4.24.2018

Sérum s koncentrovanou kyselinou


Vitajte pri dnešnej recenzii. Určite viete, že jedným z najväčších problémov mojej pleti sú jazvičky po akné. Vyskúšala som už celkom dosť produktov, ale nič nemalo nejaké valné výsledky. Potom som sa kdesi dočítala o produktoch od značky The Ordinary, tak som hľadala čosi, čo by bolo fajn na jazvičky. Na stránke odkiaľ som objednávala odporúčali najmä kyselinu salicylovú a potom kyslinu alfa lipoovú. Keďže salicylka bola vypredaná, siahla som to alfa lipoovej v 5% koncentrácií. Produkt sa teda volá Alpha Lipoic Acid 5%.
Na samotnom balení je potom ale napísané, že ide o koncetrované sérum na rozžiarenie pleti a proti známkam starnutia. O kyseline alfa lipoovovej (ALA) som sa dočítala, že ide o univerzálne použiteľný antioxidant, ktorý v zložení obsahuje síru, vitamíny C a E. Je rozpustná vo vode aj v tukoch a naše telo si ju samo vytvára v bunkách. Má účinok antioxidačný, podporuje vstrebávanie koenzýmu Q10, podporuje detoxifikáciu pečene a je vhodná aj pre diabetikov, lebo podporuje efekt inzulínu. Dá sa dokonca zakúpiť v lekárni vo forme výživového doplnku. Značka The Ordinary je mi osobne dosť sympatická, lebo ich produkty obsahujú presne to, čo je napísané na fľaštičke. Fľaštička je vyrobená z tmavého skla (má UV ochranu), kombinovaná s bielou. Aplikuje sa pomocou kvapkadla. Na jednu aplikáciu si vystačíte s 2-3 kvapkami, takže balenie vystačí večnosť. Samotné sérum je priehľadné, pôsobí trošku mliečne. Nemá žiadnu parfumáciu, ale po nanesení na pleť vonia výrazne rastlinne (ako jedna konkrétna rastlina, ehm). Na pleti vytvára akoby taký mastnejší film, ktorý sa postupne vpije. Sérum používam cca od decembra 2-3 týždenne. Kvôli vysokej koncentrácií kyseliny neodporúča výrobca častejšie používanie. 


Pleť po nanesení trochu poštípkáva, ale nie je to nič nepríjemne a po chvíľke to prejde. Efekt proti jazvičkám ako takým veľmi nepozorujem. Ale je pravda, že pleť vyzerá na pohľad trochu hladšie. Okrem toho je určite rozžiarenejšia a krajšia. Teraz musím používanie už prerušiť, pretože vonku máme slniečko a nechcem si uhnať nejaké podráždenie pleti. V každom prípade nejaký efekt tam určite vidím. Po dopoužívaní si kúpim salicylku. 30 ml balenie stálo necelých 7e. 

Poznáte značku The Ordinary? Skúšali ste nejaký ich produkt? 

4 komentáre:

 1. Značku poznám jen takto z různých blogů, ale zkušenosti s ní nemám. Sérum vypadá zajímavě, ale nějak mě neláká. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mňa tiež spočiatku vôbec nezaujala, ale chcela som jej dať šancu najmä kvôli tým jazvičkám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. O The Ordinary v poslednom čase čítam a pozerám videá na každom kroku, asi by som si už mala od nich tiež niečo objednať :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jo, teraz je okolo nej veľa hluku. Ale myslím, že zaslúžene, majú prevažne dobré recenzie a ceny sú fakt priaznivé :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022