7.20.2018

Čudný deodorant


Krásny deň prajem! Asi pred 2 mesiacmi sa mi podarilo nadviazať novú spoluprácu s eshopom Život bez odpadu, z ktorej mám veľkú radosť. Na jednu stranu preto, že myšlienka zero waste života sa mi veľmi páči ale najmä pre to, že obchod patrí mojej bývalej spolužiačke a kamarátke Zuzke. Ako prvý produkt som dostala na testovanie prírodný deodorant - kryštál Alun od značky CosmetikaBioNa čo sa používa? Primárne samozrejme ako deodorant, no okrem toho výrobca uvádza, že je vhodný napríklad aj po holení, pretože dezinfikuje a zabraňuje tvorbe vyrážok a je fajn na štípance od komárov, keďže by mal tlmiť bolesť. Okrem deodorantu som ho skúšala aj po holení, keď som sa porezala, pretože by mal pomôcť aj so zastavením krvácania. Možno si niekto ešte pamätáte, na také drobné buď obdĺžniky alebo tyčinky, ktoré sa predávali pre mužov po holení pod názvom kamenec? Ako ste si mohli domyslieť, tak to presne je alun. 


Balenie v ktorom sa deodorant predáva, je béžové ľanové vrecúško na sťahovanie. Z balíčka vyberiete normálny priehľadný (prírodný musí byť priehľadný) a fakt tvrdý kameň v tvare valca. Na jednej strane má dierky, cez ktoré je prevlečený povrázkom, takže ho môžete pokojne mať aj niekde zavesený. Kryštál je totálne kamenný, tvrdý, takže som v prvom momente bola úplne šokovaná a netušila som, ako ho používať. Našťastie, je to úplne jednoduché. Buď kryštál trochu navlhčíte, alebo si navlhčíte oblasť podpazušia a kryštálom si podpazušie jemne prejdete. Uvoľní sa z neho dostatočné množstvo, aby na pokožke vytvorilo jednoliatu vrstvu produktu.


Veľkou výhodou je, že deodorant vôbec pokožku nedráždi, nespôsobuje žiadne mega vysušovanie ani iné nepríjemné pocity. Samozrejme, aplikácia je trochu náročnejšia, ako pri konvenčných produktoch, najmä preto, že pokožka musí vyschnúť a nemôžete sa hneď obliekať, ja sa medzitým zvyknem učesať. Deodoračná schopnosť je super. Osvedčil sa mi najmä v bežné dni, kedy vonku nie je veľmi horúco a nejak veľa sa nehýbem. Vtedy naozaj vystačí celý deň bez problémov. Deodorant testujem už cca 2 mesiace a v tých najteplejších dňoch mi nestačil, potrebovala som niečo "silnejšie". Samozrejme, nemôžem ale čakať, že prírodný deodorant bude fungovať ako konvenčný antiperspirant, na tom sa zhodneme. Za tie 2 mesiace si myslím, že veľa z neho nezmizlo, takže je to určite produkt na dlhé používanie. Za 100 gramové balenie zaplatíte v eshope 12 eur. 

Už ste počuli o kryštáli? Skúšali ste ho? Chceli by ste ho vyskúšať?

Ďakujem Zuzke za zaslanie produktu na testovanie. 

4 komentáre:

 1. Už jsem o tomto výrobku slyšela a musela to být skvělá zkušenost. Nic podobného jsem ještě nezkoušela a asi ani nevyzkouším, protože patřím mezi ty, co potřebují něco silnějšího.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zuzik dakujem za uzasnu recenziu! :) Najviac ma pobavil ten nazov :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak po tvojej recenzii ho musím jednoznačne vyskúšať aj ja :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019