mňa je to skvelý produkt, so skvelou čistiacou schopnosťou ale tá roztekajúca sa konzistencia ma tak hrozne vytáča, že si ho asi opakovane nezadovážim. Balenie má 200 ml a cena sa pohybuje okolo 8e.

Skúšali ste micelárny gél? Máte skúsenosť s týmto gélom od Yves Rocher? Akej konzistencii odličovača dávate prednosť?

2 komentáre:

 1. Škoda té konzistence. Já mám nejraději čistící gely, které ve sprše nanesu na pleť a opláchnu. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A vyhovuje ti takto aj odličovanie? Mne sa vždy dostane potom riasenka do oka :/

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019