7.23.2018

Dve čierne masky


Krásny deň! Masky som začala intenzívnejšie používať niekedy počas vysokej školy a tento rituál ostal v mojej obľube až doteraz. Rada ich striedam a skúšam, hoci sú niektoré ku ktorým sa zvyknem vracať, napr. Herbaphoria od Soaphorie. Teraz som si na testovanie kúpila dve čierne masky. Jednou je Facial Mask od značky Kawar a druhou Black Mineral Mask z Avonu. Kúpila by som si niektorú z nich opäť? To sa dozviete nižšie. Prvou testovanou je Black Mineral Mask z Avonu. Maska v sebe obsahuje výťažok z hamamelu a eukalyptu. Sľubuje obnovenie a osvieženie pleti, zároveň zbavenie pleti nadbytočného lesku. Zloženie s obsahom minerálnych ílov priťahuje prebytočný maz z pleti. Čistí ju, zanecháva osvieženú a zmatnenú. Mala by byť vhodná na všetky typy pleti. Maska pochádza z radu Clearskin, určeného primárne pre mladšiu, pubertálnu pleť. Konzistenciou je maska taká krémovo-gélová a vôňou mi veľmi pripomína čiernu masku Pilaten, určite viete ktorú. Pri nanášaní na pleť je čierna a postupne zasychá po cca 15 minútach do bledosivej. V prvom momente som si kvôli konzistencii myslela, že sa bude z pleti zlupovať, ale po zaschnutí sa ľahko z pleti zmýva. Po nanesení je pleť jemnejšia a hladšia na dotyk, ale to je asi všetko. Maska pleť nedráždi ani nesťahuje. Neregistrujem nejaké špeciálne vyčistenie čiernych bodiek a ani menšie mastenie pleti počas dňa. Okrem toho, zakaždým, keď som ju použila sa mi dosť zhoršila pleť. Okrem množstva maličkých  zahnisaných vyrážok sa mi vytvorilo aj niekoľko tvrdých, zapálených a dosť bolestivých. Takže po použití masky som sa musela o pleť ešte omnoho viac starať, aby sa dostala späť do dobrého stavu. Stalo sa mi to vždy po nanesení masky, takže to určite nebola náhoda. Myslela som, že ide o masku, ktorá nedokonalosti "vyťahuje", takže pleť sa prechodne zhorší, ale potom je super. Ale aj napriek dlhšiemu používaniu bola pleť stále v rovnako zlom stave. Navyše, podobnú skúsenosť s maskou mala aj mola kolegyňa. Za mňa už opäť nie. Balenie má 75 ml a v akcii ju kúpite za cenu okolo 3,50 eur. 


Druhou maskou na testovanie je Facial mask with Aloe Vera od Kawar. Kawar je značka kozmetiky pre mňa relatívne nová, narazila som na ňu v Bille. Je to značka, ktorá vo svojich produktoch hojne využíva výťažky z mŕtveho mora. Výrobca sľubuje hĺbkové čistenie pleti, stiahnutie rozšírených pórov, no zároveň vyživenie a  hydratáciu pleti. Na pleti pôsobí antioxidačne a podporuje hojivé procesy v pokožke. Prekrvenie zrýchli metabolizmus v bunkách pleti, zanechá ju čistú, vláčnu, sviežu a viditeľne mladšiu. Rovnako je  vhodná pre všetky typy pleti, pričom výrobca odporúča jej aplikácu 1-2 týždenne na suchú a normálnu pleť a 1x denne na problematickú a mastnú pleť. Maska má krémovú, možno trochu tekutejšiu konzistenciu, takú bahnovú. Pred nanesením treba balením vždy poriadne potriasť a premiešať jej obsah, lebo inak sa zvykne tekutá časť oddeľovať. Jej vôňa nie je práve najpríjemnejšia, vonia ako more a bahno dokopy. Ale po nejakom čase si viete na to zvyknúť a prestane Vám to vadiť. Farbu má sivo-zelenú, na pleti schne do svetlejšej zelenej a tiež sa bezproblémovo zmýva. Na pleti sa odporúča nechať masku pôsobiť 3-10 minút, aby sa predišlo podráždeniu. Našťastie, v mojom príde sa žiadne podráždenie nekonalo, celý čas jej pôsobenia z nej mám príjemný pocit. Pleť je po umytí jednoznačne krajšia a čistejšia už na pohľad a veľmi jemná na dotyk. Myslím, že množstvo čiernych bodiek sa zmenšilo, ale najmä maska pomáha zhojiť už existujúce nedokonalosti. Takže väčšinou to vyzeralo tak, že som jeden deň použila masku Avon a ďalšie dni som pleť liečila touto maskou od Kawar. Určite odporúčam, naozaj som si ju obľúbila. Balenie s objemom 150 ml kúpite za cenu okolo 6 eur.  

Používate masky? Aký typ máte najradšej? Ktorá maska je Vaša obľúbená? 

4 komentáre:

  1. Ta druhá maska vypadá skvěle, vůbec ji nepoznám. Taky velmi ráda používám pleťové masky. Momentálně střídám Loreal a Yves Rocher. :-)
    welcometomyworld

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja momentálne skúšam 3, ktoré sú pod 1 euro, idem totiž urobiť článok - Balea, Ziaja a Cien. No zatiaľ ma neoslovila ani jedna, v minulosti som ale stále kupovala bahennú masku od Himalaya. Potom bolo obdobie bez akýchkoľvek masiek a teraz sa k nim zase vraciam, v Bille pozriem aj na túto. Skúsim ju tiež.

    Lumi z Recenzie-Kozmetiky

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019