5.18.2018

Skutočný "match"


Krásny piatkový podvečer prajem. Keď som bola mladšia, tak sa nemohlo stať, aby som piatkový večer strávila doma. Vždy som šla večer niekam s partiou, obvykle do baru. Tomu samozrejme zodpovedala aj náležitá príprava. Jedna vec, ktorá nikdy nesmela na mojej tvári chýbať bol makeup. Nepamätám si síce, čo som vtedy používala, ale pamätám si ten neprirodzený vzhľad, neskutočne mastnú pleť po niekoľkých hodinách a hrozne upchaté póry. Našťastie, čím som staršia, tým viac ide dopredu aj vývoj a na trochu je neskutočné množstvo výborných (ale samozrejme aj horších) produktov. Ja sa Vám dnes budem snažiť trochu predstaviť zástupcu tej lepšej časti spektra - True Match od L´Oreal
Tento makeup je tak trochu legendárnym a viete na ňho nájsť nespočetné množstvo recenzií. Výrobca mu dal prívlastok "superzapracovateľný". Je vyrobený technológiou, vďaka ktorej sa dokáže prispôsobiť odtieňu a podtónu pleti. Jeho jemné pigmenty ponúkajú perfektné krytie bez výzoru masky, pre prirodzene krásnu pleť. Pleti by mal poskytovať 24hodinovú hydratáciu a je obohatený o SPF 17. 


Balenie je veľmi elegantné. Je to vyššia sklenená nádobka s priehľadným, plastovým vŕškom, ktorý ukrýva pumpičku. Dávkovanie je úplne jednoduché  a bezproblémové. Na celú pleť bohate stačí 1,5 stlačenia pumpičky. Môj kúsok má odtieň 2R/2C - Rose Vanilla. Odtieň som si úplne dobre nevybrala, pretože som ho kupovala cez net bez toho, aby som si predtým v drogérií pozrela odtiene. Je pre moju pleť trochu tmavší, ale keď ho poriadne rozmažem dostratena na krku, tak sa dá nosiť.  


Makeup je tekutej konzistencie a je bez špecifickej parfumácie, skôr z neho cítim typickú parfemáciu produktov na opaľovanie. Na pleť sa najlepšie nanáša buď pomocou beautyblendera, alebo so stippling brush od Real Techniques. Kým s blenderom sa môžete trochu pohrať, aplikácia pomocou štetca je doslovne expresná. Tu sa musím zastaviť aj pri prívlastku "superzapracovateľný", ktorý fakt odráža realitu. Makeup zapracujete do pleti rýchlo, nezanecháva šmuhy a nevznikajú ani prázdne miesta, pretože sa niekde neprichytil. Navyše, v prípade potreby ho pokojne môžete aj vrstviť. Hoci výrobca píše o vysokom krytí, ja by som skôr povedala, že krytie je stredné. 


Zanecháva nádherne prirodzený finiš, ktorý na pleti zostáva celý deň. Počas dňa sa netvoria žiadne mapy či fľaky. True match je určený na všetky typy pleti, preto som sa obávala, ako si s ním bude rozumieť moja mastná pleť. A celkom sa skamarátili. Pleť samozrejme neostáva dokonale matná celý deň, prvý lesk pozorujem asi po 3-4 hodinách, kedy používam odmasťovacie papieriky. Ak chcem ešte niekam večer ísť, tak odsávam opäť, ale pridávam ešte aj vrstvu púdru. Len už to nevyzerá tak dobre, lebo vďaka mazu už makeup neprilieha na pleť tak dobre a ak to nerobím ultra jemne, tak je tá nová púdrová vrstva viditeľná a nápadná. Preto niekedy skôr preferujem odlíčenie pleti a nalíčenie odznova. Záleží od aktuálneho nastavenia a toho, či sa mi vôbec ešte chce. Keď sme už pri tom odličovaní, tak micelárkou ide dole úplne fantasticky. 


True Match od L´Oreal je dostupný vo veľmi širokej palete odtieňov, na čo je samotný výrobca veľmi pyšný. Makeup hodnotím ako veľmi dobrý a určite po ňom rada siahnem aj v budúcnosti. Balenie má 30 ml a odporúčam kupovať v eshope. V drogérke stojí okolo 15 eur, v eshopoch ho kúpite pokojne aj za polovicu. 

Máte skúsenosti s True Match? Skúšali ste ho? Ktorý makeup je Váš obľúbený? Nosíte makeup každý deň? 

2 komentáre:

  1. Já mám doma makeup od Rimmelu, ale nepoužívám ho denně. Někdy si dopřeju jen BB krém od Nivei. :-)
    welcometomyworld

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019