1.03.2015

Filmové tipy na január

Keďže som posledné skoro dva týždne preležala skoro celé v posteli s angínou, bol to ideálny čas na pozeranie filmov. Takže dnes taký malý prehľad filmov, ktoré ma zaujali a mohli by sa páčiť aj Vám. Vynechávam samozrejme Interstellar, keďže predpokladám, že ten ste už videli :-) 

http://danielmcinerny.com/the-craft-of-screenwriting/inciting-incident-secret-life-walter-mitty/

Prvým filmom je taká príjemná oddychová komédia. Nebudete po jej zhliadnutí uvažovať nad nejakou hlbšou podstatu, ale isto Vás pobaví a trochu zlepší náladu. Tajný život Waltera Mittyho je o nesmelom a trochu nudnom snílkovi, ktorý je nútený dodať svojmu životu trochu akcie, ak nechce prísť o prácu. A to ho zavedie na rôzne miesta sveta (napr. môj vysnený Island). Vo filme môžete vidieť Bena Stillera a Seana Penna. 

http://www.movies.ie/features/paolo_sorrentino_interview_for_this_must_be_the_place
Sean Penn po druhé vo filme Tu to musí byť ako starnúci rocker Cheyenne. Po vyše 30 rokoch, kedy vôbec nevidel svojho otca sa vydáva na jeho pohreb. Počas rozhovoru s bratom sa dozvedá o životnej posadnutosti svojho otca, ktorú sa rozhodne dotiahnuť do konca. Film, ktorý sa Vám zo začiatku bude zdať ako komédia sa postupne rozvinie do drámy s témou holokaustu, podanou trochu inak ako je zvykom. 

http://msmagazine.com/blog/2014/10/03/whats-missing-from-the-gone-girl-debate-privilege/

O Stratenom dievčati ste isto už počuli. Pre mňa je to asi jeden z najlepších filmov, aké som v roku 2014 videla. Príbeh je jednoduchý, jedného dňa sa Nick vráti domov a zisťuje, že jeho manželka Amy sa stratila. Nič však nie je také ako sa zdá v prvom momente a z Nicka - zúfalého manžela sa stáva hlavný podozrivý. Film nemá núdzu o zaujímavú zápletku, dobré herecké výkony a zapamätateľné detaily. Akurát - nepozerajte týždeň po svadbe (ako my :D). 

http://www.cinecomca.com/2014/09/retour-sur-la-trilogie-before-sunrise-sunset-midnight/

Pre toho, kto má chuť na trochu romantiky a nevadia mu filmy založené na rozhovoroch, určite odporúčam film Pred úsvitom. Američan Jesse a francúzska Celine sa stretnú vo vlaku a rozhodnú sa spolu stráviť nejaký čas vo Viedni. Na film voľne nadväzujú ďalšie dva - Pred súmrakom a Pred polnocou. Vždy točené s odstupom cca 9 rokov 1995-2004-2013.

http://www.patheos.com/blogs/thegodarticle/2014/08/10-life-lessons-from-guardians-of-the-galaxy/

Z oblasti oddychových filmov ma ešte zaujala aj príjemná sci-fi komédia o naozaj zaujímavej skupinke hrdinov, ktorí sa spolu rozhodnú zachrániť galaxiu pred zničením. Zápletka by znela možno obyčajne, keby sa medzi tými hrdinami nevyskytoval ozbrojený medvedík čistotný či humaniodný strom. Strážcovia galaxie ozaj sľubujú výbornú zábavu. 

http://www.bratislava.sk/kalendar/vismo/akce.asp?id_org=700021&id=11071

Pridávam ešte jeden tip na film z našich končín. Konečne po dlhom čakaní som sa dostala k pozretiu slovenského filmu Kandidát. Priznám sa, že prvým impulzom k tomuto filmu pre mňa bola titulná pesnička od Vec-a. Na slovenský film ide o pomerne zaujímavý počin + Marek Majeský. Názor si ale urobte sami. 

http://cabletelevisionbundles.s9.com/blog/tag/the-knick/

Na záver ešte tip na seriál z lekárskeho prostredia. Avšak nie zo súčasnosti, ale odohrávajúci sa okolo roku 1900, kedy lekári objavovali stále nové možnosti liečby rôznych ochorení. Neexistovali napríklad latexové rukavice, takže sa operovalo "naostro" a kokaín bol používaný ako analgetikum. Neodporúčam pozerať tým, ktorí neznesú pohľad na krv a vnútornosti - Knick: Doktori bez hraníc

Aké filmy v poslednom čase zaujali Vás? Videli ste niečo z týchto odporúčaní?

6 komentárov:

  1. děkuju za tipy, už jsem nevěděla, na co koukat :))

    http://gethealthyandfitwithus.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja som si za posledny tyzdne pozrela najlepsiu komediu aka teraz podla mna je - Co sme komu urobili, jednu nie az tak dobru sv. Vincent (ale peknu) a poslednu Noc v Muzeu, na ktoru som isla z recesie,ale uprimne to fakt stalo za to :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022