5.03.2018

Pre maminku len to najlepšie


Krásny štvrtok prajem! Viete čo sa blíži? Deň matiek! Máte už darček pre maminu? Ak nie, mám pre Vás jeden parádny tip. Vďaka eshopu Notino mohla moja mamina otestovať dvojicu nových pleťových krémov L´Oreal Revitalift Cica Cream. Ak Vás zaujíma jej názor, čítajte ďalej.
Na testovanie sme dostali 2 výrobky. Revitalift Cica Cream denný a nočný. Oba majú zladené balenie v kombinácií bielej, červenej a striebornej. Okrem klasického obalu sú ešte v krabičke. Krémy sú určené pre staršiu pleť, teda sú ideálne pre dámy vo veku 40-60 rokov. Výrobca sľubuje hypoalergénne balenie a vhodnosť aj pre citlivú pleť. Ich zloženie by malo napomáhať obnove kožnej bariéry. Oba krémy obsahujú v zložení rastlinu Centella Asiatica, u nás známu pod názvom Pupočník ázijský. Je to rastlinka tradične využívaná aj v čínskej medicíne. Obsahuje v sebe hojne vitamínov a minerálnych látok a tzv. triterpenoidy, ktoré napomáhajú produkcii kolagénu v tele. Je obzvlášť vhodná pri rôznych ochoreniach kože (akné, psoriáza) a dokáže pomôcť aj s jazvami a striami. Dokonca sa dá užívať aj vnútorne. Pôsobí sedatívne, upokojuje, znižuje stres či úzkosť. Okrem toho ale zlepšuje aj prekrvenie žíl v mozgu, čím pomáha aj pamäti. 
Denný krémik Revitalift Cica Cream je balený v tube. Konzistencia je ľahká, krémová ale dostatočne výživná. Mamina má suchú pokožku, takže sme boli zvedavé najmä na to, ako dobre dokážu krémiky hydratovať. Denný krém to zvláda dobre, akurát v niektoré dni potrebovala pridať ešte jednu vrstvu krémiku na oblasť líc. Vpíjanie je veľmi rýchle a bezproblémové. Na pleti nezanecháva mastný pocit, akurát je spočiatku trošku lepkavejšia. Je dobrým základom aj pod líčenie. Jediné, čo mamine trošku vadí je to, že krémik podporuje prekrvenie pleti (jeden z efektov pupočníka ázijského) a keďže má problémy s rosaceou, máva trochu červenšiu pleť. Ale keďže na deň sa líči, vie to pekne korigovať. Balenie má 40 ml. 
Nočný krémik Revitalift Cica Cream má téglikové balenie a má veľmi zaujímavú konzistenciu. Je gélovitá, trochu pripomína želé. Pleť hydratuje a vyživuje výborne. Vpíjanie je primerane rýchle. Nezanecháva mastný pocit, ale rovnako ako pri dennom kréme je pleť trošku lepkavejšia. V noci je pleť dostatočne hydratovaná a vyživená, mamina nemá pocit nadmerného vysušenia počas ich používania. Balenie má 50 ml. 


Čo sa týka efektivity, mamina je veľmi spokojná a krémiky by si pokojne kúpila aj sama a používala ich aj v budúcnosti. Po cca 2 týždňoch používania si všíma, že najmä vrásky okolo nosa a úst sú menej výrazné, akoby zjemneli. Ja vnímam, že jej pleť je na pohľad trochu vypnutejšia a  vyhladenejšia. Sme obe zvedavé, ako sa krémiky ešte osvedčia aj po dlhšom používaní. Výrobca totiž na základe klinických testov na balení udáva, že po 4 týždňoch používania by mali byť vrásky redukovanejšie, pleť pevnejšia a  textúra pleti zjemnená a zjednotená. Navyše, cena oboch produktov je perfektná, sú omnoho výhodnejšie ako väčšina krémov tohto typu. K dispozícií je aj očný krém (ktorý som jej už objednala). 

Máte už darček pre maminu na deň matiek? Kupujete jej kozmetiku? 

Za zaslanie produktov na testovanie ďakujem eshopu notino. 

2 komentáre:

  1. Mamince koupím nějakou vůni, právě na notinu, tam nakupuji moc ráda, jinak krémy jsou také skvělá volba!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Vôňa je tiež super :) akurát moja mamina je na vône dosť citlivá a ťažko sa jej vyberá niečo, z čoho ju potom nebude bolieť hlava :)

      Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019