5.30.2018

Filmové a seriálové tipy


Krásnu stredu! Dnes si trochu oddýchneme od recenzií a mám pre Vás niekoľko tipov na filmy a seriály, ktoré som v poslednom čase videla a celkom sa mi pozdávali. Sledujete filmy a seriály aj v lete? Mnoho ľudí si povie, že je to zábava skôr na chladnejšie dni, no ja som vášnivý pozerač aj v letnom období. V poslednom čase viac pozerám seriály, ale niektoré z nich sú už staré a zrejme ste ich už videli (Priatelia, Gossip Girl), takže tie som Vám tu nechcela spomínať. Venovala som sa teda skôr tým novším záležitostiam. Tak poďme na to.
Prvým tipom možno nepoteším úplne všetkých, ale je to komiksová novinka Avengers: Infinity War. Neviem ako Vy, ale ja marvelovky celkom môžem. Navyše, v Infinity War sa stretnete so všetkými hrdinami, ktorých sme doteraz vo filmoch videli (Avengers, Black Panther, Strážcovia Galaxie, ...) a preto ak aj veľmi celé komiksové univerzum nemusíte, svojho obľúbenca tam isto uvidíte. 
Ak ešte ostaneme pri tých zábavnejších filmoch, tak nemôžem nespomenúť starú klasiku zo 70. rokov Čeľuste. Ja som totiž neskutočný milovník všetkého, čo súvisí so žralokmi a niekedy si len tak pustím rôzne videá o týchto zvieratách na youtube. Čeľuste sú však naozaj výborne natočeným filmom a najmä tam vidno tú poctivú filmársku prácu. Žiadne počítačové triky ale naopak, parádny model žraloka. Jednoznačne treba vidieť.

zdroj

Film ako umelecké dielo. To presne vystihuje animovaný film S láskou Vincent. Celý film bol vytvorený z vyše 60 000 reálnych olejomalieb od vyše 120 umelcov z celého sveta. Film má biografické prvky a dozviete sa v ňom najmä o posledných dňoch života slávneho maliara Vincenta Van Gogha prostredníctvom mladého muža, ktorý sa snaží doručiť jeden z jeho posledných listov. Musíte vidieť!

zdroj

V poslednom čase som navštívila aj alternatívnejšie kino a pozrela som dva menej známe filmy. Prvý, ktorý ma chytil za srdce a bolo mi z neho veľmi smutno bol Chlapi neplačú. Ide o film z produkcie Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a Slovinska. V horskom hoteli na konci sezóny sa stretáva skupina vojnových veteránov a vrámci skupinovej terapie sa snažia vyrovnať s vojnovými zločinmi z 90.rokov.

zdroj

Posledným filmom je menej známy film gréckeho režiséra s hviezdnym obsadením. Zabitie posvätného jeleňa je príbehom na pohľad dokonalej rodiny dvoch špičkových lekárov (Colin Farrell a Nicole Kidman). Otec kardiochirurg si vytvára zvláštny vzťah s mladým chalanom Martinom. V rodine sa postupne začnú diať zvláštne a zvláštnejšie veci a koniec by ste snáď ani nečakali. Ak Vám nevadia "divné" filmy, bude sa  Vám páčiť.

zdroj

A ešte seriály. Nedávno vyšla druhá séria výborného seriálu 13 dôvodov prečo. V prvej sérií ide o to, že študentka strednej školy Hannah spácha samovraždu, ale ešte predtým nahrá 13 kaziet, kde vysvetľuje dôvody prečo sa rozhodla zabiť. Druhá séria nadväzuje na prvú a jej hlavným motívom je súdny proces medzi rodičmi Hannah a školou, ktorú navštevovala. Seriál v niektorých momentoch pomerne dramaticky zobrazuje užívanie drog, šikanu, sex, násilie, pričom otvára mnoho tém na diskusiu a zároveň aj cestu k osvete a prevencii.

zdroj

Skôr oddychovejším seriálom je Gypsy. Hlavnou postavou je terapeutka Jean, ktorá sa tajne stretáva s rodinnými príslušníkmi svojich klientov/pacientov. Pomaličky sa začne zaplietať do pavučiny klamstiev a predstierania. Seriál má skôr pomalšie, pokojné tempo ale je veľmi zaujímavé sledovať ju, ako balansuje medzi všetkými tými rolami. Hlavnú postavu hrá skvelá Naomi Watts.

Poznáte niečo z týchto filmov a seriálov? Aký film alebo seriál zaujal naposledy Vás?

2 komentáre:

 1. Na filmu Loving Vincent jsem byla v kině a bylo to vážně moc pěkné:). Jinak Avengers prostě miluju:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podľa mňa bol Loving Vincent fakt málo propagovaný a veľmi ho ľudia podcenili. Fakt je to úžasné :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019