8.07.2018

Dokonalé obočie


Krásny utorok! Len pre mňa škoda, že už je utorok, pretože zajtra mi končí dovolenka a pôjdem späť do práce. Dnešný deň trávim celý vo vlaku, lebo sa vraciame domov z výletu v Čechách. Keď cestujem, nezvyknem sa veľmi líčiť. Nejak sa mi nechce nanášať makeup či tiene, keď mám celý deň stráviť v dopravnom prostriedku. Ale aj napriek tomu chcem aspoň ako-tak vyzerať, preto zvyknem použiť riasenku a niečo na obočie. A práve dva kúsky na obočie, ktoré aktuálne používam Vám chcem predstaviť. Prvou je paletka Eye Brow Travel Kit od značky Bronx. Od niekoho som ju dostala, alebo mi prišla v nejakom boxe, už sa presne nepamätám. Značka pre mňa neznáma, len viem, že je to jedna z novších značiek v sieti parfumérií. Balenie má klasické paletkové, vyrobené z čierneho plastu s logom značky na vrchu. Vnútri sa nachádzajú 3 chlieviky s práškovými tieňmi a celkom použiteľný štetec na nanášanie, ktorý má na jednom konci štetec a na druhom hubku. Čo ma celkom prekvapilo je to, že jednotlivé chlievky nie sú rovnako veľké. Najväčšiu časť zaberá pomerne tmavá hnedá. V menšom objeme je zastúpená svetlejšia, gaštanová hnedá a úplne najmenej je v paletke svetlej, skoro až bielej farby, ktorá zrejme patrí pod obočie a slúži na rozjasnenie. Oba hnedé tiene sú matné, biely v sebe obsahuje maličké množstvo trblietok. Ale fakt minimálne. Pigmentáciu majú pre mňa takú akurát, iba svetlý tieň je viac kriedový a menej pigmentovaný, na účel rozjasňovača podľa je podľa mňa slabý. Pekne chytajú a nemám problém s vyfarbením prázdnych miest v obočí. Jedinú výtku mám k aplikácií, má totiž tendenciu počas aplikácie opadávať na tvár, takže tam treba fakt opatrne. Výdrž je skvelá, cez deň z obočia nemizne, nezotiera sa a ani nerozteká. Večer klasicky odličujem micelárkou, bez ťažkostí. Paletka má 3,2 g a predáva sa za cenu okolo 10 eur. Okrem mojej verzie existuje aj svetlejšia Blonde a tmavšia Dark Brown. 


Druhým kúskom je ceruzka Perfect Brow Sculpting Pencil z radu Mark od Avon. V poslednom čase som si opäť obľúbila používanie ceruziek na obočie, takže nová sa hodí vždy. O balení veľa hovoriť nebudem, akurát toľko, že ceruzka sa z balenia vytáča a tým pádom nemusíte riešiť strúhanie. Na balení mi trochu ale chýba kefka na prečesanie obočia.  Samotná tuha je v tvare obdĺžnika. Odtieň deep brown celkom verne korešponduje s farbou mojich vlasov a pekne sa dopĺňa s tieňmi v paletke. Pigmentácia je suprová, tuha je príjemne mäkká a pohodlne sa používa. Aby ste dostali na obočie dosť farby, tak ani nemusíte nejak špeciálne drhnúť, ide to tak samo. Opäť, výdrž má výbornú, nezmýva a nezotiera sa a veľmi dobre sa dá odlíčiť micelárkou. Ceruzka obsahuje 0,28 g, kúpite ju za cenu okolo 3,50 eur v dvoch odtieňoch - soft brown a deep brown. 


Zvyknete si upravovať obočie, aj keď sa nelíčite kompletne? Aké produkty preferujete na obočie - tiene, ceruzky géliky? 

4 komentáre:

 1. Já jsem si taky velmi oblíbila tužky na obočí. Mezi mé oblíbené patří ty od Essence, protože mají i menší kartáček na víčku.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tú som ešte nemala, zatiaľ mám kefku na posledných zvyškoch od ceruzky S-he, potom si ale budem musieť zadovážiť ďalšiu :)

   Odstrániť
 2. Kedysi som používala tiene na obočie ale veľmi sa strácali počas dňa, prešla som na ceruzky a keďže mám tmavšie obočie a husté, viac mi vyhovujú. S kolekciou Mark nemám po CC kréme veľmi dobré skúsenosti a kvôli tomu sklamaniu ma ani akosi neláka ale možno ceruzka by nebola až tak zlá :)

  Lumi z Recenzie-Kozmetiky

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ju môžem len odporúčať. Tuha je fakt mäkkúčka a kreslí krásne :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019