4.21.2018

Trip do Londýna: Harry Potter štúdiá


Krásnu a slnečnú sobotu prajem! Dnes mám pre Vás pripravenú druhú časť fotiek z Londýna. Tieto sa týkajú druhého dňa nášho výletu a teda návštevy Warner Bros štúdií, kde sa natáčali filmy o Harrym Potterovi. Ja a môj manžel sme veľkými fanúšikmi Harryho, pretože sme vyrastali presne v tom čase, ako postupne vychádzali knihy. Každý diel som čítala zhruba v rovnakom veku, v akom boli hlavné postavy a neskutočne som ich žrala. Navyše, majú všetky diely u nás doma aj čestné miesto v knižnici. Takže návšteva štúdií sme v Londýne jednoznačne museli absolvovať.


Harryho komora pod schodami

Veľká sieň

Pridať popisukážka práce s perspektívou, chodba v Deravom kotlíku

Elixíry

Keďže lístky do štúdií si musíte kúpiť dopredu, najskôr to vyzeralo, že sa tam možno ani nedostaneme. 3 mesiace pred našim výletom som nevedela zohnať 4 lístky na rovnaký dátum a čas. Lístky sa mi nakoniec podarilo kúpiť deň pred odchodom, aj vďaka tomu, že som zistila, že kamaráti s nami nepôjdu. Lístky nie sú najlacnejšie, ale ak ste fakt fanúšikmi, oplatí sa. Lístok pre dospelého stojí 41 libier. Kupujete si vždy na konkrétny dátum a čas v 30-minútových rozostupoch. Po vstupe do štúdií Vás ale nikto nebude súriť a môžete tam stráviť toľko času, koľko potrebujete. Prehliadka priemerne trvá okolo 3,5 hodiny, no závisí od Vášho tempa. My sme mali vstup o 13.00 a odchádzali sme o 20.00. 

hrob Toma Riddla

skoro sa mi to podarilo :)

Rokfortský ExpressRytiersky autobus

Harryho pošta

Príchod do štúdií bol tiež trochu adrenalín, pretože sa nám podarilo zmeškať vlak. Samozrejme, ja som si myslela, že vlaky chodia v Londýne tak často ako autobusy či metro a teda som sa prerátala. Štúdiá sa nachádzajú ďalej od centra Londýna, takže najlepšie je dostať sa na vlakovú stanicu Euston a tam prestúpiť na ďalší vlak do stanice Watford Junction. Odtiaľ sa priamo do štúdií dostanete kyvadlovkou. V štúdiách odporúčajú príchod 20 minút pred časom, ktorý máte na  lístku a keby sme čakali na ďalší vlak (ktorý šiel o 30 minút) už by sme to nestihli. Ďalšou možnosťou bol už iba Uber. Nakoniec nám auto musela objednať kamoška, keďže mne akosi appka nechcela fungovať. Našťastie, dostali sme sa tam. Síce to v konečnom dôsledku bolo trochu drahšie ale oplatilo sa. 

čarovná Šikmá ulička

Gigantický model Rokfortu


zatriedila som sa do Bifľomoru :) 

Samotné štúdia tvoria 2 budovy a exteriérová časť medzi nimi. Na začiatku si pozriete krátky film v ktorom Vám hlavní hrdinovia priblížia trochu zákulisie natáčania. No a potom Vás už vpustia do areálu. Nechcem Vám sem písať úplne všetko, pretože hlavne to prvé miesto kam vojdete je veľkým prekvapením. V štúdiách sú všetky také významnejšie lokácie z filmov, napr. Dumbledoreova pracovňa, Šikmá ulička (podľa mňa najčarovnejšia časť), dom Dursleyovcov, Hagridova chatka, Zakázaný les, dokonca aj nástupište 9 3/4. Ale okrem toho kopa modelov, reálne použitých rekvizít či kostýmov. Super je aj časť, kde sa dozviete o niektorých filmových trikoch a animatronike. Počas prehliadky sem-tam narazíte aj na obchodíky so suvenírmi, pričom pri východe z areálu Vás čaká ešte jeden, poriadne veľký. V štúdiách sa pravidelne obmieňa aj výstava. Tentokrát tam bola Ohnivá čaša a dokonca sme ju aj videli, ako vyhadzovala von mená účastníkov :) Okrem toho je zhruba v polovičke aj bufet, kde sa môžete najesť (šaláty, sendviče, burgre, koláčiky) a okrem toho tam majú aj ďatelinové pivo, či zmrzlinu z neho. Viac Vám už neprezradím, to proste treba vidieť a užiť si to tam :). 

Ste fanúšikmi Harryho Pottera? Lákajú Vás štúdiá? Stalo sa Vám niekedy, že ste zmeškali autobus a boli ste v totálnej panike? 

2 komentáre:

  1. Jeee, to muselo být prostě dokonalé:D. Já mám Harryho strašně ráda a tohle je můj sen...je vidět, že jste si to užili:).
    Windy pink style

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019