5.27.2018

Prírodou proti votrelcom


Krásnu nedeľu prajem. Ako ste prežili víkend? Ja som včera bola s kamarátmi opekať v lese. Keď som sa chystala, tak som si uvedomila, že som Vám ešte dlžná recenziu na jednu perfektnú záležitosť. Je ňou repelentný telový olej Anti Mosquito od značky prírodnej kozmetiky Navia. Totiž, komáre a hlavne kliešte úprimne z duše neznášam a celkom sa ich aj bojím. Klasické smradľavé repelenty mi však nikdy neprišli veľmi zdravé a sympatické, preto som sa potešila, keď som objavila niečo prírodné. Repelentný telový olej kúpite v príjemnom balení z tmavého skla s pumpičkou. Celé je zabalené ešte v krabičke, ktorá je dizajnom typická pre všetky produkt od Navia. Výrobca odporúča olej natierať na odhalené, oblečením nechránené časti pokožky, pričom aplikácia by sa mala opakovať po cca 3-4 hodinách. Olej obsahuje zložky, ktoré by mali odpudzovať najmä kliešte a komáre. Okrem repelentného účinku by mal pokožku udržiavať hydratovanú a zmierňovať svrbenie po štípancoch. 


Aplikácia je úplne jednoduchá, vytlačíte si trochu oleja do dlane a rozotriete na pokožku. Je to klasický olej žlto-oranžovej farby a vonia výrazne bylinkovo, trochu korenisto, mne pripomína dosť nejaké slané, bylinkové krekry alebo pečivo. Neviem si spomenúť ktoré, ale tá vôňa je úplne typická a na pokožke dobre drží. Túto vôňu spôsobuje vysoký obsah nimbového oleja, takže ak ste už niečo s  touto rastlinkou mali, asi si to viete predstaviť. Vôňa je fakt výrazná a treba si na ňu privyknúť. 


Do pokožky sa vpíja rýchlo, takže sa nemusíte báť, že budete celé mastné po jeho aplikácií. Po takej minútke sa fakt môžete bez obáv obliekať. Efektivita proti hmyzu je  super. Za celý čas používania oleja vonku som nechytila žiadneho kliešťa a rovnako ma nepohrýzol ani žiaden komár. Včera som dokonca videla lietať okolo komáre, ale ku mne sa žiaden ani nepriblížil. Olej určite odporúčam, len si treba skúsiť tú vôňu, pretože nie každému bude podľa mňa vyhovovať. 50 ml balenie stojí necelých 8 eur. 

Používate repelenty? Akú kozmetiku si so sebou najčastejšie beriete do prírody? 

2 komentáre:

 1. čítala som pár článkov,vraj zaberá tea tree olej.ja za nášho psa poviem,že zaberá jej obojok.stál 17 eur a najradšej by som si ho dávala na krk i ja.fakt nemá ani jedneho.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tea tree je super nápad! Mám niekde doma, vyskúšam keď mi tento olejček dojde :)
   A aký má ten obojok? Majú aj pre mačky?

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019