8.04.2018

Nespútaná s Nomade


Krásnu sobotu! Ak čítate túto recenziu v sobotu, tak Vás pozdravujem z Kutnej Hory, kde si práve dnes užívam svadbu mojej dobrej kamarátky. Priznám sa, že na tento výlet som sa mega tešila, pretože tých pracovných a momentálne aj školských povinností (áno, v lete... :/) mám hojne a chcela som už niekam vypadnúť. Všeobecne si v poslednom čase veľmi užívam rôzne menšie aj väčšie výlety a dokonca mám už zafixovanú aj vôňu k cestovaniu. Totiž, pred nejakým časom som sa úplne zamilovala do novinky parfémovanej vody Chloé Nomade, ktorá už len svojim samotným názvom prezrádza lásku k cestovaniu a objavovaniu. 


Nomade je najnovší prírastok do zbierky vôní značky Chloé, ktoré mám ja osobne veľmi v obľube, takže na novinku som sa pomerne dosť tešila. Vôňa má nádherný sklenený flakón, ktorý je kombinovaný so zlatým kovom na vrchnáku a koženou šnúrkou. Flakón je údajne inšpirovaný tvarom ikonickej Chloé kabelky. 


Recenzie na Nomade sa rôznia, z časti pre to, že vône sú veľmi subjektívne a každý z nás má iný čuch, ale aj preto, že Nomade nie je tuctová vôňa, akých je na trhu kopa a ktoré lahodia väčšine ľudí. Ide o fakt výraznú, intenzívne voňajúcu drevitú, korenistú, chyprovú vôňu s ľahkou dávkou sviežosti a ovocia. Niekomu sa môže dokonca zdať, že ide o pánsku vôňu. Trochu mi svojim charakterom a unikátnosťou pripomína milovanú unisex vôňu Eau de Gaga. Zloženie vône je trochu záhadné, totiž Notino uvádza len 3 základné tóny, ale na webe fragrantica (celý web o parfémoch) som našla širšie zloženie. Takže netuším, ale vôňa je tak komplexná, že sa mi tie 3 základné tóny zdajú málo. 

Hlava: mirabelka, bergamot, citrón, pomaranč
Srdce: frézia, jazmín, broskyňa, ruža
Základ: dubový mach, ambra, pačuli, santalové drevo, biele pižmo

Tesne po nastriekaní cítim najmä niečo svieže a ovocné, predpokladám, že zmes citrusov, ale takú inú, šťavnatú, zrejme vďaka mirabelke. V pozadí je cítiť jemnú kvetinu, ktorou by mohla byť frézia (ktorú ja inak v parfémoch neznášam, ale tu mi vôbec nevadí). Táto kompozícia ostáva nejaký čas rovnaká, potom ale svieže tóny ustupujú a vôňa ostáva skôr kvetinová a dosť drevitá. Vôňa je po nastriekaní pomerne výrazná a určite neodporúčam kupovať naslepo. Určite vyskúšajte vzorku alebo odstrek. Výdrž je nenormálna. Nastriekam ráno pred odchodom do práce, večer pred sprchou ju ešte na pokožke bez problémov cítim, dokonca aj po hodine plávania som ešte zachytila nejaké pozostatky. Na oblečení spokojne vydrží aj do ďalšieho dňa. 


Ak máte radi zaujímavé, netradičné vône, určite odporúčam Nomade vyskúšať. Asi nespôsobí až taký ošiaľ, ako klasická Chloé Chloé, ale to je dobre. Aspoň budem trochu unikátnejšia. K dispozícií je v 3 veľkostiach - 30, 50 a 75 ml. Najväčšie balenie kúpite za niečo pod 70 e (a na notine je aktuálne v zľave, spolu s dopravou zadarmo). 

Skúšali ste už Chloé Nomade? Máte svoju obľúbenú vôňu od Chloé? Akú vôňu používate najčastejšie toto leto? 

2 komentáre:

  1. Ahoj Zuzanko, od Chloe miluji Love, jiné mi nevoní, tuto Nomade jsem ale nezkoušela, musím někde přivonět :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. A ja zas tu Love nepoznám, musím skúsiť :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2019

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2019