7.17.2018

Holenie s olejom


Krásny utorkový podvečer prajem. Aký produkt používate na holenie? Niekto používa penu, niekto gél, niekto nič. Ja si neviem predstaviť, žeby som si holila len vlhkú pokožku, na to je veľmi citlivá a rýchlo sa podráždi. Nedávno som objavila v katalógu Avon olej na holenie Soft & Smooth z radu Skin so Soft. Niekedy patril tento rad medzi moje obľúbené, tak som si povedala, že po dlhom čase skúsim z ich sortimentu ďalšiu vecičku. Popis na obale je skôr stručný, ale údajne ide o vyživujúci produkt s obsahom bambuckého masla. Výrobca odporúča olej naniesť na vlhkú pokožku a holiť ako zvyčajne. Následne sa má pokožka opláchnuť. Olej sa predáva v priehľadnej tube a zabalený je ešte v modro-bielej krabičke. Produkt má objem 150 ml a kúpite ho za cca  4 eurá. 


Olej v balení má príjemnú zlatistú farbu. Konzistencia je skôr tekutá, kým nie je von z balenia, môže Vám pripomínať akýkoľvek iný tekutý produkt. Je veľmi príjemne parfumovaný. Hrozne ťažko sa mi vôňa opisuje, lebo v nej necítim žiadnu konkrétnu zložku. Vôňa je ale čistá, skôr ovocná a fakt veľmi príjemná. 


Olej sa teda nanáša na vlhkú pokožku, na ktorej vytvorí mliečne zafarbený, šmykľavý film. Na pokožke nedokáže vytvoriť bohatú penu. Tu ja vidím trochu kameň úrazu, pretože podľa peny aspoň viem, kade som už žiletkou prešla. Pri oleji to je trochu ťažšie sledovať a niekedy možno zbytočne dráždim žiletkou miesto, ktoré by som už nemusela. Druhou vecou ktorá mi dosť vadí je to, že olej hrozne z pokožky steká a všade okolo je potom bordel a šmýka sa. Zatiaľ som ešte neprišla na nejaký trik, ako tomu zabrániť. Pokožka po oholení pomocou oleja je hladká a jemná na dotyk, olej holenie celkom uľahčuje. Avšak, aj napriek  tomu  musím  po oholení použiť nejaký upokojujúci produkt, alebo aspoň telové mlieko či maslo, inak je pokožka podráždená a citlivá na dotyk. Ja teda asi ostanem skôr pri pene na holenie, ale viem si predstaviť, že aj olej si nájde svojich fanúšikov. 

Používate na holenie penu, gél alebo niečo iné? Skúšali ste už použiť na holenie olej? Skúšali ste tento produkt?

4 komentáre:

  1. Nepužívala som ešte žiaden olej a ani tento konkrétne, mojou stálicou je gél na holenie od Balei Aloe Vera, taktiež mám citlivú pokožku a bez gélu mám mega začervenanú aj polovicu dňa.

    Lumi z Recenzie-Kozmetiky

    OdpovedaťOdstrániť
  2. S holícím olejem ještě zkušenost nemám, ale asi zůstanu u svých gelů. :-)
    welcometomyworld

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019