2.07.2022

Kozmetické prekvapenia

Bohemia Herbs Dr.Max Urban Decay Perversion


Krásny pondelkový večer prajem! Kozmetika a jej účinky nikdy nie sú vecou zaručenou. Mne sa už mnohokrát stalo, že som si kúpila nejaký produkt, tešila som sa na jeho ospevované účinky a nakoniec to bolo na houby. Samozrejme, každý máme svoju pokožku či svoje vlasy a preto nie u všetkých bude produkt reagovať želaným spôsobom. A potom sú tu aj veci, od ktorých veľa neočakávame a napriek tomu prekvapia. Ja som dnes vybrala trojicu takýchto produktov, od ktorých som veľa nečakala a prekvapili ma. 


Urban Decay Perversion

Urban Decay Perversion effect


Prvým produktom je riasenka Perversion od Urban Decay. Hoci UD považujem za jednu zo špičiek v rámci kategórie dekoratívky a milujem ich Naked paletky aj tekuté makeupy, od tejto riasenky som veľké očakávania nemala. Totiž, recenzie na UD riasenky som videla skôr rozpačité. Okrem toho, cenovo sa pohybujú vo vyšších kategóriách a obvykle vieme kúpiť omnoho lepšie kúsky v drogérkovej sekcii za zlomové ceny. Ja som teda v prípade tejto riasenky šla do experimentu. Ako vidíte, je to len miniatúra, keďže som ju mala v nejakom vianočnom balíčku. Balenie je skôr jednoduché, úzka tubička, krásne lesklá, evokujúca kov s fialovými nápismi. Kefkú má klasickú, štetinkovú, patriacu do kategórie väčších. To bol pre mňa prvý kameň úrazu, keďže ja osobne preferujem kefky gumové alebo plastové a s kratšími štetinkami. Prvý pokus nedopadol najslávnejšie, ale kefka nebola úplne rovnomerne pokrytá farbou (riasenku som mala nejakú dobu v šuflíku, kým som ju začala použivať). Bolo potrebné trochu pretrepať a niekoľkokrát kefkou v balení prejsť hore dole. A potom to už bolo o inom. Nehovorím, že som z nej úplne odvarená a je to najlepšia riasenka akú som vyskúšala. To nie. Ani efekt umelých rias s ňou nedosiahnete, ale výsledok sa mi páči. Pôsobí prirodzene, ideálne na bežný deň. Riasy sú prirozdené, jemne zvýraznené, predĺžené a oddelené. Čo ma veľmi teší, že po nalíčení nestvrdnú, ako pri iných riasenkách. Zachovávajú si svoju jemnosť, ohybnosť, mäkkosť. Počas dňa drží, rozmazala sa mi snáď len 1x, keď som šla do práce počas snehovej fujavice a namočila sa mi tvár. 

+ jemné zvýraznenie, predĺženie, fajn konzistencia, flexiblné riasy po nanesení

- efekt nie je výrazný, štetinová kefka, cena


Bohemia Herbs Med&Kozí mléko


Druhým produktom je zvláčňujúce telové mlieko Med&Kozí mléko od Bohemia Herbs. Pri produktoch telovej starostlivosti si obvykle vyberám produkty voňavé, lebo to proste mám rada. Priznám sa, že také bez vône ma vôbec nebavia a ak ich mám doma, ostáva na nich rad ako na posledné, nechce sa mi ich používať a dlho stoja na stolíku. Toto telové mlieko som dostala a s jeho efektom som spokojná. Balenie v tomto prípade ide mimo mňa, ale kozička je milá. Má tuhšiu, hustejšiu konzistenciu a trochu ťažie sa z balenia vytláča. Parfemácia je jemná, presne taká, akú si predstavíte pri spojení mlieka a medu. Je jemná, nevtieravá, mne trochu pripomína klasickú "nivea" vôňu. Rozotiera sa jednoducho, nezanecháva na pokožke biely film a vpíjanie je extrémne rýchle. Pokožka ostáva jemne prevoňaná, na dotyk je hydratovaná a hladká. Vôbec nie je lepkavá. V zložení obsahuje konopný olej, extrakt z medu a kozieho mlieka aj pantenol. Keďže neide o produkt prírodnej kozmetiky, nájdeme tam aj parabény a vazelínu. Tieto zložky v kozmetike sa snažím používať čo najmenej. 

+ dobrá hydratácia, nepremasťuje zbytočne, expresné vpíjanie

- zloženie s obsahom parabénov a vazelíny


Dr.Max Moisturizing krém na ruky


Posledným, tretím kúskom je opäť darovaný produkt, hydratačný krém na ruky Moisturizing Hand Cream od Dr. Max. Balenie je tubičkové, stojace na vrchnáku, jednoduchého dizajnu v bielo-ružových farbách. Dobre sa z balenia vytláča. Krém samotný má hustejšiu konzistenciu a je skôr mastnejší, takže zanecháva niekoľko minút po nanesení na pokožke film. Vpíjanie je pomalšie, treba mu dať trochu času, ale stojí to za to. Efektom je to úplná lahoda, ruky sú perfektne hydratované. Navyše, v tejto nenápadnej tubičke sa nachádza parfemácia mojich snov. Vonia po muškátovom hrozne, ktoré ja milujem, nielen jeho chuť ale aj jeho výraznú, sladkú vôňu. A aby to bolo ešte lepšie, vôňa sa na pokožke aj celkom udrží, takže si ju môžem užívať dlhší čas. Ja obvykle krémy na ruky počas dňa nepoužívam, až večer pred spaním a na to je tento kúsok úplne ideálny. Natriete a pred spaním si môžete užívať krásnu relaxačnú hroznovú vôňu. Ruky sú ráno vláčne, hebké a ani ranné umývanie ich nevysuší. V zložení sa nachádza olivový olej, pantenol, olej z hroznových jadierok a rovnako aj tu nájdeme parabény a vazelínu. 

+ výborná hydratácia, dokonalá vôňa

- zloženie s obsahom parabénov a vazelíny, dlhšie vpíjanie


Máte aj vy také produkty, od ktorých ste veľa nečakali a prekvapili Vás? Poznáte tieto produkty?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022