7.04.2022

Wonder Extension alebo Euphoric?

Avon Euphoric, Rimmel Wonder Extension
 

Krásny horúci pondelok prajem! Riasenky recenzujem z dekoratívnej kozmetiky asi úplne najradšej. Obvykle si viem vytvoriť názor pomerne rýchlo a málokedy sa stane, že ho počas používania zmením. Zároveň je to asi jediný dekoratívny produkt, ktorý je mojim spoločníkom každý jeden deň. Pôvodne mala byť táto recenzia len o riasenke Euphoric od Avonu, ale rozhodla som sa nakoniec pre porovnanie s riasenkou Wonder Extension od Rimmel. Prečo? Čítajte ďalej.

 

Poďme sa najskôr pozrieť na to, čo o jednotlivých riasenkách hovoria výrobcovia:

- Avon Euphoric by mala pôsobivo zhusťovať, predlžovať riasy a dodávať im vejárovitý efekt. Riasenka obsahuje ultra čierny pigment, ktorý dodáva riasam unikátnym vzhľad a keratín s ricínovým olejom, ktoré dodajú ľahkosť a riasy nadzdvihnú. Okrem toho má riasenka perfektne tvarovanú kefku v tvare presýpacích hodín, ktorá nenechá ani jednu riasu náhode. 

- Rimmel Wonder Extension je predlžujúca riasenka, ktorá by mala zanechávať efekt predĺžených rias, ktoré sú plné, dlhé a oddelené. Riasenka má špeciálnu "naťahovaciu" textúru, ktorá pri nanášaní riasy reálne predĺži. Kefka je tvarovaná tak, aby nalíčila a predĺžila každú riasu. Výrobca sľubuje konzistenciu, ktorá je bez zhlukov, ktorá sa nerozmazáva a ľahko odličuje.


Avon Euphoric

Rimmel Wonder Extension

Balenie oboch riaseniek je tubičkové, trochu sa na seba aj podobajú. Euphoric má balenie v matnom striebornom-fialovom, akoby holografickom odtieni s výrazným nápisom v rosegold farbe. Wonder Extension je naopak veľmi lesklá, zrkadlová a na balení sa prelínajú farby, od fialovej, cez ružovú a zlatú až k zelenkavej. Nápisy sú nenápadnejšie, čierne.


Avon Euphoric brush
Avon Euphoric kefka

Rimmel Wonder Extension brush
Rimmel Wonder Extension kefka

Kefky oboch riaseniek patria do kategórie tých väčších. Euphoric má kefku v tvare presýpacích hodín, klasickú štetinkovú. Naberá menšie množstvo produktu. Manipulácia pri líčení je dobrá. Wonder Extension má kefku plastovú, na konci užšiu a postupne sa rozširujúcu. Produktu naberá pomerne veľa, takže je fajn si ju pred použitím trochu poobtierať. K samotnému nanášaniu nemám žiadne výhrady. 


oko bez riasenky

Avon Euphoric

Rimmel Wonder Extension

Euphoric je konzistenciou skôr suchšia riasenka, ktorá v jednej vrstve ponúka podľa mňa len jemné zvýraznenie, ktoré pôsobí pomerne prirodzene. Je možné ju vrstviť, ale za mňa opatrne, pretože hrudkuje. Je pravda, že pri jednej vrstve sú riasy veľmi ľahké a flexibilné, pekne vytočené. Pri nanášaní opadáva pod oči a rovnako, opadáva aj počas dňa. Keďže som ju mala so sebou v Prahe, kde som fakt nemala čas a chuť to kontrolovať každú chvíľu, tak som si kúpila práve Wonder Extension. Jej efekt je iný. Jednoznačne riasy najmä predĺži a fakt zvýrazní. Vďaka mokrejšej konzistencii má však tendenciu ich aj trochu zlepiť dokopy. Avšak drží výborne, neopadáva, nerozmazáva sa. Obe sa odličujú bez ťažkostí. 


Za mňa je z tejto dvojice víťazom riasenka Wonder Extension, viac sa mi páči jej efekt na očiach, neopadáva pod oči ani pri nanášaní, ani počas dňa. 


Skúšali ste tieto dve riasenky? Aká bola Vaša skúsenosť? Akú riasenku aktuálne používate?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022