3.19.2018

Benefitia láska


Krásny začiatok nového pracovného týždňa prajem. Priznám sa, že osobne sa tento týždeň do práce aj teším, lebo už idem k sebe a prax ma čaká len koncom týždňa. Keď som si pozerala pripravené fotky ku článkom, tak som zistila, že tu mám rest ešte z jesene a nedostala som sa k napísaniu článku o jednej dokonalej lícenkovej paletke! Takže to idem dnes napraviť a predstavím Vám paletku Cheek Parade od značky BenefitVždy som chcela mať doma lícenku od Benefitu! Veľmi sa mi páčili ako odtiene, tak aj balenia ich produktov. Lícenky však nie sú najlacnejšie a ja som si nikdy nevedela vybrať tu jednu "pravú". Našťastie, značka túto moju dilemu vyriešila keď vydala túto paletku, ktorá obsahuje tri lícenky (dve z toho som veľmi chcela) a k tomu aj dva bronzery. Všetky odtiene majú plnú gramáž, sú v peknom balení a za geniálnu cenu. Keď si vezmeme, že na nete kúpite jednotlivé lícenky alebo bronzery za cenu okolo 30 eur a celá táto paletka stála necelých 50 eur nebolo nad čím rozmýšľať. Paletka má pevné papierové balenie so zatváraním na magnet. Celý obal je v modro zlatej kombinácií a obrázkom mažoretiek na vrchu. Vnútri sa nachádza veľké zrkadielko, päť chlievikov s farbami, ktoré sa dajú vyberať a ako bonus aj jeden štetec na aplikáciu. Celé balenie prišlo ešte v krabičke. 


Kým sa dostanem k jednotlivým odtieňom tak si povedzme niečo o tom, čo majú spoločné. Každý jeden je dobre pigmentovaný, nemusíte sa obávať toho, že ich po nanesení nebudete vidieť ale ani toho, že budete po prvom ťahu ako Marfušky. Všetky odtiene sa dajú pekne vrstviť a viete si naniesť takú intenzitu, ako potrebujete. Rovnako, majú aj výbornú výdrž. Počas dňa síce intenzita trochu klesá, ale stále sú viditeľné. Všetky odtiene sú aj jemne parfumované a trochu prášia. Tak a poďme k jednotlivým farbám. 


Bronzer Hoola je asi jeden z najikonickejších produktov od Benefitu. Výrobca ho popisuje ako matný, práškový bronzer. Odtieň je skôr z tých tmavších bronzových a napríklad teraz v zime je pre mňa príliš tmavý. Používala som ho však intenzívne vtedy, keď som si paletku kúpila, lebo to bolo v čase po dovolenke a bola som ešte opálená. Vtedy bol odtieň úplne ideálny. Bronzer neobsahuje trblietky a je dokonale využiteľný. Povrch je hladký, bez reliéfu. Má 8 gramov. 


Vhodnejším bronzerom je pre mňa momentálne svetlejší Hoola Lite, ktorý výrobca popisuje ako svetlý práškový bronzer. Odtieň v balení môže trochu evokovať klasický pleťový púder, ale fakt ide o bronzer. Opäť je matný, čo mne dokonale vyhovuje. Hoola Lite patrí medzi tie novšie produkty v portfóliu značky, ale už teraz má mnoho svojich fanúšikov. Rovnako ako Hoola má hladký povrch. Gramáž je opäť 8 gramov. 


Lícenka Galifornia bola pre mňa láskou na prvý pohľad, najmä svojim reliéfom v tvare slniečka s krásnymi zlatými odleskami. Tie sa však bohužiaľ po zopár použitiach stratili a ostalo len to slniečko. Podľa výrobcu ide o slnečnú zlato-ružovú lícenku, mne sa trošku zdá, že má aj jemne koralový nádych. Obsahuje hojné (ale nie nadmerné) množstvo zlatých trblietok, vďaka čomu má aj krásny rozžiarujúci efekt. V balení má 5 gramov. 


Dandelion je takou klasickou must-have lícenkou z Benefit sortimentu. Okrem klasického Dandelion, čo je taká jemná, detská rozžiarujúca ružová má značka v portfóliu ešte aj verziu Dandelion Twinkle, ktorá je ale skôr už rozjasňovač (pozor na to pri nákupe). Farba je nádherná, taká jemná, nenápadná a vhodná na každodenné použitie. Rovnako ako Galifornia obsahuje hojné množstvo trblietok. Povrch je hladký, bez reliéfu. V balení máme 7 gramov. 


Poslednou lícenkou je Rockateur, ktorú výrobca popisuje ako slávnu provokatívnu lícenku. To bola jediná, ktorú som veľmi nechcela (zdala sa mi totiž dosť tmavá) a želala som si, aby ju výrobca zamenil za inú (napr. Hervanu alebo Coralistu). A nakoniec viete čo? Je z celej paletky najpoužívanejšia. Ide totiž o veľmi univerzálny tlmene ružový, až mauve odtieň s opäť krásne rozžiarujúcim efektom. Reliéf má na sebe nápis Rock a okraje evokujú akoby hrany. V balení je 5 gramov produktu. 

zľava: Hoola, Hoola Lite, Galifornia, Dandelion, Rockateur

Za mňa teda áno. Myslím, že v každej poriadnej kozmetickej zbierke by sa mal nachádzať aspoň 1 z legendárnych produktov od Benefitu, či už pôjde o lícenku alebo bronzer. Ja som s touto paletkou extrémne spokojná a jej kúpu vôbec neľutujem. Ak o nej premýšľate, tak neviem nakoľko je ešte dostupná, ale Benefit nedávno predstavil ďalšiu takúto paletku Blush Bar, ktorá tiež obsahuje lícenky Galifornia, Dandelion a Rockateur, z bronzerov sa v nej nachádza klasická Hoola a namiesto Hoola Lite je v nej novinka, zlatý lícenko-rozjasňovač Gold Rush. Keby som nemala túto paletku, určite by som o nej uvažovala. 

Máte doma nejaký produkt od Benefit? Ako ste spokojné? Túžite po nejakom produkte od značky Benefit? Ktorý je Váš vysnívaný? 

10 komentárov:

 1. Paletka se mi moc líbí a myslím, že se za tu cenu vyplatí mít všechny benefití tvářenky v jednom. Někdy v budoucnu bych si chtěla pořídit něco od této značky.

  Terezah-style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak, za tú cenu sa to neskutočne vyplatilo. Už si niečo od Benefitu skúšala?

   Odstrániť
 2. Paletka má nádherný design i odstíny tvářenek. Doma nic od Benefitu nemám, ale četla jsem už plno kladných recenzí na tuto značku. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aspoň jednu lícenku určite potrebuješ vyskúšať :)

   Odstrániť
 3. Teda, ta je nádherná! Já bych jí teda asi nevyužila, ale jinak..fakt krásná:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tak tá je krásna! hneď by som ju brala :) od Benefitu je ale každý produkt skvost :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, ešte som nemala produkt, ktorý by som si nezamilovala :)

   Odstrániť
 5. Myslím, že jsem se zamilovala. Ta paletka vypadá tak nádherně :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019