4.18.2018

Trip do Londýna


Ahojte! Dnes Vám prinášam veľa, veľa, veľa fotiek z nášho minulotýždňového výletu do Londýna. Ja som v Londýne a celkovo v UK bola úplne prvýkrát a hrozne som sa tešila, pretože to bolo jedno z najvyššie položených miest na mojom cestovateľskom wishliste. Len ma mrzí, že sme tam strávili tak málo času (4 dni), takže nevylučujem ďalší výlet v skorej budúcnosti. Londýn totiž ozaj splnil moje predstavy a očakávania. Je to nádherné a kozmopolitné mesto, kde je mnoho ľudí a stále sa dá čo pozerať. Rada by som sa tam len tak stratila v uličkách a objavovala rôzne zákutia, čo som teraz veľmi nemohla. Ideálne by som sa tam aspoň na 2 roky presťahovala :). Počasie síce nebolo podľa môjho gusta, lebo väčšinou bolo zamračené a chladno, no mestu to dodávalo taký svojský ráz. Zo 4 dní čo sme tam strávili našťastie pršalo len v 1 deň a aj ten som strávila vnútri, takže to bolo fajn.

obligátna fotka, bez makeupu, po 3 hodinovom nočnom spánku

vstup do nášho airbnb

Leteli sme v utorok ráno (6.30) z Bratislavy na letisko Stansted. Keďže okrem jednej kamošky sme všetci boli v Londýne prvýkrát, prešli sme si najmä také bežné pamiatky a najviac vyhľadávané turistické zákutia. V utorok sme teda po krátkom oddychu v našom airbnb byte vybehli do mesta a šli si prezrieť centrum - Oxford Circus, Oxford Street, samozrejme Buckinghamský palác s parkom a odtiaľ sme prešli k Westminieterskému opátstvu a Big Benu (ktorý je momentálne pod lešením a je v skutočnosti brutálne malý). Potom sme sa prešli po nábreží Temže a pokračovali cez Trafalgar Square k St Paul´s Cathedral. Musím povedať, že ma veľmi fascinovalo to množstvo krásnych budov (kľudne by som si fotila každú jednu keby som mohla) a veľmi fungujúci systém mestskej dopravy. Máme sa čo učiť!

tieto brány pri Buckinghamskom paláci ma dostali, sú nádherné


Buckinghamský palácWestministerské opátstvo

Maličký Big Ben pod lešením
London Eye

milujem tieto úzke budovy

National Gallery

St Paul´s Cathedral


V stredu sme s drahým navštívili Harry Potter štúdiá, o ktorých Vám chystám samostatný post, takže sa rovno posúvam ku štvrtku. Štvrtkový deň sme začali opäť pri St Paul´s Cathedral, odkiaľ sme sa prešli po trochu modernejšej a rušnejšej štvrti, kedže sme opäť smerovali k Temží. Prezreli sme si Tower of London, úžasný Tower Bridge (škoda, že som ho nevidela otvorený), City Hall a pomaly sme smerovali ku Sheakesperovemu Globe Theater. Tam sme si dali kúsok pauzu na kávu a koláč. Ďalšie kroky viedli do galérie Tate Modern, ktorá bola ohromujúca. Z Tate sme cez most prešli späť ku katedrále a nasadli na bus. Pôvodne sme smerovali do Camden Town, ale keďže sme po ceste šli okolo King´s Cross, dali sme si tam krátku zastávku a pozreli si nástupište 9 a 3/4. Potom sme sa už len odviezli do Camden Town, kde sme sa trochu potúlali (a našli roztomilé farebné domky).


Tower Bridge


Globe Theatre

Tate Modern


Piccasso

môj milovaný Mondrian

St Pancras Station

Camden Town


Posledný deň bol vyslovene múzejný. Začali sme v The British Museum, ktoré má nádhernú budovu a neskutočnú zbierku. Tam sme sa rozdelili, aby sme si všetci pozreli to, čo nás zaujímalo. V mojom prípade to boli kolekcie zo starovekého Egypta, Číny, Mexika a južnej Ameriky. Veľmi som sa tešila aj na Japonsko, ale to bolo uzavreté. Odtiaľ sme sa prešli na Piccadilly Circus. Cestou sme objavili naozaj neskutočne krásny vnútroblok s kaviarňami a wellness centrami a dokonalé obchodíky. Cestou sme ešte nakukli do obchodného domu Harrods (ja milujem parfémy, ale tam to bolo až neznesiteľné) a zvyšok času sme strávili v Natural History Museum, kde sme boli až do záverečnej (dinosaury!). Posledné kúsky sily sme  s drahým venovali ešte prechádzke ku Hyde Parku, ale vzdali sme to už v Kensingtonskej záhrade a zviezli sa tam na lavičku.

National Museum
Rossetská doska


Harrods

Natural History Museum

Sobota sa už niesla v cestovnom duchu, keďže sme opäť leteli ráno. Našťastie, stihla som aj nejaké letiskové duty free nákupy, ktoré uvidíte v najbližších dňoch.

Boli ste niekedy v Londýne? Čo sa Vám tam najviac páčilo? Láka Vás Londýn?

6 komentárov:

 1. Tak to je nádhera! Krásně sis užila :) V Londýně jsem nebyla ale láká mě moc...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Páni, to je úžasné! Já bych se tam tak ráda podívala:).

  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si to tam úplne zamilovala,verím,že by si to mala rovnako :)

   Odstrániť
 3. Všímam si že teraz celkom dosť ľudí cestovalo do Anglicka na výlet a ani sa nečudujem je tam naozaj krásne a na jar sa tam oplatí isť asi viac ako potom na jeseň lebo je to tak všetko pekne rozkvitnuté:)♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My sme síce vychytali ešte chladnejšie počasie, ale aj tak tam bolo všetko krásne zelené a zakvitnuté. Určite treba vidieť :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019