7.18.2022

Kozmetické Q+A


 

Príjemný pondelkový a prázdninový podvečer prajem! Je ešte niekto, kto neprepadol nákupu kozmetických produktov s účinnými látkami? Už prešlo pár rokov odkedy sa na naše poličky začali vkrádať vitamín C, niacinamid, retinol, kofeín či zinok. Ja som fanúšikom už od začiatku a dnes Vám chcem priniesť pár informácií o značke, ktorá stavia na účinných látkach a zároveň nezruinuje naše peňaženky a domáce rozpočty. Poznáte značku Q+A?

 


Q+A je britská značka, pochádzajúca z mesta Norfolk, kde sa nachádza aj ich továreň. Ide o značku, ktorá vo svojich produktoch nepoužíva silikóny, umelé parfumácie a minerály olej, netestuje na zvieratách a väčšina jej produktov je vhodná aj pre vegánov. Produkty obsahujú vysoký podiel prírodných zložiek, ktoré podporujú regeneráciu pleti a riešenie špecifických kožných problémov. Produkty majú jednoduché, veselé a farebné balenia, ktoré odkazuje na konkrétnu hlavnú ingredienciu (napr. tyrkysové sú produkty s niacinamidom). Ja som od značky vybrala na testovanie 3 produkty.

 


Prvým produktom, ktorý je mojim jednoznačným favoritom je čistiaci pleťový balzam Grapefruit Cleansing Balm. Ide o hydratačný, upokojujúci a osviežujúci produkt, ktorého úlohou je najmä dokonale odlíčiť a vyčistiť pleť. Je vhodný pre všetky typy pleti. Používam ho ako prvý krok pri čistení. Balenie je jednoduchá tubička, ktorá stojí na vrchnáku, v bielo-žltej kombinácií. Produkt sa vnútri pravdepodobne oddeľuje na tekutú a tuhú zložku, preto je nutné ho pred použitím trochu pretrepať. Na pleť nanášam množstvo asi vo veľkosti čajovej lyžičky. Ide o hutnejší, mastnejší biely, mliečny balzam a jemnou vôňou grepu. Nanášam na suchú, nalíčenú pleť. Postupne ho rozotriem a rozmasírujem na celú pleť, vrátane očí a pier. Krásne roztopí ako makeup, tak aj riasenku, očnú linku aj matný tekutý rúž. Následne z pleti zotriem pomocou jemne vlhkého mokrého tampónu a dočistím klasickým čistiacim gélom. Po jeho použití ostáva na pleti trochu mastnejší pocit, ale vzhľadom na obsah olejov v zložení je to očakávané. Pleť nedráždi, za mňa len pozor, aby sa nedostal do očí. Tam odporúčam skončiť pri nanášaní a začínať pri stieraní tampónom. V zložení nájdeme: mandľový olej, zeleninový olej, skvalán, ricinový olej, kakaové maslo, olej z grepovej šupky.

+ výborná čistiaca schopnosť, príjemné a komfortné používanie, nedráždi pleť, príjemná parfumácia

- trochu mastnejší pocit pleti po použití
Druhým produktom, ktorý som si obľúbila je pleťové sérum so zinkom ZINC PCA Facial Serum. Sérum je určené mastnej, zmiešanej a problematickej pleti a sľubuje, že si poradí s mastnotou, nedokonalosťami, pleť zhydratuje, upokojí, spevní, nabije kolagénom a má aj anti-age účinok. Zinok PCA je zložka, ktorá je multifunkčná - reguluje tvorbu mazu, napomáha pri boji s akné, hydratuje, má antimikrobiálne a antiplesňové účinky. Sérum od Q+A sa nachádza v hnedej fľaštičke s kvapkátkom a nálepkou v kombinácií bielej a tmavomodrej farby. Samotné sérum je priehľadné, tekuté a na celú pleť potrebujete 3-4 kvapky. Je bez parfumácie, hoci má miernu vôňu/zápach, zjavne podľa ingrediencií v zložení. Ja ho používam ráno ako súčasť rannej rutiny, namiesto niacinamidu. Po aplikácií na pleť sa veľmi rýchlo vpije, nezanecháva pleť ani mastnú a ani lepkavú. Mám vypoužívanú už asi polovičku balenia a myslím, že najlepší efekt vidím práve na korekcii mastenia pleti a hydratácií. Vplyv na nedokonalosti veľmi hodnotiť nebudem, keďže u mňa sa to viaže skôr na hormonálne zmeny.

+ nemastná konzistencia, rýchle vpíjanie, dobrá korekcia mastenia pleti

- čudná ne-parfemácia
Tretím produktom je kofeínové sérum na oči Caffeine Eye Serum. Kofeín je už prefláknutá ingrediencia, ktorá sa používa najčastejšie práve v produktoch na očné okolie, pretože pôsobí na mikrocirkuláciu krvi, teda pôsobí na kruhy a opuchy pod očami, výnimočne dokáže aj jemne vypnúť a natiahnuť pokožku viečok. Toto sérum sľubuje redukciu opuchov, tonizáciu pleti a zosvetlenie tmavých kruhov pod očami. Balenie je malá tubička, pod vrchnákom ktorej sa nachádza roll-on na aplikáciu produktu. Samotné sérum je hnedastej farby, tekutej ale hutnejšej konzistencie, možno aj trochu olejovej a je bez parfemácie. Už samotné nanášanie pomocou roll-onu je pre pleť osviežujúce a upokojujúce. Sérum sa rýchlo vpíja, očné okolie hydratuje a osviežuje. Ja osobne netrpím veľmi na kruhy pod očami ani na nejaké extra opuchy, takže tento efekt veľmi posúdiť neviem, ale osvieženie očného okolia je u mňa vždy vítané. Jedinou jeho nevýhodou je roll-on, z ktorého trochu produktu vyteká, takže pri cestovaní ho treba mať zabalený osobitne vo vrecúšku, alebo v servítke, aby sa nezašpinilo všetko ostatné. Produkt obsahuje probiotiká, výťažky zo zeleného čaju, granátového jablka a kofeín.

+ osvieženie očného okolia, hydratácia, zjemnenie

- roll-on, z ktorého produkt vyteká. 


Máte skúsenosť so značkou Q+A? Skúšali ste tieto produkty? Čo Vy a produkty s účinnými zložkami? Ktorá zložka je Váš favorit?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022