6.11.2018

Bez bázy ani na krok


Vitajte pri dnešnej recenzii. Dúfam, že si užívate teplé a slnečné počasie! Ja mám teplo veľmi rada, ale osobne mi v lete stačí mať tak 26-28°C a som spokojná. To, čo máme vonku teraz je pre mňa miestami už neprijateľné. A pre moje líčenie dvojnásobne. Preto je pre mňa v posledných dňoch pri líčení nevyhnutnosťou dobrá báza pod makeup a pod očné tiene. Aktuálne používané Vám dnes predstavím a bohužiaľ, veľmi chváliť nebudem. Prvú tu mám bázu pod makeup Prime and Fine od Catrice. Výrobca sľubuje ľahkú konzistenciu, ktorá minimalizuje lesknutie sa pleti a opticky redukuje veľkosť pórov. Efekt by mal dlhotrvajúci. Neobsahuje oleje a bol dermatologicky testovaný. Predáva sa v jednoduchej bielej tube s čiernym vrchnákom a čiernymi nápismi. Dávkuje sa klasicky vytláčaním z malého otvoru v balení.

Na celú tvár stačí úplne malé množstvo produktu, snáď o veľkosti hrášku. Konzistencia je veľmi príjemná. Ja som prvotne očakávala klasickú mazľavú silikónovú pastu, ale báza je skôr krémová a veľmi ľahká. Na pleť sa rozotiera výborne, pleť nie je po jej aplikácií ani lepkavá ani mastná. Zalezie do pórov aj do jazvičiek a pleť pripraví na aplikáciu makeupu, ktorý sa potom nanáša veľmi dobre. Tu však s chválením musím prestať. Napriek tomu, že ide o produkt matujúci, ja ten efekt veľmi nepozorujem. Či bázu použijem alebo nie, pleť sa mi začne lesknúť po zhruba rovnakom čase. Keď som si prestriedala rôzne makeupy, tak som zistila, že to fakt záleží od makeupu a efekt bázy je minimálny. No a keď sa pleť začne lesknúť a mastiť, líčenie stráca na výdrži. Takže báza nefunguje ani ako nejaký stabilizátor líčenia. 30 ml kúpite za cca 4,80 eur. 


Druhým produktom je primer na oči Aqua Seal od Makeup Revolution. Z balenia sa dozvieme, že ide o produkt s dvojitým použitím. Môžeme ho použiť ako tekutý primer, ktorý sa aplikuje na celé viečko pred líčením a má zabezpečiť jeho intenzitu a celodennú výdrž. Alebo ho môžeme použiť ako "topcoat"na tiene. Vtedy sa aplikuje po nanesení očných tieňov a má zabezpečiť vodeodolnosť líčenia. Balenie je miniatúrne. Ide o mini tubičku s tenučkým aplikátorom. 

Na použitie na očné viečko miniete úplne mikro množstvo produktu. Je priehľadný, bez parfumácie a tekutý. Konzistencia na dotyk je hladká a mazľavá, akoby silikónová. Nanášanie je úplne ľahké, pomaly si ani nevšimnete, že na viečku niečo máte. No, a tu prichádzame k bodu úrazu. Niektoré očné primery je vhodné nanášať na začiatku líčenia a nechať ich chvíľku "sadnúť", iné zase tesne pred líčením, aby nestihli zaschnúť a očné tiene sa do nich zapustili. S týmto produktom mi nefunguje ani jeden ani druhý spôsob. Na bázu sa tiene síce nanášajú skvostne, jednoducho sa blendujú, dokonca sú intenzívnejšie, ale pomerne rýchlo sa mi zlejú do linky v záhybe viečka a je po líčení. Povedala by som, že po takých 4 hodinách už mám na očiach len nepekné linky. Na druhú stranu, som majiteľkou mastných viečok a možno pre niekoho, kto má suchšiu pokožku by bol tento primer úplne top, lebo inak si neviem tie pozitívne recenzie vysvetliť. Ale nevzdávam to s ním, snáď na ten správny spôsob použitia, ktorý by mi fungoval pridem. Balenie obsahuje 5,5 ml a jeho cena je 3,90 eur. 


Máte skúsenosti s týmito produktmi? Používate bázy? Líčite sa v lete?

2 komentáre:

  1. Bazu pod make-up používam :-) Tú od Catrice som niekedy tiež mala. Momentálne používam bázu od Sephory a na oči používam bázu od Too Faced :-)

    Suesanqa

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019