7.14.2018

Netradičné púdrovanie + giveaway


Prajem krásnu sobotu! Jedna z vecí, do ktorej si myslím, že nie je potrebné investovať nejaké mega peniaze je púder. Púdre či už z drogérie alebo parfumérie sú väčšinou skvelé a robia svoju prácu tak ako majú. Ja ale všeobecne preferujem sypké a transparentné, a tam sa nám výber už trochu zužuje. Ale pred nejakým časom mi ElNino ponúklo na otestovanie balíček púdrov od značky Ecocera, ktorý som s radosťou prijala a ktorý mi otvoril nové obzory púdrovania. Balíček obsahoval 3 sypké púdre (bambusový, ryžový a banánový) a 1 kompaktný  (ryžový). Značka Ecocera ma zaujala už dávnejšie, okrem púdrov nájdete v ich ponuke práškové masky a zaujímavý produkt - micelárny koncentrát, o ktorom nedávno písala Lucka. Púdre mám doma už dlhšie, ale chcela som ich všetky poctivo otestovať a napísať Vám poriadnu recenziu, takže mi to trvalo. Poďme k tomu, čo majú všetky púdre spoločné. Všetky majú jednoduché a funkčné balenie v mojej obľúbenej kombinácií bielej a zelenej. Sypké púdre sú balené v klasickej plastovej dóze. Vnútri sa nachádza labutieka na nanášanie a obsah je pred prvým použitím chránený fóliou. Osobne mám radšej plastové "zátky", lebo keď raz odlepíte fóliu, už produkt nemôžete veľmi prenášať, lebo sa Vám bude rozsypávať. Sú skôr teda na domáce použitie. Kompaktný púder tiež obsahuje labutieku a balenie je vybavené aj zrkadlom. Každý púder bol balený v samostatnej krabičke, na ktorej sa mi páčil roztomilý detail rastlinky na vrchu. Všetky sú namleté veľmi jemne a na ich nanášanie sa mi najviac osvedčil hustý štetec. 
Prvým testovaným bol banánový púder Banana Story. Pokiaľ poznáte banánové púdre, isto viete, že sa dajú použiť na celú tvár na farebnú korekciu, sú vhodné na tzv. baking, ale môžete ich využiť aj na kontúrovanie. Ja som v minulosti skúšala banánový púder od Revolution. Banánový púder Ecocera má oproti tomu od Revolution svetlejšiu farbu a je jemnejšie namletý. Po nanesení na pleť veľmi pekne matuje (ideálny pre normálnu aj mastnú pleť) a fixuje makeup. Výborné na tom je to, že farbu makeupu veľmi nemení, len jej dáva taký jemný, ľahký žltý nádych. Ideálny produkt na použitie, ak má Vaša pleť žltý podtón. Balenie obsahuje 15 g a za cca 2 týždne používania mám pocit, že som skoro nič z neho neminula. Stojí 4,44 eur. 
Druhým testovaným bol sypký ryžový púder Fixer. Ryžové púdre boli v minulosti hojne používané a cenené najmä v Ázií, čo je asi logické. Aziatky ním dokonca dosahovali biely odtieň pleti, ktorý bol u nich tak žiadaný. Konzistenciou je ozaj jemný, jemnučký a akoby sa trochu lepil, veľmi mi pripomína škrob na varenie Okrem toho, že skvele zafixuje líčenie a zmatní pleť, vytvára na nej aj krásny zamatový, hladký finiš. Je bielej farby, ale po nanesení je transparentný, takže si ho na pleti ani nevšimnete. Samozrejme, treba si dávať pozor na množstvo produktu, pretože ak to preženiete, bude ho vidno. Ja som si našla na to taký systém, že si trochu púdru vysypem do vrchnáka, ponorím tam štetec a potom ním trochu pokrúžim, aby sa púder rovnomerne rozložil na štetec a jemne oklepem. Vtedy viem, že na štetci mám akurát toľko produktu, koľko potrebujem. Púder má trochu slabšiu matujúcu schopnosť, preto ho odporúčam skôr pre majiteľky normálnej až zmiešanej pleti. Aj na mastnej spraví svoju prácu, ale bude treba po niekoľkých hodinách použiť matujúci obrúsok a púder naniesť opäť. Fixačná schopnosť je ale výborná. Fixer má rovnako ako Banana Strory 15 g a stojí 4,44 eur. 
Veľmi dobrým doplnkom k sypkému Fixer púdru môže byť kompaktný zmatňujúci púder Rice. Opäť veľmi jemné namletie, no konzistencia je suchšia a nie taká škrobovitá, ako má Fixer, neide totiž o jeho kompaktnú verziu, pretože zloženie sa líši. Nie je primárne určený na fixáciu líčenia, ale skôr na zmatnenie pleti. Vhodný je podľa mňa aj pre mastnú pleť. Rovnako si viem dobre predstaviť aj kombináciu tejto dvojice - Fixer si nanesiem doma vrámci líčenia a v prípade potreby si pleť prepúdrujem Rice. Farba stále zostáva transparentná a na pleti neviditeľná. Z balenia sa na štetec naberá dobre, jemne síce práši, ale nemusíte sa báť, že Vám zašpiní oblečenie. Zo všetkých testovaných púdrov sa míňa najrýchlejšie, čo je však vzhľadom na balenie a konzistenciu logické. V balení sa nachádza 10 g púdru a jeho cena je 3,26 eur. 
Posledným testovaným je ten, ktorý si najviac získal moje srdce a zamilovala som si - sypký bambusový púder Absorbent Sebum. Ako jeho názov napovedá, ide o púder určený primárne na dokonalé zmatnenie pleti. Opäť tu vnímam ľahko inú konzistenciu. Púder je stále jemne namletý, ale v porovnaní s ryžovým je trochu hrubší, skôr pripomína Banana Story. Na pleti je dokonalý. Finiš, ktorý s ním dosiahnete je zamatovo-hladký, matný a neskutočne trvácny. Kombinácia tohto púdru s milovaným Colorstay makeupom pre mňa znamená dokonale matnú pleť celý, celučičký deň. Ak ste majiteľky mastnej pleti, dokonca aj veľmi mastnej (ako ja), toto je púder  pre Vás a určite by ste ho mali vyskúšať. Balenie obsahuje 8 g produktu. V čase písania recenzie nie je na eshope dostupný, ale predpokladám, že ho čoskoro naskladnia a jeho cena bude rovnaká, ako u ostatných produktov. Určite však stojí za to počkať si naň. Lebo je to láska. 

Čo dodať na záver. Mám doma zásobu púdrov asi tak na dva roky :). Ale vy určite púdre Ecocera vyskúšajte, nemáte čo stratiť. Sú fakt výborné a plnia to, čo sľubujú. A dokonca mám pre Vás aj možnosť jeden vyhrať! Na mojom blogovom instagrame, ktorý nájdete ako @heavenowl prebieha v týchto chvíľach giveaway o kompaktný Rice Matte Powder. Pozývam Vás. 

Skúšali ste už tieto púdre? Používate púdre? Aké preferujete - kompaktné alebo sypké? 

Ďakujem eshopu ElNino za možnosť otestovať tieto produkty a zároveň za venovanie produktu do giveaway. 

4 komentáre:

 1. Jééj, pamätám, že raz som u teba vyhrala súťaž ešte pod starou prezývkou a zapojím sa po dlhej dobe znovaa :) Už ťa sledujem na Instagrame :)

  Púdre vyzerajú všetky super ale najviac ma zaujal asi ten ryžový a potom bambusový. Más pravdu, že transparentné robia skoro všetky podobnú prácu ale zase niektoré strašne zaliezajú do vrások a na to treba dávať bacha.

  Lumi z Recenzie-Kozmetiky

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teším sa :)
   Prosím ťa, zapoj sa ešte aj priamo na instagrame :)

   Odstrániť
 2. Tak pudry vypadají zajímavě, nejvíce mě zaujal ten banánový :).

  TheBlondieTale

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019