2.21.2022

Dovidenia, stres!

Kneipp Goodbye Stress set


Krásny pondelkový večer prajem. Ktorý deň v týždni je pre Vás najviac stresujúci? Pre mňa je obvykle pondelok, vtedy toho máme v práci vždy celkom dosť. A ako so stresom bojujete? Ja sa rada idem po práci prejsť, stačí mi aj tých 15 minút, kým prídem domov. Alebo idem na prechádzku okolo rieky. Niekedy potrebujem byť sama so sebou v myšlienkach, inokedy chcem spoločnosť. Dosť sa to líši aj podľa toho, aký konkrétne deň bol. A jeden z príjemných rituálov, ktorý prevádzkujem každý večer je teplá sprcha, zásadne s nejakým voňavým sprchovým gélom. Momentálne mi spoločnosť robí darčeková kazeta Goodbye Stress od značky Kneipp. Mimochodom, na konci recenzie Vás čakajú aj tipy na zvládanie stresu. 


Kneipp Goodbye Stress gift set


Značku Kneipp mám rada, lebo vo mne evokuje pohodu, oddych, relax, wellness. Zloženia produktov obvykle obsahujú množstvo prírodných olejov či výťažkov. Preto som sa potešila, keď som dostala možnosť otestovať práve niečo zo sortimentu tejto značky. A čo by mi lepšie pomohlo vylepšiť môj pravidelný večerný rituál, ako práve produkty Goodbye Stress? Darčeková kazeta obsahuje dva produkty - sprchový gél a telové mlieko. Oba produkty majú rovnakú parfumáciu vodnej mäty a rozmarínu (unisex), ale parfemácia nie je úplne totožná (o tom viac nižšie). Okrem samostatného gélu, telového mlieka a darčekovej kazety nájdeme v tomto rade ešte aj produkty do kúpeľa (soľ a olej). 


Kneipp Goodbye Stress Body Wash


Sprchový gél Goodbye Stress má priehľadnú tubu s mojím obľúbeným vyklápacím vŕškom. Celá tuba je stabilná a bezpečne dokáže stáť aj na vrchnáku, takže nebude problém z balenia vydolovať aj posledné zvyšky produktu. Balenie pôsobí tak vodne, priehľadná časť je farbená mierne na modro, samotný gél je však priehľadný. Konzistenciou ide o trochu hustejší gél, ktorý na vlhkej pokožke dobre napení a dobre sa zmýva. Nelepí, nepremasťuje, proste umyje a urobí svoju prácu. Pokožku po sprche nevysušuje. Parfemácia sprchového gélu je trochu ostrejšia, výraznejšia, sviežejšia, bylinná a jemne citrusová spočiatku. 

+ dobrá konzistencia, nevysušuje, dobre sa zmýva, výrazná parfumácia

- nenašla som 


Kneipp Goodbye Stress body lotion


Druhým produktom je telové mlieko Goodbye Stres v tube, ktorá stojí na vrchnáku a nie je priehľadná. Telové mlieko je biele, opäť skôr hustejšej konzistencie. Na dôkladné hydratovanie pokožky nie je potrebné nanášať veľké množstvo. Mlieko má tendenciu zanechávať pri rozotieraní biele šmuhy, ale dajú sa pohodlne rozotrieť bez väčších problémov. Vpíjanie do pokožky je celkom rýchle, na povrchu ostáva síce ľahký film, ale nie mastný ani lepkavý a po pár chvíľach sa stratí, takže obliekať sa môžete takmer ihneď po nanesení. Hydratačná schopnosť je veľmi dobrá, teraz v chladnom počasí si ho moja pokožka užíva. Telové mlieko je určené pre normálnu až suchú pokožku. Oproti sprchovému gélu má jemnejšiu, krémovejšiu parfumáciu. 

+ hydratačná schopnosť, rýchlosť vpíjania, jemnejšia parfumácia

- pri nanesení väčšieho množstva biele šmuhy, ľahký film po nakrémovaní na pokožke


Čo odporúčame proti stresu klientom v práci? Je to veľmi individuálne, ale určite veci, pri ktorých dokážete vypnúť myšlienky alebo ako sa vraví "vyvetrať hlavu". Pre niekoho je to šport, tanec, beh, chôdza, niekto chce ísť s kamarátkou na koláčik, kávu. Niekomu vyhovuje oddychovať pri jóge alebo nejakej kreatívnej činnosti. Iní oddychujú pri upratovaní, varení, pečení. Tí, ktorí majú radšej lenivý oddych si môžu pustiť obľúbený film, seriál či zahrať spoločenskú hru. Za mňa sú super aj rôzne formy dychových cvičení, relaxácií či meditácií (a aj modlitba). Čo ešte môže pomôcť zvládať stres? Dobrá výživa, pravidelný pohyb, pravidelný a dostatočný spánok, príjemná spoločnosť a najmä, naučiť sa oddeliť prácu od domáceho života. 


Ako zvládate stres Vy? Aký je Váš obľúbený spôsob boju so stresom? Aké sú Vaše skúsenosti so značku Kneipp?


* ďakujem eshopu ElNino za poskytnutie produktov na testovanie

2 komentáre:

 1. Ahoj, jejich sůl jsem měla, byla moc příjemná. ☺
  https://monalisabeautyeri.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že tie soli od nich sú už tak trochu legendárne :)

   Odstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022