10.31.2022

Poľská trilógia - Gdansk so Ziajou (I.)


Krásny posledný októbrový deň prajem. Keby ste mi začiatkom tohto roka povedali, že tento rok absolvujem až dve dovolenky a víkend v Poľsku, určite by som Vám neverila. Ale presne tak sa stalo. Počas svojich pobytov som zistila, že Poľsko je fakt prekrásna krajina a veľmi travel-friendly. V najbližších troch blogových postoch Vám napíšem máličko z mojich poľských výletov, a zároveň predstavím produkty, ktoré sa mi s týmito výletmi spájajú. Dnes začneme krásnym mestom na severe - Gdanskom, ktorým je inšpirovaný aj kozmetický rad GdanSkin poľskej značky Ziaja. Do Gdansku sme leteli z Krakowa Ryanairom. 


brehy rieky MotlavyGdansk je jedno z najväčších a najstarších poľských miest. Leží pri Baltskom mori a priamo cez mesto tečú rieky Visla a Motlava. Vďaka tejto polohe bolo mesto už v minulosti veľmi rozvinuté v oblasti lodného obchodu. A samozrejme, bolo často terčom záujmu o obsadenie a získanie moci inými krajinami. Počas druhej svetovej vojny bol Gdansk pod nadvládou nacistov a na konci vojny ho kompletne vypálili a zničili (dokonca 2x). Väčšina budov je teda replikou tých pôvodných. My sme tu strávili necelý týždeň koncom júla. Okrem samotného Gdansku sme si spravili výlet aj k moru, ale o tom nabudúce. Krásnemu mestu Gdansk sa rozhodla vzdať hold aj poľská značka Ziaja, ktorá tu sídli. Z radu Gdanskin som mala možnosť otestovať 4 produkty - sprchový gél, telový peeling, telový balzam a krém na ruky. Balenie všetkých produktov je jednoduché a funkčné. Farebne ide o kombináciu najmä bielej a modrej. Každý produkt na sebe nesie ilustráciu niektorej z pamiatok v Gdansku. Parfemácia produktov je podobná, veľmi jemná, nevtieravá. Výrobaca na obale uvádza inšpiráciu pobrežím mora, no pre môj nos ide o vôňu krémovo-kokosovú. Produkty sú určené najmä pre suchú pokožku."hlavné" námestie v Gdansku


Prvým produktom je gylcerínový sprchový gél. Gél má krásnu krémovú konzistenciu mliečnej farby, ktorá vytvára jemnú penu na pokožke. Obsah glycerínu je v konzistencii cítiť, je taká jemne mazľavá, ale nie nepríjemne. Na pokožke nechá po osprchovaní jemný film, ale nemyslím tým mastnostu, skôr takú výživnú vrstvičku. Na obale produktu sa nachádza ilustrácia vysokých, úzkych domčekov s farebnou fasádou, tak typických pre Gdansk a  Neptunovej fontány. 

+ príjemná konzistencia, vyživujúci film na pokožke po použití

- jemná parfumáciavýhľad na lodenicu


Druhým produktom je olejový sprchový peeling s drvenými mušľami a orechovými škrupinami, ktoré slúžia ako peelingové čiastočky. Konzistencia je krásne hustá, presne podľa mojej peelingovej chuti. Peelingové kúsky sú hrubé, takže pokožku vymasírujú a zjemnia. Vďaka obsahu olejov tiež zanecháva na pokožke jemný výživný film. Na vrchnáku peelingu sa nachádza ilustrácia žeriavov z gdanskej lodenice, ktorá doteraz patrí medzi najlepšie v Európe. Mimochodom, v lodenici sa sformulovali základy organizácie Solidarnosc, ktorá pomohla Poľsku von z totality. 

+ hrubé peelingové zrniečka prírodného pôvodu, zloženie s olejmi, dobrá peelingová schopnosť

- nenašla som 
typické, úzke domčeky v Gdansku


Ako tretí produkt tu mám rozjasňujúci telový balzam. Balenie je v tube s pumpičkou, produkt sa z nej aplikuje na pokožku veľmi pohodlne. Konzistencia hustejšia, krémová s jemnou vôňou. Rozotiera sa jednoducho, ľahko, nezanecháva biele šmuhy. Vpíja sa celkom rýchlo a pohotovo. Pokožku zjemní, zanechá hydartovaný pocit a naozaj dodá to rozjasňenie - pokožka je po použití fakt leská a žiarivá. Hydatácia dobrá, pre mňa dostačujúca. Pokožku necháva jemne prevoňaňú. Ilustrácia na obale zobrazuje opäť typické gdanské domčeky. 

+ praktická aplikácia, dobrá hydratácia, rozjasnenie, rýchle vpíjanie

- nenašla somNeptunova fontána


Posledným produktom je krém na ruky s extraktom z čiernych perál (=mica). Konzistenciou hustý a hutný krém, až jemne akoby voskový. Vpíjanie ide skôr pomaly, na moje použitie pred spaním mi to však nevadí. Zanechá jemnú parfumáciu na pokožke, ktorá pár minút po použití podrží. Hydatačná schopnosť je však na môj vkus trochu slabšia. Vyhovuje mi na bežné prekrémovanie počas dňa, ale vtedy preferujem niečo, čo sa vpíja rýchlejšie. Na obale opäť Neptunova fontána. 

+ jemná parfemácia

- slabšia hydatácia, pomalšie vpíjanie

Čo v Gdansku vidieť (väčšinu pokryje okruh staré mesto niektorej z free walking tour):

- Historické centrum

- Vysoké a úzke domy, farebné fasády

- zaujímavé pohyblivé mosty na rieke Motlava

- Múzeum 2.svetovej vojny

- Pamätník obrancov poľskej pošty

- Kostol Panny Márie (vnútri so zaujímavými hodinami, najlepšie prísť na celú, keď sa hýbu)

- Kostol sv. Brigidy s jantárovým oltárom

- More! 


Ak Vás zaujíma:

- Miesto útoku na začiatku 2. svetovej vojny - Westerplatte

- Lodenica

- Múzeum hnutia Solidarnosc

- Múzeum jantáru v starom mlyne

- Námorné múzeum (súčasťou expozície je aj loď)

- Gdanské koleso AmberSky

- Kontroverzné Shakesperovo divadlo


Boli ste niekedy v Gdansku? Poznáte rad GdanSkin? Skúšali ste ho? Aký vzťah máte k značke Ziaja?


Za poskytnutie produktov na recenziu ďakujem eshopu ElNino.  

1 komentár:

 1. El Sr. Pedro es un oficial de préstamos increíblemente bien informado, cortés y paciente. Revisé un par de ofertas de propiedades antes de mi compra final, y Pedro estuvo allí para ayudar con cada una, a menudo coordinando con mi agente detrás de escena. Me sentí apoyada durante todo el proceso. Gracias a Pedro y los esfuerzos incansables de su equipo, ¡ahora soy un orgulloso propietario! Lo animo a que considere a Pedro y su compañía de préstamos para cualquier tipo de préstamo.

  # Préstamo de automóvil

  # Préstamo hipotecario

  # Préstamo comercial

  # Préstamo personal


  Sr. Pedro Oferta de Préstamo

  Correo electrónico: pedroloanss@gmail.com.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022